Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z HP3920 - nieprawidłowy tusz

silent_83 06 Wrz 2007 18:02 1088 3
  • #1 06 Wrz 2007 18:02
    silent_83
    Poziom 9  

Witam!!

Mam problem z drukarka hp3920. posiadam oryginalne tusze do tej drukarki, regenerowane kilka razy. ostatnio pojawił sie problem z czarnym pojemnikiem. wyskakiwał błąd, że kaseta drukująca nie pasuje do tego urządzenia czy coś w tym stylu. pomyślałem ze popsuł sie pojemnik, wiec kupiłem inny, po regeneracji, ale problemu sie nie pozbyłem, nadal wyskakuje ten komunikat. co może być przyczyną?

0 3
  • #2 06 Wrz 2007 18:42
    miras_l
    Poziom 17  

przeczyść styki w karetce które dotykają do cartidga, możliwe że sie zabrudziły lub zatłuściły, umyj spirytusem na wyłączonej z sieci drukarce

0
  • #3 06 Wrz 2007 18:45
    silent_83
    Poziom 9  

Próbowałem, czyściłem wszystko, nie pomaga

0
  • #4 06 Wrz 2007 20:31
    Syriusz74
    Poziom 23  

Witam
    Jak mam taką awarię to oczywiście czyszcze styki w karetce i kardridżach,jak nie pomaga to wymieniam pojemniki na inne pewne i sprawdzone a jak nie daje to efektu to rozbieram drukarkę.
    Czasem wystarczy posprawdzać styki na lini pł. gł. karetka a czasem trzeba wymienić coś na tej linii-no niestety to jest tylko elektronika.

Ciężko coś dokładnie napisać o twoim przypadku jak nawet nie ma się pewności że masz sprawne tusze bo wszystkie są podejrzane.Bo co z tego że jeden jest niby nowy tyle że regenerowany i co z tego że komputer zgłasza że to czarny pojemnik jest do wymiany jak nie raz widziałem że to kolorowy pojemnik w takich przypadkach był do wymiany.

Mogę jedynie doradzić sprawdzenie kardridży na innej drukarce-jeśli wyeliminujesz ich wadliwość pozostanie drukarka a przy tym modelu nie opłaca się naprawa bo sprawną drukarkę kupisz za 10-20 zł.

Pozdrawiam

0