Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6280 krotko trzyma bateria

lfanek 06 Wrz 2007 19:58 1176 10
  • #1 06 Wrz 2007 19:58
    lfanek
    Poziom 26  

Mam nokie 6280 w ktorej krotko trzyma bateria. Myslalem ze to wina baterii ale kupilem nowa oryginalna i jest to samo.

0 10
  • Semicon
  • #2 06 Wrz 2007 20:14
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Krótko to jest ile? Czy przeproeadziłeś prawidłowy proces formowania nowej baterii ? Czy próbowałes ładować telefon inną ładowarką ? Jest wiele przyczyn podaj historię telefonu i troche wiecej informacji .

0
  • Semicon
  • #3 06 Wrz 2007 20:14
    karolark
    Poziom 40  

krotko to znaczy ile ? przy jakim uzytkowaniu ? jaki zasieg ?

0
  • #4 06 Wrz 2007 20:25
    lfanek
    Poziom 26  

Wydaje mi sie ze to cos na plycie. Bo wylaczam telefon wieczorem i bateria jest full a rano go wlaczam i jest tylko troche :/

0
  • #5 06 Wrz 2007 20:31
    karolark
    Poziom 40  

jaka jest historia tego telefonu ale ja bym zaczal od kapania i wygrzania bo nieraz nietrzeba zalac sluchawki wystarczy spora wilgoc

0
  • #6 06 Wrz 2007 20:48
    komismaja
    Spec od GSM

kazdy tylko wygrzej wykap tylko zwazcie najpierw na to czy ktos ma sprzet do teo jakas wiedze zeby telefon rozebrac jak go rozebrac itp itd to nie takie proste wszystko
    moim skromnym zdaniem grzaniei kapanie nie pomoze cos jest na pcb ale to juz dłuzsza histora
    pozdrawiam wszystkich

0
  • #7 06 Wrz 2007 21:16
    markom1
    Poziom 12  

komismaja ma racje choc nie do konca...Mysle ze wykompanie i wygrzanie wystarczy bo ja mialem podobny problem z 6630 i pomoglo...
    Nie pamietam do konca ale cos takiego mialem tez w 3310 jakies 4 lata temu.Telefon wlaczalem, mial 4krechy, wylaczalem i wlaczalem i mial 2...Nie pamietam dokladnie ale chyba wtedy wymienilem radiowke i pomoglo, ale glowy sobie za poprawnosc nie dam uciac...

Dodano po 9 [minuty]:

a kto Ci kaze formatowac??

0
  • #8 06 Wrz 2007 23:29
    apap
    Poziom 21  

markom1 napisał:
    komismaja ma racje choc nie do konca...Mysle ze wykompanie i wygrzanie wystarczy bo ja mialem podobny problem z 6630 i pomoglo...
    Nie pamietam do konca ale cos takiego mialem tez w 3310 jakies 4 lata temu.Telefon wlaczalem, mial 4krechy, wylaczalem i wlaczalem i mial 2...Nie pamietam dokladnie ale chyba wtedy wymienilem radiowke i pomoglo, ale glowy sobie za poprawnosc nie dam uciac...

Dodano po 9 [minuty]:

a kto Ci kaze formatowac??

Co to znaczy wymieniłem radiówkę?
    Możesz kolego wttlumaczyć:

Jeżeli taki problem miałeś w 3310, a więc w [poprzednim wcieleniu, to może nie radż innym. niech mądre rzeczy napisze KomisMaja.

0
  • #9 06 Wrz 2007 23:30
    liteon666
    Poziom 15  

markom1 napisał:

Myślę że problem został rozwiązany :)
    Nie masz się czym przejmować wymyj, wygrzej to na pewno zlikwiduje zwarcie a jak nie to tylko wymień radiówke....:D:D:D
    Masakra...nie ma to jak fachowa podpowiedz :]

Proponuje się zaopatrzyć w najbliższym sklepie z elektronika w 'krokodylki' którymi będziesz sie mógł podłączyć do złącza baterii dalej znaleźć zasilacz z amperomierzem i sprawdź sobie pobór na wyłączonym fonie...coś powinno się grzać, najlepiej gdybyś miał zamrażacz w sprayu to ułatwia prace w takich przypadkach.

0
  • #10 07 Wrz 2007 09:07
    markom1
    Poziom 12  

Sprostowanie...U mnie w miescie radiówką nazywamy koncowke mocy...W przypadku tej 3310 koncowka mocy tez sie grzala kolego wiec prosze nie opierniczaj tu wszystkich...A dodatkowym przykladem z tej epoki jak to napisales jest to ze 2tygodni temu mialem K310i który baterie rozbrajal w 30min do takiego stopnia ze nie dalo sie jej pozniej naladowac.Po podlaczeniu krokodylkow wlasnie koncowka mocy byla mega goraca i po jej wymianie wszystko wrocilo do normy...Spotkalem sie z taka sytuacja wiec pisze.Nawet lekarze nie sa omylni i czesto zle diagnozuja chorobe wiec nie swiruj mi tu wszechwiedzacego...Pozdrawiam

0
  • #11 07 Wrz 2007 09:39
    Gryfis
    Poziom 18  

moim zdanie zacznij tak jak podpowiedzial liton 666 od sprawdzenia poboru pradu jesli jest normalny odpadnie ci zwarcie plyty a co za tym idzie kapanie grzanie itd, a zostanie ladowarka i bateria pozdrawiam

0