Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kolumn do wzmacniacza lampowego.

BARNI_GDYNIA 04 Wrz 2007 02:19 1568 5
  • #1 04 Wrz 2007 02:19
    BARNI_GDYNIA
    Poziom 19  

Witam. wszystkich.
    Mam w planach budowę kolumny do mojego wzmacniacza lampowego. Na początku byłem ( i w sumie dalej jestem ) zafascynowany kolumnami typu horn na teslach. Po dłuższych namysłach doszedłem do wniosku że niestety nie mogę sobie na nie pozwolić ponieważ mam zbyt mały pokuj i nie pomieszczę ich. Myśle nad małymi niewielkimi kolumnami podstawkowymi w cenie do 400zł - przetworniki, obudowy i ewentualne inne materiały potrzebne do budowy. Nie ma to być jakiś high end, ale na pewno ma to zagrać lepiej od Altusów 75 Zależy mi na tym żeby efektywność kolumn była w granicach 93dB albo i większa oczywiście. Moc w granicach od 30 do 70wat Tak jak w temacie, mają to być kolumienki do wzmacniacza lampowego więc dlatego taka efektywność i taka moc. Jakie przetworniki polecacie?

0 5
  • #2 04 Wrz 2007 03:49
    karapaka
    Poziom 14  

Witam i od razu przepraszam za takie wejście ale interesuje mnie ten pański wzmacniacz czy jest to jakiś własnej konstrukcji czy kupiony w sklepie czy mołby pan udostępnic schemat jeżeli jest to własna konstrukcja z góry dziękuje karapaka

0
  • #3 05 Wrz 2007 21:13
    Pawel S.
    Poziom 39  

niestety w tej cenie bedzie bardzo ciezko wykonac kolumny o takiej efektywnosci - o ile wogole to jest mozliwe

za ta cene mozesz zrobic na STXach AX + AJ lub jezeli chcesz troche glosniej to GDN 16/50/6 + sc10n - mam jedna zwrotnice ktora kosztem basu utrzymuje calkiem spora efektywnosc.
    w obu przypadkach jest piekna srednica ale wysokotonowki troche im ustepuja...

0
  • #5 05 Wrz 2007 22:14
    Pawel S.
    Poziom 39  

Tremolo, wlasnie zbudowalem te tuby i jak narazie bez zwrotnicy one nie zachwycaja :/ tak w zasadzie poza glosnoscia to nic nie oferuja. zobaczymy jak to zabrzmi ze zwrotnica - podobna roznica jest duza

0
  • #6 06 Wrz 2007 00:44
    BARNI_GDYNIA
    Poziom 19  

GDN-ów Tonsila już sie nasłuchałem w życiu więc pozostaje Tesla ARZ 6604. Jakiej wielkosci obudowe zrobić? Myślałem też nada jakimis kolumnami Sansui bo tez sa bardzo dobre do konstrukcji lampowych... http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=226449096

0
  Szukaj w 5mln produktów