Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Ariston AVSF 109 - Błąd F12

eded1 03 Sep 2007 20:51 15208 3
    eded1
    Level 2  
    Witam serdecznie,
    Jest to mój pierwszy post na tym forum ale do rzeczy, problem jak w temacie + dodatkowe objawy to to , że ciągle pobiera wodę i nie reaguje.
    Prała sobie normalnie, mniej więcej połowa cyklu, akurat pobierała wodę i tak stanęło. Śmierdziało palonym plastikiem, a na wyświetlaczu nie było odliczania czasu, tylko wszystkie pozostałe lampki kontrolne, żadne przyciski nie reagowały.

Wyłączenie z prądu i ponowne włączenie powoduje stan poprzedni czyli ciągłe pobieranie wody. Po odcięciu wody pojawił się błąd F12 (zbiegło się to również w czasie z przepełnieniem bębna wodą). Rozkęciłem pralkę, przeczyściłem wszystkie widoczne styki (od góry) i nic. Zauważyłem równierz, że iskrzy okrągły element umieszczony z boku pralki (odchodzą od niego kable i jakiś wężyk osłonięty rurką styropianową) foto tego elementu.
    Pralka Ariston AVSF 109 - Błąd F12Pralka Ariston AVSF 109 - Błąd F12
    Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego problemu idealnie pasującego do mojej sytuacji oraz modelu pralki. Prosiłbym o pomoc (dla laika) oraz jeśli jest to możliwe podanie przybliżonej ceny elementu czy naprawy.
    Z góry serdecznie dziękuję
    Zbych034
    Level 38  
    Na zdjęciach jest hydrostat (odpowiada za poziom wody). Jak iskrzy i jest przypalony to do wymiany. Po wymianie pralka powinna ruszyć. powodzenia
    Alski1
    Level 19  
    To jest presostat, kontroluje poziom wody. Musisz go wymienić.
    eded1
    Level 2  
    Dziękuję za szybka odpowiedź.A czy zna może ktoś przybliżoną cenę.
    Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam