Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programator JTAG do Virtex 4

05 Wrz 2007 20:17 1371 1
  • Poziom 9  
    witam

mam pytanie bo z racji że potrzebuje programatora do Virtexa 4 znajdującego sie w zestawie ML401 i średnio mam czas na zrobienie czegoś takiego samemu (co przy moich zdolnościach potrwało by pewnie z tydzień ;) )to czy ktoś może poradzić czy taki jak ten na allegro : http://www.allegro.pl/item230746418_programator_jtag_do_ukladow_xylinx_unlooper.html będzie pasował ?

aha i mógłby mi ktoś wytłumaczyć jedną rzecz: otóż JTAG to jakiś tam standard IEEE.... - to dlaczego jest tyle różnych programatorów ? skoro standard to chyba jeden powinien obsługiwać wszystko - tak jak np wyświetlacze LCD - mamy HD44780 i każdy wyświetlacz ze sterowaniem w tym standardzie steruje się tak samo.
  • Poziom 13  
    Hej!
    Tak, będzie dobry

To urządzenie nie jest właściwie programatorem, to tylko 2 bufory. wydaje mi się że protokół JTAGa i sam bondary scan w scalaku są wszędzie takie same. Inny jest jedynie soft sterujący (inny zestaw komend). Róznice mogą wynikać z tego, że czasami soft jest umieszczony bezpośrednio w programatorze (tak jak w JTAG-ICE dla Avrów). Najczęściej jednak sterowanie jest z PC-ta.