Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tonsil Lotus tuning - kilka klas wyżej -plany i wasze opinei

Jareen 03 Sep 2007 19:17 1634 0
    Jareen
    Level 21  
    Witam, posiadam kolumny Tonsil Lotus front kupione w media markt, o ile wizualnie prezentują się bez zarzutu, o tyle z dźwiękiem jest zdecydowanie gorzej. można je sprzedać za 350zł ale z drugiej strony wpadłem na pomysł ich przeróbki. W serii w każdej kolumnie siedzi jeden GDN 17/50, basik dobry i nowoczesny ale w zbyt dużej obudowie, GDN 11/35 w roli średniotonowca, który przy większych głośnościach "lata jak szmata" oraz GDWK 9/50 którego wypocin bez gałki "treble" na godzinę trzecią prawie w ogóle nie słychać. Moje założenie jest całkiem niegłupie, ponieważ srednie i wysokie tony od razu mam gdzie wykorzystać, a na stanie posiadam, myślę że o kilka klas lepsze głośniki również tonsilu 13/40 z membraną z włókna szklanego, ozdobne pierscienie do nich a takze kilka GDWK 10/80/T .....

Propozycja pierwsza to wyciąć fragment przedniej ścianki pod maskownicą, docięcie nowego i obicie go czarnym suknem. Głośniki w układzie d'apolito, basy o rezystancji 8ohm wiec wypadkowa na kolumnę wyniesie 4 ohm. Obudowa wyłożona matami bitumicznymi i wklejone wzmocnienia, ewentualnie zmniejszenie objętości w zależności od symulacji w WinIsd. Moc kolumny wyniesie wtedy 80W RMS

Propozycja druga to układ albo d'apolito albo sopran-bas-bas na przedniej ściance przy wykorzystaniu basowych w wersji 4 ohm polączonych szeregowo + w oddzielnej komorze GDN 17/50 w roli wbudowanego subwoofera, wtedy wypadkowa impedancja tego cuda również wyniesie 4 ohm i moc ok 105W...

Wizualnie zmieni się niewiele, głosniki będą białe, więc do każdej kolumny dojdą po 4 białe wypustki + kolce w nich i jeszcze pomyślę nad innymi akcentami

Jak wam się podobają te koncepcje ?