Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przetwornica uc3842 z 220V budowa

pawciu1 06 Wrz 2007 13:07 1593 3
  • #1 06 Wrz 2007 13:07
    pawciu1
    Poziom 12  

Witam serdecznie zamierzam zbudować przetwornice do zasilania wzmacniacza audio zbudowanego na TDA7293V. Czyli podsumujmy napięcie symetryczne +/- 40V chyba stabilizacja napięcia nie jest niezbędna. Z moich doświadczeń wynika, że lepiej grają wzmacniacze bez stabilizacji może ktoś by potrafił wytłumaczyć takie zjawisko, lub też wpuścić do szamba tą opinie. ale nie o tym mowa przetwornica ma być na UC3842 i tranzystorze
    STP10NK60ZFP ponieważ ma zasilać 4 końcówki, z których każda powinna dysponować mocą ok 40W tak wiec wychodzi tu moc na wyjściu min 250W. dysponuje rdzeniem TN20/10/7-3E25 http://www.tme.pl/katalog/index.phtml? nie wiem czy się nadaje ze względu na materiał, nie wiem też skąd mam wziąć prąd nasycenia. z pozostałymi obliczeniami mam nadzieje, że sobie poradzę. Schemat to chyba najlepiej będzie ten aplikacyjny. Nie wiem tylko czy powinienem dawać ten duży dławik na wyjściu przed kondensatorami filtrującymi ponieważ spotkałem sie z takimi opiniami ze przy takim wzmacniaczu nie jest on potrzebny, ale cos może i w tym jest skoro nie ma być stabilizacji napięcia.
    Czekam na opinie oraz uwagi a jak tylko coś juz będzie wiadomo zrobię dokładny schemat i narysuje płytkę i w tedy znowu zobaczymy.

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Wrz 2007 13:19
    Jerzy Węglorz
    Poziom 38  

Witam!
    Dla takiej mocy weź jakiś gotowy i sprawny zasilacz AT (dostaniesz za darmo, lub za grosze ...), do przerobienia jest tylko strona wtórna.
    Problemem mogą być diody prostownicze, bo Schottky na napięcie 100V (musza być na więcej, niż podwójne wyprostowane!) zdarzają sie rzadko, a muszą być szybkie (może usprawniające z TV?).

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 06 Wrz 2007 13:35
    pawciu1
    Poziom 12  

witam z zasilaczem at czy tam atx by nie było specjalnego problemu ale niestety wszystko musi się zmieścić w obudowie a tam nie ma szans żebym zmieścil taką dużą konstrukcję. dlatego wolę spróbować zrobić coś samemu.

0
  • #4 07 Wrz 2007 07:39
    42400
    Użytkownik usunął konto