Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer wiesza sie, po wyborze systemu? win xp, 98, linux

inux 04 Wrz 2007 20:49 1606 9
  • #1 04 Wrz 2007 20:49
    inux
    Poziom 9  

Komputer sie zacina po wyswietleniu ekranu do wyboru systemu, mam windows xp i win 98, zreszta to nie ma znaczenia, bo wlozylem inny dysk, tez sie zawiesza.
    Klawiatura dziala, mozna nacisnac F8 i wybrac, jaki tryb, itp, ale po wybraniu wtedy zacina sie tez
    Prubowalem linuxa wgrac, jest ekran powitalny, jest to suse, i po kliknieciu na instalacja, albo jakies testy, to sie wiesza, jest tam memtest i dziala na 2 pamieciach wykrywa bledy, na 3 nie, ale ja na 2 komputerze kozystam z tych pamieci i dziala wszystko ok. Jak biore instalacje, albo cokolwiek, jest pasek ladowanie kernela a puzniej sie zacina.
    jezeli wkladam plytke instalacyjna windowsa to zacina sie na 1 ekranie gdzie jest napisane sprawdzanie konfiguracji komputera.
    Jest to pentium 2,2, plytka ma grafike w sobie, ale wzielem grafike z 2 kompa, radeon 9200 i bez zmian. Dyski tez zmienialem, oby dwa dzialaja, ale po wyborze systemu koniec.
    Niewiem, czy to jest moze wina procesora? ale chyba nie, bo normalnie na poczatku wszystko dziala, bios chodzi dobrze, a w ekranie startowym linuxa sa kolorki grafika, itp i to dziala.
    Zasilacz ? Ale w biosie napiecia sa dobre, zasilacz tez prubowalem inny i jest to samo.
    Wiec plyta glowna moze, ale niewiem jak to moglo pasc ? niby dziala, ale nie przechodzi dalej.
    mieliscie moze cos podobnego ?
    pozdrawiam, i licze na jakakolwiek pomoc,
    gg:3510526 albo tutaj piszcie.
    Tak Cię widzimy.[
    Komputer wiesza sie, po wyborze systemu? win xp, 98, linux

0 9
  • #2 04 Wrz 2007 20:56
    447988
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 04 Wrz 2007 21:02
    inux
    Poziom 9  

Tez nic, taktowanie standardowe na 133, a ddry sa ddr 400, czyli na 200 powinny chodzic. Wyjelem baterie i wlozylem tez nic, plytka jest asrock p4s61 i p4 2,2.
    Czy moze to byc wina procka ? czy dzialal by komp na poczatku gdyby to byl procek ?
    //
    Posty poprawilem, jednak nie uzywam polskich liter, poniewaz caly czas pisze na ang klawiaturze. Nie mam tutaj plytki z windowsem i nie moge dograc polskiej. Wiec poco te ostrzezenia? pozatym jestem dysgrafem, i dyslektykiem. Matura na kompie. Poprostu jest tutaj dyskryminacja ... bo nie wiem jak to nazwac...

0
  • #4 04 Wrz 2007 21:08
    ks_fenix
    Poziom 23  

Witaj. Sprawdź taśmy od dysku w komputerze. Dysk jest pod SATA czy pod ATA? I sprawdź temperaturę procesora w BIOSIE (najlepiej podaj ją)

0
  • #5 04 Wrz 2007 21:24
    inux
    Poziom 9  

Mam 4 tasmy, 2 te z 80 pinami i 2 40 i niema znaczenia, tzn jedna ta gesta i 2 ta mniej gesta. Podlaczalem na rozne sposoby i nadal nic. Da sie kliknac F8 przy starcie, ale co by sie nie wybralo to i tak po enterze sie zawiesza, a jezeli wybiore win98 to jest ekran powitalny i sie zawiesza, a jak jest debugowanie krok po kroku, to zacina sie przy msmouse ... mysz jest odlaczona, niewiem co jest...

0
  • #6 04 Wrz 2007 22:22
    ks_fenix
    Poziom 23  

A sprawdzałeś temperaturę procesora? Być może radiator źle przywiera do procesora i on szybko się przygrzewa i restartuje komputer.

0
  • #7 04 Wrz 2007 23:18
    inux
    Poziom 9  

Nie, to nie jest to, temperatura dobra, Radiator sprawdzalem, wyjmowalem. Czy jest taka mozliwosc ze procesor jest uszkodzony? jezeli na poczatku dziala, to momentu ladowania systemu. Czy jezeli procesor jest uszkodzony to wogole nie odpala sie komputer? Chodzi o to, ze niewiem czy wymieniec cala plyte glowna czy jeszcze procesor.

0
  • #8 04 Wrz 2007 23:20
    mat_ed
    Poziom 43  

Cytat:
    Czy jezeli procesor jest uszkodzony to wogole nie odpala sie komputer?

Wszystko zalezy od uszkodzenia.Czasami jest tak jak piszesz,ze nie odpala komputer a czasami jesli tylko uwalony jest cache to dziala ale muli w systemie.

0
  • #9 05 Wrz 2007 19:49
    ks_fenix
    Poziom 23  

Najlepiej załatw lub pożycz sobie od kogoś płytę główną i sprawdź na niej czy komputer się odpali. A dopiero później możesz zobaczyć czy to wina procesora. A tak na marginesie to czy próbowałeś podkręcać ten procesor czy nie?(Bo może procesor uszkodziłeś kiedyś sam)

0
  • #10 05 Wrz 2007 23:02
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

inux napisał:
    Posty poprawilem, jednak nie uzywam polskich liter, poniewaz caly czas pisze na ang klawiaturze. Nie mam tutaj plytki z windowsem i nie moge dograc polskiej. Wiec poco te ostrzezenia? pozatym jestem dysgrafem, i dyslektykiem. Matura na kompie. Poprostu jest tutaj dyskryminacja ... bo nie wiem jak to nazwac...

A. Nie poprawił kolega wszystkich błędów. Polecenie moderatora kolega wykonał niesolidnie i nadal kolega robi błędy. Po to są właśnie nasze ostrzeżenia
    B. Czy kolega jest pewien nazwy swojej dolegliwości? Ponieważ uznanymi objawami dysgrafii są:
    - niedokładności w odtwarzaniu liter, ich połączeń, niekształtność liter,
    - niewłaściwe proporcje liter w obrębie wyrazów (zróżnicowanie wielkości),
    - nierównomierne zagęszczenie pisma,
    - niejednolite położenie pisma (nachylenie liter),
    - litery "drżące" o niepewnej linii.
    z czego wynika, że dysgrafię to może mieć kolegi komputer.
    C. O ile mi jest wiadomo, to maturę zdaje się na sali, a nie na komputerze. Poza tym czy kolega ma maturę i gdzie lub na czym ją zrobił nie jest dla mnie interesujące.
    D. Regulamin naszego Forum stanowi:
    6. Użytkownik jest zobowiązany do niezwłocznego wykonania czynności wymienionych w upomnieniu lub poleceniu, określonych przez moderatora np. poprawienie tytułu tematu, treści tematu, pisowni, błędów ortograficznych itp.
    10.9. Nie jest dozwolone pisanie z użyciem slangu młodzieżowego (branżowego), notoryczne popełnianie błędów ortograficznych, pisanie z użyciem przycisku "Caps Lock" (wszystkie litery duże) zarówno w tytule jak i w treści tematu,
    15. Wszyscy polscy użytkownicy forum podlegają tej samej ocenie w zakresie: poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie

Argumentację kolegi o angielskiej klawiaturze i braku płyty z Windowsem co rzekomo uniemożliwia zainstalowanie polskich znaków diakrytycznych pominę milczeniem. Jak również fragment dotyczący rzekomej dyskryminacji.

Reasumując: Za niewykonanie polecenia moderatora lub wykonywanie go w sposób niechlujny oraz obniżanie poziomu Forum karzę kolegę blokadą możliwości pisania na Forum do dnia 10.09.2007. Nie zwalnia to kolegi od poprawienia WSZYSTKICH dotychczasowych błedów PRZED napisaniem kolejnego postu po upłynieciu okresu blokady pisania.

0
  Szukaj w 5mln produktów