Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

osuszacz powietrza

06 Sep 2007 15:53 3949 4
 • Level 12  
  Witam, od kilku dni, robię z kolegami siłownię w piwnicy, jednak niestety jest tam bardzo duża wilgotność powietrza, a co za tym idzie niemiły zapach. I chciałbym sie dowiedzieć czy jest jakiś patent na osuszanie powietrza (domowymi sposobami) Bo wiadomo można kupić osuszacz za 300zł, ale wolałbym rozwiązać sam ten problem a kasę która miała by na to pójść wydać na jakiś sprzęt do ćwiczeń. Miałem kilka pomysłów na rozwiązanie tego problemu, jednak żaden nie wydaje mi sie dobry. Pierwszy to kompresor wymontowany ze starej lodówki i połączony z niewielką chłodnicą, która znajdowała by się w pojemniku z otworami na wentylatory, wszystko było by ok, gdyby nie to że idzie zima, a to już można powiedzieć była by taka mała klimka ;) drugi pomysł to zastosowanie jakiegoś higroskopijnego odczynnika , tylko że z tym to znowu za dużo zabawy, pewnie codziennie, jak nie co kilka godzin trzeba było by dawać suchego odczynnika... może ktoś kiedyś skonstruował takie monstrum, i posłużył by radami? ;)
  [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 21  
  A nie lepiej poprostu dobrze ogrzewac tą piwnicę i dobrze zdezynfekowac sciany środkami bakterio bójczymi :?:

  Pozdrawiam
 • Level 16  
  Jeżeli postawisz otwartą lodówkę w pomieszczeniu, to będzie je ona ogrzewać a nie chłodzić, więc nie musisz martwić się zimą. Po prostu, wnętrze lodówki jest chłodzone, ale blacha z tyłu lodówki jest ciepła.
 • Level 12  
  BogdanT wrote:
  Jeżeli postawisz otwartą lodówkę w pomieszczeniu, to będzie je ona ogrzewać a nie chłodzić, więc nie musisz martwić się zimą. Po prostu, wnętrze lodówki jest chłodzone, ale blacha z tyłu lodówki jest ciepła.


  ale powietrze musiało by przez nią przepływać, i jeśli "wleci" do niej powietrze o temp. 20stopniC to wyleci pewnie już dużo zimniejsze, przypominam że podobnie jak lodówki działają klimatyzacje.... tylko że mają dużo większą moc...
 • Level 16  
  Tak, tylko klimatyzacja ma chłodnicę wyprowadzoną na zewnątrz pomieszczenia, a lodówka ma ją na tylnej ściance, więc to ciepło które wyciągnie z wnętrza lodówki, zostaje w mieszkaniu (no chyba, że wbudujesz lodówkę w otwór w ścianie, drzwiczkami do wewnątrz pomieszczenia). Tak naprawdę, to nawet sporo więcej, bo sprawność lodówki jest mniejsza od 100 %.
pcbway logo