Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawieszające się przeglądarki internetowe

06 Wrz 2007 10:28 3411 11
  • Poziom 18  
    Od niedawna mam dziwny problem. Zaówno IE jak i Firefox zaczęły mi się zawieszac po kilku minutach pracy. Zjawisko to występuje głownie przy klikaniu w linki, czy zwykłym otwieraniu nowych okien. W Firefoxie na dole pojawia sie komunikat "zatrzymano", mimo ze nie klikałam przycisku zatrzymania. Net mam przez kablówke Toya. Może to kwestia modemu ?
  • Poziom 18  
    CW Shredder nic nie znalazł. Przeskanowałem Spybotem i Adawarem, znalazły trochę smieci, potem AVG jakieś trojany w tymczasowych plikach internetowych. Poprawiło się na tyle, że IE działa normalnie, natomiast Firefox po kliknieciu na link otwiera czystą strone z komunikatem "zakończono". Po skopiowaniu tego adresu do IE strona otwiera się normalnie. Przeinstalowałem FIrefoxa ale nic to nie poprawiło
  • Poziom 42  
    Sprawdź ustawienia firefoxa co do połączenia czy nie ma jakiegoś proxy wpisanego !
  • Poziom 18  
    leonov napisał:
    Sprawdź ustawienia firefoxa co do połączenia czy nie ma jakiegoś proxy wpisanego !

nie ma
    Niestety problem nadal się utrzymuje , a IE potrafi się zawieszać. Czyżby system sie sypie i wymaga reinstalacji ?
  • Poziom 20  
    Spróbuj przeskanować jeszcze innym antywirusem (Avast!). Jeżeli nie to oczyść rejestr RegCleanerem. W ostateczności zostaje oczywiście format, ale uważaj to słowo jest na tym forum zakazane i traktowane jako metoda na przywracanie sprawności systemu dla 13-latków (inna sprawa że jeżeli nie masz kopi zapasowej jest to najszybszy i najprostszy sposób na problemy z wirusami)
  • Poziom 20  
    Sprawdź czy na partycji na której masz zainstalowane te przeglądarki jest wolne miejsce. Mój kolega miał taki sam problem, okazało się że dysk C (tam miał przeglądarkę) był pełny.

Pozdrawiam Yakuza
  • Poziom 42  
    Masz w systemie zainstalowane service packi ? i bieżące aktualizacje ? jeżeli nie to skanowanie doraźne nic nie da "robactwo" będziesz miał cały czas !
    Proszę poprawić post.
    Zdania zaczynamy z wielkiej litery.
    Dziękuję ...
    TONI_2003
  • Poziom 23  
    Przeczysc system programem CCleaner pousuwaj nim rowniez bledy, nastepnie mozesz zoptymalizowac rejestr jakims narzedziem (poszukaj w internecie) na koniec zrob defragmentacje dyzku (tutaj tez mozesz poszukac programu innego niz systemowy).
  • Poziom 18  
    przemo_wielki napisał:
    Przeczysc system programem CCleaner pousuwaj nim rowniez bledy, nastepnie mozesz zoptymalizowac rejestr jakims narzedziem (poszukaj w internecie) na koniec zrob defragmentacje dyzku (tutaj tez mozesz poszukac programu innego niz systemowy).

Spróbuję. Dzisiaj przypadkowo przy dokumencie, który nie chciał się otworzyc w FF otworzyłem "Konsolę błedów" i była tam opis "document has no properties " - "dokument nie ma żadnych właściwości". a w IE otwierał się bez problemów. O co tu chodzi ?
  • Poziom 33  
    Htomas napisał:
    Od niedawna mam dziwny problem. Zaówno IE jak i Firefox zaczęły mi się zawieszac po kilku minutach pracy. Zjawisko to występuje głownie przy klikaniu w linki, czy zwykłym otwieraniu nowych okien. W Firefoxie na dole pojawia sie komunikat "zatrzymano", mimo ze nie klikałam przycisku zatrzymania. Net mam przez kablówke Toya. Może to kwestia modemu ?

Mam podobnie. Coraz więcej takich wątków na grupach. Dla mnie to oznacza, że problem nie leży po stronie jakiegoś pojedyńczego komputera, czy lokalnej sieci. Coś złego dzieje się w Internecie. Może krąży jakiś program typu DoS, albo problemy powodowane są przeładowaniem stron zasobożernymi skryptami i róznymi "bajerami".
  • Poziom 1  
    U mnie także występuje ten problem. W google chrome u mnie problem ustąpił po wyłączeniu "Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna". Wchodzimy w ustawienia zjeżdżamy na sam dół -> pokaż ustawienia zaawansowane -> następnie na samym dole jest checkbox -> " Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna" i go wyłączamy problem powinien ustąpić dla tej przeglądarki.