Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

czy można podłączyć rcd 3faz a obok rcd 1faz?

wiesiek 121 06 Sep 2007 17:30 6698 14
    wiesiek 121
    Level 14  
    witam. mam pytanko czy można podłączyć rcd 3faz a obok rcd 1faz
    lukas1850
    Level 15  
    kamilek wrote:
    witam. mam pytanko czy można podłączyć rcd 3faz a obok rcd 1faz

Oczywiście, że można.
    wiesiek 121
    Level 14  
    a jak połączyć n
    lukas1850
    Level 15  
    Normalnie. Tak na szybko narysowałem schemat w Paint'cie.

lukas1850
    Level 15  
    No tak, PE pominąłem świadomie, bo nie znam typu sieci zasilającej: TN-C-S, TN-S, czy może TT.
    wiesiek 121
    Level 14  
    witram. ogólnie chodziło mi o N na odbiorach jak ją teraz połączyć , a następna rcd 1f analogicznie tak samo ,bo chciałbym mieć 2 oddzielne obwody 1f
    Maly
    Level 31  
    punkt rozdziału PE powinien być jeden i od niego pociągnięte 2 PE
    Autor weźmie rysunek dosłownie i rozdzieli sobie N z PE dwa razy przy każdej z różnicówek :)
    marekch2
    Level 11  
    "punkt rozdziału PE powinien być jeden i od niego pociągnięte 2 PE
    Autor weźmie rysunek dosłownie i rozdzieli sobie N z PE dwa razy przy każdej z różnicówek "

Masz rację Maly
    lukas1850
    Level 15  
    kamilek wrote:
    witram. ogólnie chodziło mi o N na odbiorach jak ją teraz połączyć , a następna rcd 1f analogicznie tak samo ,bo chciałbym mieć 2 oddzielne obwody 1f

Ale jakie masz odbiory? Zwykłe gniazdka wtykowe? To dajesz do lewej dziurki L3, do prawej N, na bolec PE. Chyba, że chodzi o coś innego?
    Poza tym tak, następny RCD tak samo, jedynie proponuję użyć innej fazy, żeby zapewnić symetryczne obciążenie.
    wiesiek 121
    Level 14  
    witam. mam skrzynkę rozdzielczą w której jest listwa łączeniowa N i PE . główne N, które wychodzi z rcd 3f podłączyć do listwy N a potem wszystki małe n z gniazdek i oświetlenia do teg N i do tego jeszcze 2rcd 1faz.
    lukas1850
    Level 15  
    Nie wiem za bardzo czego nie rozumiesz. Dorysowałem jeszcze kolejny RCD, gniazda i przewód PE - do połączenia z listwą PE bezpośrednio - nie przechodzi przez żadne urządzenia.

wiesiek 121
    Level 14  
    witam. to wynika z twojego rysunku że n z 1rcd nie można połączyć z n 2rcd i tak dalej na inne obwody . bo ja planowałem użyć szyny prądowej do podłączeni s
    lukas1850
    Level 15  
    Patrząc "od strony elektrowni" możesz połączyć N przed podłączeniem do RCD. Później N do każdego obwodu (wychodzącego z danego RCD) musi być oddzielny.
    wiesiek 121
    Level 14  
    dzięki kolego lukas. pozdrawiam