Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka candy cd 212 electronic nie działa

Griszol 03 Sep 2007 21:49 4448 9
    Griszol
    Level 11  
    mam problem z tą zmywarką , po załączeniu wypuszcza trochę wody i nabiera swieżą i zaczyna myć ale tylko przez 2-3 sekundy,jak pompa zaczyna pracować przygasa kontrolka świecąca podczas mycia i pompa sie wyłącza a zmywarka przez parę sekund znowu pobiera wodę i zaczyna znowu myć i tak w kółko.pozdrawiam dodam że pompa nie jest niczym zablokowana
    Alski1
    Level 19  
    hmmm, hydrostat, grzałka do sprawdzenia.
    Griszol
    Level 11  
    witam i dzięki za szybką odpowiedż,hydrostat i grzałkę sprawdziłem, grzałka grzeje bo ja podłączyłem do 230V bezpośrednio,a hydrostat[hydrostaty bo są dwa jeden nad drugim]też pstrykają jak duchałem w wężyki a miernik pokazywał zwarcie i rozwarcie styków,więc co może być ? jeszcze sie przyjżałem śmigłom i nie obracają się czyli nie zmieniają swojego położenia po otwarciu zmywarki,pompe wykręciłem i wirnik jest cały więc ciśnienie chyba też jest ok,prosze o pomoc,
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeżeli dobiera wody to znaczy ,że jej ubywa.
    Pompka opróżniająca się załącza czy ubywa jej w sposób grawitacyjny?
    Griszol
    Level 11  
    grawitacyjnie napewno nie bo wąż jest zawieszony pod blatem koło zlewu , pompa opróżniająca nie załącza sie w każdym razie nie słychać zeby wylewała sie woda do spływu pod zlewem,a zawsze słychać jak wylewa

Dodano po 16 [minuty]:

mam jeszcze jedno pytanie : kiedy ma sie otworzyć dozownik z proszkiem/tabletką,bo wczesniej zdażało sie po umyciu tabletka była cała[no lekko wypłukana]
    Alski1
    Level 19  
    Jeżeli włożysz tą badziewną tabletkę do mokrego pojemnika/uruchomisz program z myciem wstepnym może się tak stać.
    Griszol
    Level 11  
    moze ma ktoś z was schemat tego modółu elektronicznego bo prawdo podobnie jest uszkodzony

Dodano po 40 [minuty]:

chodzi mi o programator,bo tu jest elektroniczny
    kolpol
    Level 12  
    Mam identyczny problem ze zmywarką Candy CD212 A40S. Program zaczyna od wylewania, następnie pobiera wodę, zaczyna działać pompa myjąca 2-3 sekundy, znów pobiera wodę 5-7 sekund i znów pompa myjąca, tak w kółko. Po kilkunastu takich cyklach włącza się wylewanie wody i po chwili wraca do poprzednich cyklów. Sprawdziłem grzałkę, hydrostaty, drożność węży, pompę myjącą, pompkę, połączenia przewodów i nie wiem co może być uszkodzone? Czyżby moduł? Jeszcze jedna obserwacja na programie zraszania pompa myjąca włącza się prawidłowo i działa bez problemu. Jest jeszcze jedno urządzenie w szeregu z grzałką coś w rodzaju załącznika ciśnieniowego ale po wyciągnięciu stwierdzam że krańcówka tego urządzenia załącza grzałkę. Uprzejmie proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam
    Alski1
    Level 19  
    A czy to nie jest tzw. płukanie zmywarki? Niektóre urządzenia co jakiś czas pobierają i wypuszczają wodę na przemian, po chwili to ustępuje i zaczyna się kontynuacja programu.
    Griszol
    Level 11  
    Witam, zmywarkę naprawił mi jeden z fachowców; twierdzi że to moduł elektroniczny który znajduje sie pod przednim panelem, tylko że nie wymienił go, wymieniony jest przełącznik od zmiany programów mycia.