Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi Symphony II a podświetlanie

Robakkk 03 Wrz 2007 22:09 2960 5
  • #1 03 Wrz 2007 22:09
    Robakkk
    Poziom 13  

Witam!
    Mam radio,jak w temacie podłączone w VW Golfie IV- gra świetnie, ale jest jeden problem: brak podświetlania przycisków!
    Jak podświetlić panel w tym radiu?
    Wydaje mi się, że w Audi idzie to po CAN H i L- czy tak faktycznie jest? W VW na audio nie ma sygnału z CAN, jest tylko podświetlanie na 6 pinie ISO zasilającego.
    Poszukuję wszelkich informacji, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

Zainteresowanych rozkładem pinów w Audi Symphony II i problemem szerzej odsyłam tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=671361&highlight=

• #2 04 Wrz 2007 15:20
    :)
    Poziom 14  

Tak właśnie jest, w symphony II podświetlenie idzie po canie, generalnie da się to przerobić i wyprowadzić oddzielny kabelek podświetlenia tak jak robią to w Concertach II lub też kupić specjalny emulator Can'a koszt ok. 300zł.

• #3 05 Wrz 2007 09:00
    Robakkk
    Poziom 13  

A jak wygląda z komunikacją- masz/ macie może jakieś doświadczenia?
    W Golfie, do którego chcę to zapodać jest CAN- można go zdjąć bezpośrednio z modułu komfortu, albo z OBDII, tylko nie wiem, czy jest szansa na powodzenie... Pytam, bo nie mam auta na bieżąco i nie jestem w stanie tego obadać w praktyce.
    Jest wogóle szansa, żeby to zagadało?
    I jeszcze jedno:
    Jak namierzyć pin podświetlania w tym radiu? Ewentualnie jak skontrolować, czy będzie to 8pin 18-to pinowej kostki, jak w Concercie?

Pozdrawiam
    Robakkk

• #4 05 Wrz 2007 13:35
    Nawigator
    Poziom 33  

Obawiam się że radio z Audi może nie czytać poprawnie transmisji z VW mimo że podobne firmowo, to możesz tylko sprawdzić doświadczalnie.
    Zazwyczaj działa w ramach tej samej marki, włożone w obce otoczenie może tylko obciążać magistralę i zakłócać transmisję.
    Pinu podświetlania w Symphony nie ma, po to jest Can.
    Który Concert ma 18-to pinową kostkę?
    Pzdr. N.

• #6 06 Wrz 2007 08:44
    Robakkk
    Poziom 13  

06.09.2007r.
    No to już wiem, że Symphony II z Audi "nie gada" z CAN-em w VW Golfie IV...żadnej reakcji. :cry:
    Temat kostki 18-pinowej też poległ, bo tutaj panel przedni jest łączony przez dwie kostki 14-pinowe.
    Poszukuję schematu, ale z mizernym skutkiem- może ktoś ma?
    Byle tylko podświetlanie klawiszy ruszyć- reszta nie jest dla mnie konieczna.
    A konwerter CAN-u na jakiej zasadzie działa i jakie problemy rozwiązuje- chyba podświetlanie i zapłon, czyli świecą przyciski, włącz/ wyłącz po kluczyku i nie wyłącza się po godzinie... dobrze kombinuję?

08.10.2007r.
    ...więc na dzisiaj już wiem, że dzięki adapterowi CAN, który zakupiłem, działa podświetlanie klawiszy, logika zapłonu, czyli włącz/ wyłącz po kluczyku i wyeliminowane gaśnięcie radia po upływie 1 godziny.

Pozdrawiam
    Robakkk

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME