Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

e50 po zalaniu biały LCD

04 Wrz 2007 21:06 2258 13
  • Poziom 26  
    Dokładnie jak w temacie dostałem telefon nokia e50 po zalaniu który jak włącze normalnie się uruchamia ale nie wyświetla LCD. Wyświetlacz jest na pewno dobry bo miałem drugą E50 i podstawiałem. Co jest odpowiedzialne za wyświetlanie ewentualnie co wymienić? Może ktoś poradzi?
  • PCBway
  • Poziom 13  
    Witaj
    moze zacznij od wyczyszczenia gniazda LCD na płycie moze byc to bardzo prawdopodobne ze z tego powodu nic nie wyswietla spotkałem sie wiele razy z takimi przypadkami
  • PCBway
  • Poziom 10  
    witam
    rowniez posiadam zalaną nokie e50 i problemik jest podobny mianowicie:

tel rozebrałem na części pierwsze wyczyściłem dokładnie wszystko pędzelkiem osuszyłem..wszystko leżało dwa dni i zostało poskładane i uruchomione..

po włączeniu telefon działa normalnie wszystko jest ok niestety po 1 - 2ch minutach działania telefon wygasza się całkowicie i po krótkiej chwili zaczyna migać wyświetlacz trwa to z 10 - 15sekund i telefon wyłącza się:(

pomóżcie panowie nie wiem od czego zacząć co robić..nie moge zmienić softu zanim połączy się z pc telefon się wyłącza..
    jeszcze takie pytanko ponieważ do czyszczenia użyłem tylko suchego pędzelka czy można czyścić styki i elementy płytki głównej denaturatem?jak to robić?

pomocy
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam
    wyczyscic mozesz benzuną extrakcyjną tak bardziej profesjonalnie kupic kontakt 60 do mycia oraz tez drugi do czyszczenia styków i wymyc obszar zamoczony co do wyswietlacza to to raczej stawiam na soft 100%
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    pozniej wezme sie za ponowne czyszczenie i dam znac

czytałem gdzieś na elektrodzie o układzie UEM który jezeli jest zepsuty wyłącza tel dokładnie po 28 sekundach..jezeli tak jest faktycznie wykluczam ta usterke czasy wyłączenia są rózne, zazwyczaj dziala powyzej minuty

a co do softu to pozostaje mi tylko box w serwisie nokii?
  • Poziom 10  
    witam
    wiec tak..opisze do czego doszedłem prosze o zdiagnozowanie usterki w miare mozliwosci..

telefon wyczyszczony wysuszony ble ble..podpinam ladowarke i kabel usb telefon załącza ladowarke,laduje..włączam tel po chwili odłączam ladowarke pozostawiam usb i telefon nie wyłącza sie działa ladnie nie wiesza sie nie resetuje wszystko jest ok...super myslalem ze juz wszystko bedzie ok

niestety jak tylko odepne kabel po czasie tel wyłącza się :(

inna mozliwosc..podlaczam ladowarke i kabel usb tel zalacza ladowanie nastepnie wlaczam tel odpinam kabel usb pozostawiam ladowarke telefon wyłacza sie lub nie zalezy jaki ma kaprys.. :(

bez podpietych kabli jak wczesniej tel wylacza sie..:(

wiec w dwoch slowach tel dziala ok tylko po wlaczeniu pierwszym sposobem dopoki nie odepne usb:(((korzystajac z okazji ze tel sie nie wylacza na podpietym usb zmienilem FW na najnowsze 7.13.0.0 nic nie pomogło..

