Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napisy na wzmacniczu ... jak wykonać ?

06 Wrz 2007 18:40 2055 6
  • Poziom 21  
    Witam .

Zbudowałem wzmacniacz ,panel przedni jest czarny
    Problem polega na tym że nie mam pojęcia w jakim programie wykonać te napisy aby następnie wydrukować nakleić i zalakierować.

Próbowałem coś wykombinować w Paincie jednak jakość liter po wydruku nie do przyjęcia.

W Ms Word napisy drukują sie idealnie ale nie wiem jak zrobić czarne tło i białe litery .

Niech ktoś mi podpowie jak zrobić to np: w MS Office
  • Poziom 27  
    Witam
    Może rozwiązaniem będzie wykonanie tego w "Microsoft Excel", jest tam możliwość zmiany koloru tła komórki jak i koloru czcionki.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Wybierasz wielkość i rodzaj czcionki, zmieniasz kolor (podkreślone A na górnym pasku lub Format - Czcionka i wybierasz kolor) na jakiś pośredni, widoczny na białym i na czarnym. Piszesz co chcesz na arkuszu, potem z autokształtów wybierasz np. prostokąt, otaczasz nim tekst (tekst znika przykryty prostokątem). Klikasz prawym na prostokąt, wybierasz Kolejność - Przesuń za tekst i tekst się pojawia. Teraz klikasz jeszcze raz prawym na prostokąt, wybierasz Formatuj autokształt, potem Wypełnienie - kolor czarny, przezroczystość 0% i masz napis widoczny na czarnym tle. Zaznaczasz napis, zmieniasz kolor czcionki na biały i tyle.
    Można by zrobić cały arkusz czarny (Format - Tło), ale po co drukować całą czarną stronę.
    Jeszcze jeden sposób:
    Format - Obramowanie i cieniowanie - Cieniowanie, wybrać czarny kolor. Wtedy każda linijka, na której jest kursor robi się czarna.
    Sposób z prostokątem ma tę zaletę, że możesz dowolnie zmieniać jego wielkość lub wybrać inny kształt, np. koło, elipsę.
    Żeby dokładnie ustawić napis względem prostokąta, można przy przesuwaniu i zmianie wielkości prostokąta trzymać wciśnięty Alt. Wtedy skok przesuwania jest 10 razy mniejszy.
  • Poziom 27  
    Witam

Ja używałem Corela. Przygotowałem sobie w nim rysunek w skali 1:1 dla danego frontpanelu i drukowałem na etykietach samoprzylepnych formatu A4. Po przyklejeniu etykiety na panel, całość lakierowałem lakier bezbarwnym w sprayu.

Pozdrawiam

Krystian Tokarski
  • Poziom 21  
    Super udało sie .
    Dzięki pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam
    krisxxl napisał:

Ja używałem Corela. Przygotowałem sobie w nim rysunek w skali 1:1 dla danego frontpanelu i drukowałem na etykietach samoprzylepnych formatu A4. Po przyklejeniu etykiety na panel, całość lakierowałem lakier bezbarwnym w sprayu.

Można wiedzieć dokładniej jaki to papier? Ponieważ ja też tak chciałem zrobić na gładkim samoprzylepnym ale tusz się rozmywał, a innego nie mieli-zrobiłem na zwykłym ale musiałem połączyć po środku bo format A4 jest za mały... Ogólnie całość wyszła ładnie a łączenie ledwo widać-tylko z bliska, ale mimo to widać...
    Są też folie samoprzylepne, ale na drukarkę atramentową?
    Pozdrawiam!
  • Poziom 27  
    Witam

Ja używałem etykiet Drescher oraz Avery w formacie A4. Drukowałem to na drukarce atramentowej Epson. Nie miałem problemu z rozmywaniem się tuszu przy lakierowaniu. Lakier, jaki używałem to był Capon, tyle, że w spraju.

Pozdrawiam

Krystian Tokarski