Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem po wymianie ramu (monitor nie reaguje, klaw też)

vonsko 04 Sep 2007 09:19 2368 1
    vonsko
    Level 1  
    Witam.
    Przedstawiam problem jak w temacie:
    Wczoraj około godziny 12ej wymieniłem/dołożyłem w komputerze ram.
    W pierwszej chwili okazało się że po dołożeniu (1gb ddr2 5300) widoczny jest tylko ten 1gb, a pozostałe 512 (512 ddr2 4200) już nie, jak sie później okazało 512 niedokładnie zostało zainstalowane.
    Wieczorem (ok 2 w nocy) postanowiłem poprawić sobie komfort pracy i przełożyć tablet graficzny przed klawiaturę a co sie za tym wiązało przestawienie obudowy wyżej, a ponieważ ta cały czas była otwarta po przestawieniu wszystkiego postanowiłem sprawdzić dlaczego ów pół giga nie działa.
    Znalazłem niedomknięcie klamerki i szybko ją poprawiłem, podłączyłem tylko monitor i klawiaturę i...

Po uruchomieniu zasilania wystartowały wszystkie elementy podpięte do zasilania jednak nie było żadnego rezultatu na monitorze, a tym bardziej dźwięku na płycie, tudzież nieprawidłowej (dźwiękowo ustalonej) reakcji komponentów (napędy, dyski - chociaż tu nawet nie wiadomo).
    Monitor nie reagował i tym bardziej nie wpadłem na pomysł przełożenia wtyczki od niego do zintegrowanej karty ponieważ w tym wypadku po starcie kontrolki na klawiaturze również nie reagowały.
    Dzisiaj rano jednak po przeczytaniu kilku(nastu) postów, postanowiłem zmienić narzędzie do wyświetlania, jednak bez rezultatu (warto dodać że jeszcze wczoraj czyściłem biosa), jeszcze wczoraj też pousuwałem pamięci i testowałem różne kombinacje w bankach ze starą i nową kością (wszystkie), przyjrzałem sie też wszystkim kondensatorom, ciężko mi określić czy któryś jest 'napuchnięty' czy 'wylany' okiem laika.

Moja konfiguracja to Płyta główna: M2V TVM by ASUS, AMD Sempron 3400+( w gnieździe am2 (~940 ?!)), w tej chwili w slocie 1gb ddr2, Nvidia 7300 w pcie, dwa dyski wd i napęd dvd samsung, oprócz tego zasilacz Chieftec oznaczony symbolem GPS350EB-101A

Generalnie moi zleceniodawcy mnie zabiją za nie wykonanie prac, a tym bardziej mnie zabiją za kolejny dzień zwłoki, wszelkie uwagi, sugestie mile widziane
    pozdrawiam

Dodano po 21 [minuty]:

Zaiste zabawne ale po wyjęciu i włożeniu płyty z powrotem na miejsce, problem sam sie rozwiązał, tak czy siak ide dzisiaj dokupić 512 5300

Poprawiłam post.
    Proszę dbać o styl wypowiedzi, pisać zgodnie z zasadami ortografii i interpunkcji języka polskiego.
    Dziękuję
    charm_spider
    Sawekfan
    Level 17  
    Masz teraz doświadczenie jak należy postępować następnym razem :) . Przede wszystkim gdy podłączasz coś nowego do płyty to ZAWSZE na odłączonym zasilaniu. Samo wyłączenie komputera nie jest tak bezpieczne jak odłączenie z sieci. Po drugie gdy coś zamontujesz to sprawdzaj czy dokładnie to zostało wykonane. Gdy zauważysz, że coś "odstaje" nie poprawiaj na włączonym komputerze. Po trzecie jeśli wiesz "co w biosie piszczy" to nie ma problemu i możesz tam grzebac ale jeśli nie bardzo sie orientujesz to lepiej nie eksperymentować na własnym komputerze, który dodatkowo jest narzędziem pracy.
    Możesz napisać jaką płytę miałeś na myśli pisząc "po wyjęciu i włożeniu płyty z powrotem na miejsce"? Wyciągałeś całą płytę główną i odłączyłeś cały sprzęt od niej czy jak?