prosze o pomoc chlopaki

dodam jeszcze ze sprawdzalem baterie wkladajac do tel dwie inne dzieje sie to samo wiec chyba uszkodzenie samej baterii mozna wykluczyc?.. nie mam niestety wyswietlacza zeby przetestowac jego poprawnosc dzialania wiecie moze jakie modele nokii maja taki sam wyswietlacz jak e50?
  • Poziom 13  
    Witaj
    chyba nie obedzie sie bez wizyty w serwisie gdzies jest jakies zwarcie na płycie sam raczej sobie nie poradzisz wykluczyłes wazniejsze usterki typu soft, bateria lcd pasuje równiez od noki 6233 7370 6234 5300
    pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    przeczys dokladnie zlacze od usb lub je wymien w miare mozliwosci lepiej bylo by jak bys sama plyte glowna wrzucil do wanny ultradzwiekowej i dobrze ja wymyl a jezeli nie posiadasz to wloz do sloika zalej ja spirytusem lub ipa (ale nie do konca) i wytrzas moze masz gdzies jakis brod pod ukladami
  • Poziom 10  
    tel jest caly czas podlaczony pod usb i chodzi bez zarzutu jak rozladuje sie bat odpalam na ladowarce z podlaczonym usb i ok

wiecie w jaki sposób serwisy diagnozuja telefony?sa do tego jakies programy?czy podlaczaja poprostu do boxa i wszystko pokazuje w odpowiednim programie?jak to jest bo chcialem sam to zrobic tzn poznac jakie elementy sa do wymiany/przelutowania..

spróbuje jeszcze raz ja przemyc zamocze płytke w denaturacie niestety nie mam wanienki zrobie kilka formatow moze cos pomoze

mysle ze jest zbyt wysoki pobor pradu na telefon poniewaz w ciagu powiedzmy 10 godzin rozladowuje baterie i dlatego tez nie radzi sobie przy wlaczaniu i po chwili wylacza tel moze tak byc?

jeszcze takie pytanko czy w polowie odklejony metalowy element na tylnej obudowie moze powodowac jakies problemy z dzialaniem tel?

mam servisowke moze jakbym zamiescil zdjecie ktos moglby mi to rozrysowac..?elementy odpowiedzialne za pobor pradu jakie napiecia powinny byc jak sprawdzic i czym?
    prosze ładnie
  • Poziom 10  
    ciezko od was cos wyciagnac na tym forum..bylem dzisiaj w autoryzowanym serwisie nokii ale kaza za dlugo czekac bo gdzies musieliby wysylac..miesiec na diagnoze usterki...pomozcie
  • Poziom 22  
    Koło gniazda lcd jest 5 emi filtrów i pewnie któryś poległ, jak na dzień dzisiejszy nie widziałem emi tego typu, mam jedną taką, pracuje nad sposobem ich obejścia, zabiorę się za to w wolnej chwili bo masa innych bardziej rokujących fonów czeka w kolejce.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    dstaff napisał:
    ciezko od was cos wyciagnac na tym forum..bylem dzisiaj w autoryzowanym serwisie nokii ale kaza za dlugo czekac bo gdzies musieliby wysylac..miesiec na diagnoze usterki...pomozcie

no to napisz jaki sprzet posiadasz a do serwisu noki to napewno nie zanos bo stracisz telefon na 14 dni robocze po czym ci odesla z wynikiem ekspertyzy ze zokalizowali ślady cieczy i gwarancja bedzie uniewazniona nie czysc dynaturatem tylko jakims specialnym srodkiem do czyszczenia plytek PCB np IPA lub cos w tym stylu
  • Poziom 10  
    Qguar - wiec mowisz ze moze byc cos walniete przy wyswietlaczu lub ew. sam wyswietlacz (powiedzmy zerwana sciezka na tasmie?)

wczoraj bardzo dlugo i dokladnie ogladalem telefon niestety nie mam az tak duzego powiekszenia na lupie zeby precyzyjnie okreslic czy np zadna sciezka na tasiemce nie jest zerwana ale w jednym miejscu jest delikatnie tak jakby nadłamana tasiemka i to mnie zaiteresowalo..nie mam niestety wyswietlacza drugiego zeby to sprawdzic wszystkie inne podzespoły wykluczam

w tej chwili pozostaje:
    cos przy wysw / tasma lub sam wyswietlacz
    cos od poboru pradu

jeszcze raz pytanka :
    jakie natezenie na lcd?
    czym sprawdzac?
    jak sprawdzic czy ktorys z elementow ukladu przewodzi prad?
    dzieki wszystkim i prosze o dalsze rozwiniecie tematu w miare mozliwosci bo jest to chyba czesta usterka (miga wysw / wylacza sie / po zalaniu)