Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Ariston AVSF 109 - Błąd F12

eded1 03 Sep 2007 20:51 15442 3
 • #1
  eded1
  Level 2  
  Witam serdecznie,
  Jest to mój pierwszy post na tym forum ale do rzeczy, problem jak w temacie + dodatkowe objawy to to , że ciągle pobiera wodę i nie reaguje.
  Prała sobie normalnie, mniej więcej połowa cyklu, akurat pobierała wodę i tak stanęło. Śmierdziało palonym plastikiem, a na wyświetlaczu nie było odliczania czasu, tylko wszystkie pozostałe lampki kontrolne, żadne przyciski nie reagowały.

  Wyłączenie z prądu i ponowne włączenie powoduje stan poprzedni czyli ciągłe pobieranie wody. Po odcięciu wody pojawił się błąd F12 (zbiegło się to również w czasie z przepełnieniem bębna wodą). Rozkęciłem pralkę, przeczyściłem wszystkie widoczne styki (od góry) i nic. Zauważyłem równierz, że iskrzy okrągły element umieszczony z boku pralki (odchodzą od niego kable i jakiś wężyk osłonięty rurką styropianową) foto tego elementu.
  Pralka Ariston AVSF 109 - Błąd F12Pralka Ariston AVSF 109 - Błąd F12
  Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego problemu idealnie pasującego do mojej sytuacji oraz modelu pralki. Prosiłbym o pomoc (dla laika) oraz jeśli jest to możliwe podanie przybliżonej ceny elementu czy naprawy.
  Z góry serdecznie dziękuję
 • #2
  Zbych034
  Level 39  
  Na zdjęciach jest hydrostat (odpowiada za poziom wody). Jak iskrzy i jest przypalony to do wymiany. Po wymianie pralka powinna ruszyć. powodzenia
 • #3
  Alski1
  Level 19  
  To jest presostat, kontroluje poziom wody. Musisz go wymienić.
 • #4
  eded1
  Level 2  
  Dziękuję za szybka odpowiedź.A czy zna może ktoś przybliżoną cenę.
  Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam