Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zadania z elektrotechniki, prąd sinusoidalny, trójfazówka.

AdamZbieszczad 04 Sep 2007 15:47 3118 4
IGE-XAO
    AdamZbieszczad
    Level 2  
    Witam serdecznie
    Mam prośbe a mianowicie mam kilka zadań z elektrotechniki, powiem szczerze nie umiem sobie z nimi poradzić więc może byłby ktoś tak miły i je rozwiązał.
    Zdaje sobie sprawe, że zaraz będą głosy że jestem leń i wszystko chce na gotowo. Jest w tym troche prawdy. To może oszczędźmy sobie inwektyw i niech te osoby omijają ten temat z daleka, jednak wierze (może i naiwnie) w to, że są ludzie którym się będzie chciało chociaż jedno zadanie zrobić. A jeżeli już ktoś nie ma ochoty zrobić tego zadania to może chociaż jakieś podpowiedzi da.
    Będe dozgonnie wdzięczny.
    A tutaj są te zadania jest ich 10, są to zadania z prądu sinusoidalnego i z trójfazówki
    http://img129.imageshack.us/my.php?image=p1010048bs7.jpg
    http://img129.imageshack.us/my.php?image=p1010049re5.jpg
    http://img129.imageshack.us/my.php?image=p1010050sy0.jpg
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • IGE-XAO
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    najpierw pokaż tu sam co potrafisz, a niedopraszaj się o rozwiązanie tych prostych zadań za Ciebie, to po pierwsze.
    Po drugie, naucz się korzystać ze wstawiania obrazków na elektrodowy serwer, ponieważ na "żabim" serwerze też nie bardzo potrafisz i są one w zupełnie niepotrzebnych "ramkach".
    Zobacz:
    Po trzecie, ilość błędów ortograficznych któreś w treści swego postu uczynił i Twoja zarozumiałość kwalifikuje ten temat do raportowania (co uczynię) by znalazł się on w Koszu.

Pozdrawiam
  • IGE-XAO
    AdamZbieszczad
    Level 2  
    W ogóle nie rozumie po co mam pokazywać, że coś potrafię, do czego Ci to jest potrzebne? Ale jeżeli Cię to uszczęśliwi to mogę Ci wysłać pierwsze 10 zadań które rozwiązałem.
    Reszte dałem tu po to że ich nie umiem rozwiązać.
    Pozdrawiam
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    AdamZbieszczad wrote:
    A więc w[spacja]ogóle nie[spacja]rozumie po co mam pokazywać[przecinek] że coś potrafię do czego Ci to jest poczebne? Ale jeżeli Cię to uszczęśliwi to mogę Ci wysłać pierwsze 10 zadań które rozwiązałem.

To coś sam rozwiązał (skoro uważasz, że prawidłowo) to mnie nie interesuje.
    AdamZbieszczad wrote:
    Reszte dałem tu po to[przecinek] że ich nie[spacja]umiem rozwiązać.
    Pozdrawiam

To obowiązuje zasada, że "pytek" najpierw sam pokazuje co potrafi rozwiązać, a inni mogą ewentualnie poprawić jego błędy, czy podpowiedzieć.
    Zadania, które tu do rozwiązania zamieściłeś, są tak proste (moim zdaniem), iż nawet nie ma co podpowiadać.
    Podstawowe wiadomości z TOE (Teorii Obwodów Elektrycznych) powinny być wystarczające by te zadania rozwiązać.
    Jednak skoro tego sam nie potrafisz zrobić to znaczy, iż albo "olewałeś" sobie wykłady i ćwiczenia z przedmiotu, a teraz obudziłeś się przed Kampanią Wrześniową... :cry:
    Ja nigdy dla leni i leserów nie miałem pobłażania, a zakres treści zadań świadczy, iż jest to materiał chyba z dwóch semestrów, więc co robiłeś dotąd?

Pozdrawiam
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Quarz wrote:
    Po drugie, naucz się korzystać ze wstawiania obrazków na elektrodowy serwer