Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson 7318 czy dobry? + pytania odnośnie TV Sat

phanick 03 Sep 2007 18:01 3986 12
    phanick
    Level 28  
    Dzień dobry wszystkim Forumowiczom!
    Ponieważ jestem dość nowy w tematyce SAT, ale chciałbym się przymierzyć do zakupu tunera-dekodera Ferguson 7318, więc serdecznie proszę o rozwianie moich wątpliwości na jego temat i telewizji SAT.

Tak więc zacznijmy od tego:

1) Czy dekoder ten jest dobrym sprzętem? A może polecicie mi coś innego, lepszego, a granicach do 300zł.

2) Czy wystarczy dekoder i antena satelitarna aby móc oglądać telewizję cyfrową? (oczywiście niekodowane kanały). Nie będą potrzebne żadne dodatkowe karty?

3) Czy dekoder ten, podobnie jak taki z pakietu Cyfry + będzie w stanie wyświetlać na ekranie nazwy stacji, nazwę programu w stacji który aktualnie leci, jego opis oraz pozwalać na zmianę języka nadawanego programu? (tych które to oferują)

4) Słyszałem, że aby odbierać telewizję z Hotbirda i Astry wcale nie potrzeba dwóch anten, wystarczy tylko jedna i specjalny podwójny konwerter. Czy to prawda? Jeśli tak, to jaką antenę i jaki konwerter (rozsądna cena) do takiego rozwiązania polecacie?

5) Ponieważ w moim domu jest już legalny pakiet cyfry+, więc czy legalne jest przegranie używanej karty abym i ja mógł po zakupieniu dekodera z niej korzystać? Jakie narzędzia będą potrzebne do takiej operacji?

6) Czy gdybym jednak zdecydował się na cyfrowy polsat, bez dekodera (jedynie sama karta), to czy mogę z niej korzystać w tym fergusonie?

7) Czytałem trochę o 'metodach edukacyjnych' do robienia różnych rzeczy niektórych mniej legalnych z tym dekoderem. Czy do ich wykonania będzie potrzebny jedynie kabel null-modem i odpowiednie oprogramowanie w komputerze, czy też niezbędny będzie programator i jakieś dodatkowe układy (chodzi głównie o odkodowywanie programów)? (pytam jedynie dla chęci zaspokojenia ciekawości)

z góry pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas na czytanie tego postu :)
  • Helpful post
    mgcinek
    Level 2  
    Witam.
    Osobiscie mam ferdka 5018Ci z pierwszych wersji, ale znam 7318ci Przerobienie takiego dekodera to 15min i jest to bardzo proste..
    Jedna wada tego dekodera jest to ze potrafi zgubic liste programow, i trzeba ja ladowac od nowa.(nie jest to czeste zjawisko, ale zdaza sie)
    2-TAK
    3-TAK
    4-Jedna antena , dwa konwertery (zez)
    5- Jedna karta 2 fergusony spięte nuulmoem (sharing)
    6-Mozliwosc ogladania polsatu legalnie wiąze sie z zakupem modulu polsatu. Ale teraz mozna ogladac edukacyjnie.
    7- Tylko kabel i oprogramowanie
    bajbus13
    Level 1  
    Pomysl o kupnie wiekszej anteny np. 80-90 cm + zez na HB i Astre.
    Mam taki zestaw od prawie roku i nic wiecej nie trzeba.
    Jak dobrze sie "wyedukujesz" to wiele zobaczysz . Z Cyfra smiga extra
    kaśka25
    Level 2  
    dziendobry. mam jedno pytanie a raczej prozbw i bende dardzo wdzienczna za szybką odpowieć. moja córka zalała mi dekoder polsatu cyfrowego (dekoder mini) i go spasiła czy jest jakas opcja ze ta karta pasuje do innego dekodera. jezeli tak to do jakiego i gdzie go mozna kupic.za szybką odpowiec bende dardzo wdzienczna dzienkuje
    darekace
    Level 15  
    Niestety nie ma takiej opcji, by ta karta dzialala na innym dekoderze.
    kaśka25
    Level 2  
    spaliła bo jak go puzniej włanczałam do sieci nie działał . moze jednak jest jakies rozwionzanie.czy zostaje zapłacic mi kare za zerwanie umowu
    supermach
    Level 23  
    Być może da się to naprawić. Jakie są dokładnie objawy "nie działania" dekodera ?
    kaśka25
    Level 2  
    wogule nie reaguje na włanczanie pilotem.moze jest jakis sposub na dopasowanie dekodera do tej mojej krty
    supermach
    Level 23  
    A po włączeniu do prądu cokolwiek się dzieje ?
    Sposobu na zmianę dekodera praktycznie nie ma, więc pozostaje tylko naprawa albo gwarancja...