Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe życie dla GDWK 9-12/120

Jareen 05 Wrz 2007 11:26 6566 2
  • Witam, kolejne DIY z powodu zbyt dużej ilości wolnego czasu :P Wyprzątając swoją warsztatową piwnicę natrafiłem dzisiaj na magnes od GDWK 9-12/120. Jedna sztuka, szkoda mi się go trochę zrobiło, byłem w posiadaniu calowej cewki do wysokotonowego, więc rozejrzałem się za jakimś materiałem, z którego możnaby zrobić przedni panel. Trafiłem na kawałek panela podłogowego. A że MDF ładnie się obrabia, bez namysłu wziąłem 2 rozmiary otwornic i w parę minut wyciąłem zarys frontu. Może kiedyś nada się do kolumny centralnej, więc zrobiłem dwa wcięcia aby jak najbardziej zbliżyć głośniki do siebie. Dalej calowym wiertłem łopatkowym zrobiłem otwór na cewkę a dremelem wyprofilowałem go w małą tubkę. Wszystko zajęło mi dosłownie 20 minut. Efekty zobaczcie sami :) Otwory z małymi frezami, srebrny lakier do alufelg. Ponieważ nie chciało mi się bawić z otworami do rozbierania głośnika, całość zaklejona jest na Poxipol. Koszta? znikome, liczę samą cewkę za 8zł.

Fajne!
  • #2 05 Wrz 2007 13:12
    pan_membran
    Poziom 13  

No i fajnie :) teraz przydałoby się mu zmierzyć charakterystykę.

• #3 21 Wrz 2007 07:29
    daro9925
    Poziom 13  

Witam
    Po prostu extra. To się nazywa DIY. Teraz zbudować jakąś kolumnę na tym pozdro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME