Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem (wzmacniacz) i pytania (sub)

04 Wrz 2007 17:56 819 2
  • Poziom 15  
    Witam
    Żeby nie zakładać nowego tematu postanowiłem opisać wszystko w jednym.
    Mam problem ze wzmacniaczem a mianowicie sie (juz) nie włancza ;/ Czyli tak dioda sie świeci ale nie słychać takiego charakterystycznego pyknięcia (przypuszczam ze to jest układ opóźnionego załączania). Wcześniej wzmacniasz działał normalnie az do momentu przemeblowania. A zapomniałbym o tym ze jest to Unitra Fonica PW9013. Kolejna sprawa nie wiem dlaczego lewy kanał "charczał" i tak membrana regularnie sie wysuwała i wsuwała, ale czasem te charczenia przechodziło ja wiem na 10-20min i potem od nowa czy wiecie może czym to było spowodowane??
    Kolejna sprawa zamierzam sobie wykonać wzmacniacz stereo na tda7294 i wsadzić go właśnie do tego wzmacniacza ale to bardziej w zimie (brak czasu) i czy nadały by sie z tej unitry jakieś podzespoły?? Ja sobie tak myśle ze może by tylko wymienić trafo i filtrowanie a przedwzmacniacz zostawić co Wy o tym sądzicie, była by taka 2x mocniejsza Unitra :)
    Noi ostatnie pytanie dotyczące Suba mianowicie lubie miękki i czysty bas (a nie jakąmś "mucke") pokój o powierzchni 20-25m2, wybór padł na ARN 226-05/4 i tu nie wiem jaka bude wybrać, wyczytałem ze najlepsza buda była by w okolicy 35-40l zamknięta strojona chyba na 44hz. Muzyka której słucham to w szczególności trance elektro-trance, noi czasami do oglądnięcia jakiegoś filmu, wiec powtarzam bass powinien być miękki.
    Mam nadzieje ze odpiszecie chociaż na część moich pytań bo wiem ze jest ich bardzo dużo, ale wieże w was :)
    z gory dziekuje
    pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Myśle że ten ARN nie wystarczy ci na suba do pokoju o tej powierzchni mam kolumny na tych ARN'ach i po 2 sztuki w każdej ,łącznie 4 i mam to w pokoju 20m2 i jest dopiero dobrze....co do wzmaka to elementów nie użyjesz do nowego chyba że obudowe ,elektrolity już masz wyschnięte ,trafo za małej mocy....musisz zacząć wzmak od nowa albo naprawić obecny a co do suba to raczej inny głośnik ,powiedz ile masz na niego kasy to będzie prościej Ci pomóc...
  • Poziom 15  
    Witam
    Ale ten subasik miałby być tylko do uzupełnienia dolnego pasma. Mam kolumienki no-name i w niech jest takowy bas ale za nisko nie zchodzą.
    Kasy na głośnik mam ok 60zl.
    A to z tej diory to nawet przedwzmacniacz nie podejdzie?? Wiem wyżej napisałem ze trafo byłoby do wymiany i reszta ale chciałbym ten przedwzmacniacz zostawić :)
    Teraz tylko pytanie jak ten wzmacniacz naprawić jak on w ogóle "nie zaskakuje" nie słychać tego pstryknięcia po paru sekundach jak było wcześniej, może miał ktoś juz taki problem?? A z tym "charczeniem" to jest wina elektrolitów??