Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napisy na wzmacniczu ... jak wykonać ?

06 Wrz 2007 18:40 2055 6
 • Poziom 21  
  Witam .

  Zbudowałem wzmacniacz ,panel przedni jest czarny
  Problem polega na tym że nie mam pojęcia w jakim programie wykonać te napisy aby następnie wydrukować nakleić i zalakierować.

  Próbowałem coś wykombinować w Paincie jednak jakość liter po wydruku nie do przyjęcia.

  W Ms Word napisy drukują sie idealnie ale nie wiem jak zrobić czarne tło i białe litery .

  Niech ktoś mi podpowie jak zrobić to np: w MS Office
 • Poziom 27  
  Witam
  Może rozwiązaniem będzie wykonanie tego w "Microsoft Excel", jest tam możliwość zmiany koloru tła komórki jak i koloru czcionki.
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Wybierasz wielkość i rodzaj czcionki, zmieniasz kolor (podkreślone A na górnym pasku lub Format - Czcionka i wybierasz kolor) na jakiś pośredni, widoczny na białym i na czarnym. Piszesz co chcesz na arkuszu, potem z autokształtów wybierasz np. prostokąt, otaczasz nim tekst (tekst znika przykryty prostokątem). Klikasz prawym na prostokąt, wybierasz Kolejność - Przesuń za tekst i tekst się pojawia. Teraz klikasz jeszcze raz prawym na prostokąt, wybierasz Formatuj autokształt, potem Wypełnienie - kolor czarny, przezroczystość 0% i masz napis widoczny na czarnym tle. Zaznaczasz napis, zmieniasz kolor czcionki na biały i tyle.
  Można by zrobić cały arkusz czarny (Format - Tło), ale po co drukować całą czarną stronę.
  Jeszcze jeden sposób:
  Format - Obramowanie i cieniowanie - Cieniowanie, wybrać czarny kolor. Wtedy każda linijka, na której jest kursor robi się czarna.
  Sposób z prostokątem ma tę zaletę, że możesz dowolnie zmieniać jego wielkość lub wybrać inny kształt, np. koło, elipsę.
  Żeby dokładnie ustawić napis względem prostokąta, można przy przesuwaniu i zmianie wielkości prostokąta trzymać wciśnięty Alt. Wtedy skok przesuwania jest 10 razy mniejszy.
 • Poziom 27  
  Witam

  Ja używałem Corela. Przygotowałem sobie w nim rysunek w skali 1:1 dla danego frontpanelu i drukowałem na etykietach samoprzylepnych formatu A4. Po przyklejeniu etykiety na panel, całość lakierowałem lakier bezbarwnym w sprayu.

  Pozdrawiam

  Krystian Tokarski
 • Poziom 21  
  Super udało sie .
  Dzięki pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Witam
  krisxxl napisał:

  Ja używałem Corela. Przygotowałem sobie w nim rysunek w skali 1:1 dla danego frontpanelu i drukowałem na etykietach samoprzylepnych formatu A4. Po przyklejeniu etykiety na panel, całość lakierowałem lakier bezbarwnym w sprayu.

  Można wiedzieć dokładniej jaki to papier? Ponieważ ja też tak chciałem zrobić na gładkim samoprzylepnym ale tusz się rozmywał, a innego nie mieli-zrobiłem na zwykłym ale musiałem połączyć po środku bo format A4 jest za mały... Ogólnie całość wyszła ładnie a łączenie ledwo widać-tylko z bliska, ale mimo to widać...
  Są też folie samoprzylepne, ale na drukarkę atramentową?
  Pozdrawiam!
 • Poziom 27  
  Witam

  Ja używałem etykiet Drescher oraz Avery w formacie A4. Drukowałem to na drukarce atramentowej Epson. Nie miałem problemu z rozmywaniem się tuszu przy lakierowaniu. Lakier, jaki używałem to był Capon, tyle, że w spraju.

  Pozdrawiam

  Krystian Tokarski