Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik Elektryk czy technik Elektronik co Wybrać ??

@@Kamil@@ 06 Wrz 2007 21:16 7387 11
    @@Kamil@@
    Poziom 16  
    Technik Elektryk czy technik Elektronik co Wybrać ??
    Jestem w klasie Technik elektryk i mam możliwość przeniesienia do technik elektronik i teraz tu moje pytanie co zrobić? po którym miał bym większe szanse na znalezienie pracy?
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    master250
    Poziom 22  
    Trzeba odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie co lubisz robić?

A jeżeli chodzi o pracę to elektronika rozwija się w zarotnym tempie i myślę, że w przyszłości koło informatyki będzie jedną z najpopularnieszycj dziedzin naszego życia.
    Ewaryst
    Poziom 13  
    Zacznij od Technikum Elektronicznego. Elektronik daje sobie radę z problemami elektrycznymi natomiast w drugą stronę to nie działa. Technikum w tym kierunku, daje też solidne podwaliny pod studia elektrotechnicznych np. automatyka. Wiem to z własnego doświadczenia.
    karter
    Poziom 16  
    Wybierz technikum elektryczne. Będziesz miał dwa zawody (jeśli skończysz studia elektroniczne). Elektroników jest dużo i nędznie im płacą (nie dotyczy super fachowców).Wystarczy przeczytać wątek kolegi Makol 5002.Nie licz na dochody z serwisu rtv, espo systematycznie tanieją i za pewien czas rynek napraw bardzo się skurczy.
    CENTURION_ALARMY
    Poziom 22  
    Rób elektroniczne. Papiery na instalacje kurs+egzamin na elektryka zrobisz za 500 pln. A będąc elektrykiem raczej kursu elektroniki nie zrobisz, a uczyć bedziesz się na własnych błędach
    Krzysztof wordo
    Poziom 10  
    Tak jest sam jestem w klasie maturalnej elektroniki i powiem ci ze super zawód jest jeden minus stworzony przez ministerstwo
    EGZAMIN ZAWODOWY którego zdawalność to kilkanasie do 20% i to jest ból trzeba być naprawde niezłym w te klocki i nie mowie tu o nauce ale o praktyce która jest pryiorytetem na egzaminie zawodowym. Elektrycy mają bardzo proste te egzaminy i nawet kompletne zero jest w stanie to zdać z elektroniką to lipa zajrzyj na strone www.cke.edu.pl i sprawdź jak to wygląda.Pozdro
    @@Kamil@@
    Poziom 16  
    Oj bo teraz tak zrobili te pierd... egzaminy kiedyś tak słyszałem ze tylko trzeba bylo jakąs prace wykonac poopisywać i git a teraz to całkiem ..
    tomahawk_
    Poziom 18  
    @@Kamil@@ napisał:
    Oj bo teraz tak zrobili te pierd... egzaminy kiedyś tak słyszałem ze tylko trzeba bylo jakąs prace wykonac poopisywać i git a teraz to całkiem ..

sęk w tym że trzeba mieć opanowany materiał z 4lat, a w życiu zawodowym nie wszystko się przydaje, a zawsze można przecież zerknąć do książki...
    milejow
    Poziom 43  
    Mimo tych egzaminow idz na elektronike,teraz gdzie lap nie wcisniesz,tam elektronika.Nawet w kiblu,co ci wode w kranie wlacza,suszy rece?
    JanJ
    Poziom 10  
    Panowie powiem tak ja skonczyłem tech elektryczne a pracuje jako automatyk i nawet dobrze sobie radze usterki elektroniczne robie sam dookoła mi cos znosza z elektronika ciogle cos grzebie dotego musze grzebac w programach po skonczonym kursie step 7 a wszystko zalezy czy ktos sie czyms interesuje i wiele zeczy zawodowych musi byc jako hobby wtedy najlepiej sie lapie natomiast jak ktos nie ma zainteresowania w danym kierunku to juz trudno lepiej zostac piekarzem
    Belzebub93
    Poziom 1  
    Witam, (sorry za odkurzenie starego problemu) ale mam podobny dylemat :/ obecnie jestem w klasie 3 gimnazjum interesuje się już praktycznie od dziecka prądem układami scalonymi itd. mam na swoim koncie proste działko elektromagnetyczne pare mocnych elektromagnesów i teraz przymierzam się do lampy plazmowej. Bardziej ciągnie mnie do elektronika, ale jak sobie pomyśle że mam sie potem uczyć też programowania to aż głowa boli... Mieszkam na Śląsku i jak myslicie czy jesli skończe Elektronika cieżko bedzie o dobra prace? (w granicach 2000zł by było dobrze) Aha i jeszcze interesuje mnie jeden aspekt... czy w szkołach zawodowych też jest profil Elektronika? bo nie orientuje sie... :/
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda
    Wykopaliska zamykam zalecając zapoznanie się z regulaminem forum.