Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Martin Roboscan 518 - Długie uruchamianie

Ropniak 06 Sep 2007 19:28 1200 2
    Ropniak
    Level 15  
    Jeden z moich skanerów Martin Roboscan 518i co jakiś czas (bliżej nieokreślony) bardzo długo się uruchamia. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Kable sprawdzałem, zmieniałem adres, skaner pracuje zawsze w "środku" instalacji DMX. Wszystkie urządzenia podłączone za nim chodzą poprawnie. Skaner zostaje włączony i lustro zaczyna drgać, lecz nie przesuwa się w stronę środka... Robi to po ok. 30 min. po czym "wisi" w tej pozycji jakby nie wykrywał DMX-a... Znów po ok. 30 min. skaner "odnajduje"
    swój sygnał DMX i działa normalnie. Zdarza się tak co kilka imprez. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu tego zjawiska ;)
    Krzysieksiek
    Level 21  
    Skoro kable sprawdziłeś, próbowałeś zmieniać adresy, to trochę dziwne. Nie bardzo rozumiem "pracuje zawsze w środku instalacji DMX".

Kable i połączenia niskiej jakości lub uszkodzone są podstawową przyczyną wadliwego działania systemu DMX i występowania problemów. Wszystkie systemy DMX powinny mieć na końcu linii terminator. Terminacja sygnału redukuje zniekształcenia sygnału DMX, spowodowane odbiciem się sygnału od końca linii i jego zgubnemu powrotowi do systemu.

1. Pogrupuj urządzenia ze względu na liczbę zajmowanych kanałów DMX. Zacznijmy od tych które zajmują największą liczbę kanałów, kończąc na tych które zajmują ich najmniej.
    2. Przypisz adresy DMX urządzeniom zaczynając od wartości adresu 1. Skoro zajmuje on X kanałów, to następny wolny adres będzie X+1.

Zrób testy tylko z tym skanerem i sterownikiem na tym kablu którego przeważnie używasz.
    Ropniak
    Level 15  
    Terminator stosuję, pracuje w "środku" instalacji DMX tzn.: nie używam splitera bo to akurat mała instalacja (1 linia) i skaner ten jest 5 urządzeniem w tej instalacji licząc od konsoli)... Kable są DMX-owe nie zwykłe mikrofonówki... Urządzenia są pogrupowane tak jak piszesz (zawsze tak grupuję gdyż później łatwiej się programuje). Testy robiłem... Niekiedy chodzi niekiedy nie. Nie wiem co to może być. Podejrzewm, że to scalaczek odpowiadający za obróbkę DMX-a.

Może ktoś zna podobny przypadek niekoniecznie na tym samym skanerze... Podsuńcie jeszcze jakiś pomysł....