Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odkurzacz electrolux mondo z6200

05 Wrz 2007 20:27 4366 5
  • Poziom 14  
    Witam. Mam problem z w/w odkurzaczem mianowicie po włączeniu silnik przez ok 2sec pracuje normalnie a potem łapie większe obroty o chodzi jak F-16. Wymieniłem elki 220µ/16V, triak BTB12/600 (na BTA12/600) oraz tyrystor MCR 100-6 na 100-8 oraz szczotki ale to nic nie dało. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Czesc
    napisz troche wiecej jak zachowuja sie szczotki, czy nie wystepuje iskrzenie?
  • Poziom 14  
    Witam. Szczotki w ogóle nie iskrzą, ale podejrzewam, że jedno z uzwojeń jest przegrzane i dlatego się tak zachowuje. Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Gdyby jedno z uzwojeń było przegrzane silnik raczej chodziłby wolniej nie szybciej. Przegrzanie silnika powoduje spadek "mocy", a nie jej wzrost. Zewrzyj nóżki triaka, tak powinien pracować Twój silnik w maksymalnym położeniu potencjometru na "+". Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witam. Na początku to napisz które nóżki triaka mam ze sobą zewrzeć bo niestety nie wiem, a po drugie w tym odkurzaczu nie ma potencjometru do regulacji obrotów a szkoda. Po trzecie jak podepnę silnik bez elektroniki to ma stałe obroty ale większe od tych na których powinien chodzić z elektroniką. Wymienię jeszcze diodę schotyego i diak może to coś da - jeśli nie to nie mam pojęcia co to będzie bo już wymienię wtedy wszystkie elementy na elektronice :(. Bardzo pogięty przypadek z tym odkurzaczem :( . Pozdro
  • Poziom 10  
    Miałem taki sam odkurzacz. Jak go otrzymałem chodził głośno jak rakieta. W zależności od jego pozycji czasami chodził ciszej tzn. normalnie.
    Postanowiłem rozebrać go na czynniki pierwsze.
    Przyczyną tego hałasu było uszkodzenie(jednego z dwóch)gniazda łożyska wirnika.
    Oba gniazda tam są wytłoczone w blasze o grubości 1mm.
    Jedno z nich uległo zniszczeniu na skutek drgań, przegrzania z brudu i ostatecznie zmęczenia materiału.
    Wirnik nie był w osi i dlatego tak głośno pracował.
    Szczotki nierówno przylegały, komutator tarł o stojan i wszystkie te czynniki powodowały postępujące niszczenie silnika.
    Jakby ktoś chciał to mam dobrą płytkę od tego odkurzacza...