Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wtyki bananowe do kabli głośnikowych

sl1210 04 Sep 2007 15:54 4705 11
    sl1210
    Level 12  
    Witam was, kupilem dzis 4 wtyki bananowe do kabli glosnikowych i okazalo sie ze w mojej Yamaszce są polowe mniejsze te otwory w terminalach...? sa mniejsze te wtyki? Pytalem w sklepie sprzedawcy, on mowił ze są tylko jedne, a z kolei w instrukcji od aplitunera mam pokazane jak wlozyc te bananki;)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    sl1210
    Level 12  
    Dzieki wielkie, nie nie wtyjąlem. Nie podlaczalem wogole nigdy nic na te bananki-nie wiedzialem, a o zawleczkach nic nie pisalo, sprytnie wykonane... wygladalo jak poprostu mniejszy otwór;). Pozdrawiam.

Dodano po 2 [minuty]:

a co do tych banankow, to są to zwykle za 4 zł jeden, sa takiego zlotego koloru, czy to mi nie psuje jakosci dzwieku? bo raczej pozlacane chyba nie bedą...?

Dodano po 43 [sekundy]:

a ciezko juz teraz dostrzec roznice jak zainstalowalem...
    jack17
    Level 17  
    nie ma co sobie zawracać głowy kolorem końcówek...nie jest to chyba sprzęt za dziesiątki tysięcy...chyba, że się myle..
    ważne, że praktycznie można odłączyc kabel od gniazda ;)
    sl1210
    Level 12  
    ...moze nie jest za dziesiatki tysiecy, ale ponad tysiac;) i roznice da sie uslyszec na np. czystych a juz utlenionych koncówkach miedzianych... nie wiem jak z banankami zlotymi a nie złotymi;)

Dodano po 6 [minuty]:

Lubie czysty i dobry dzwiek stereo, kable od CD do Ampli mam dosc dobry, kable glosnikowe i płyty z muzą co wyciaga cale pasmo;) Instrumenty! Pozdrawiam.
    czaroslaww
    Level 26  
    no ponad tysiac to jeszcze nie ta klasa zebys slyszal roznice w koncowkach.

co do kabla to raczej beztlenowy a nie utleniany ;)
    sl1210
    Level 12  
    Chodziło mi o miedz ze sie ultenia, koncówki poza izolacja, a nie o izolacje beztlenową;) rozrózniam te rzeczy;) pozdrawiam.
    czaroslaww
    Level 26  
    chyba jednak nie, nie izolacja beztlenowa a miedz beztlenowa ;]
    sl1210
    Level 12  
    oj, bede musial skorzystac z wyszukiwarki i poczytac;) Myslalem ze chodzi o izolacje... Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    MR-Sound
    Level 25  
    Iwan_Wojtek wrote:
    W kolumnach mam takie sprężynowe dociski. Czy dobrym pomysłem jest pocynowanie końców kabli które tam wkładam?

Tak - lepsza przewodność.
    DjMapet
    Level 43  
    MiZ Sound wrote:
    Iwan_Wojtek wrote:
    W kolumnach mam takie sprężynowe dociski. Czy dobrym pomysłem jest pocynowanie końców kabli które tam wkładam?

Tak - lepsza przewodność.

No, niekoniecznie. Są różne szkoły. Zresztą jest temat o tym.

Ja. ze względów praktycznych pobielam (cynuję) końcówki przewodów. Aby wykonać trwałe, nie łamiące się końcówki, ściągam izolację na odcinku ok 10 mm, pobielam, następnie nakładam ok10 mm odcinek termo-skurczki tak, aby wystawał ok 5mm odcinek pobielonej końcówki.

Pozdrawiam.