Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen 2CV6 - ladowanie czy cisnienie oleju?

07 Wrz 2007 04:50 2132 8
  • Poziom 33  
    Posiadam ten samochodzik i od dwu tygodni na wolnych obrotach mruga i zarzy jedyna czerwona lampka na kokpicie ( podczas jazdy nie swieci sie ). Nie jestem pewny czy to jest problem z ladowaniem czy moze tez z cisnieniem oleju ( autko ma swoje lata ). Niestety w opisach deski , ktore znalazlem ta lampka nie jest umieszczona. No i nie wiem od czego ona jest.
    Jak sprawdzic czy to jest wskaznik braku ladowania? - moze odlaczyc ktorys przewod z regulatora lub alternatora?

Dzisiaj musialem wymienic akumulator co by wskazywalo na brak ladowania lub slabe, lecz jednoczesnie na desce jest wskazowkowy wskaznik ladowania i on pokazuje wartosc prawidlowa ( chociaz moze to tez byc tylko wskaznik napiecia akumulatora ) a lampka dalej mruga na wolnych obrotach.
    Ladowanie jest z alternatora - chyba pozniejsza przerobka.
    Szukalem tez czujnika cisnienia oleju aby odlaczyc ten przewod, ale mechanika samochodowa to dla mnie troszke tajemnica.
    Na schematach instalacji, ktore mi wpadly w rece czujnik cisnienia oleju i jego wskaznik jest zawsze jako opcja, wiec moje autko nie musi go miec co pozwala na domysl, ze ta mrugajaca lampka to ladowanie.
    Jednakze ponawiam prosbe: jak to sprawdzic?
  • Poziom 34  
    Hm, jaki symbol ma ta kontrolka, jak namalowana bateria z + i - to ładowanie, jak coś w stylu lampy alladyna to smarowanie (ciśnienie oleju).
  • Poziom 33  
    Deska jest baaaardzo uboga, zadna lampka nie jest opisana symbolem. Auto ma 41 lat, wtedy nie robili takich bajerow i neonow w podlodze.
  • Moderator Samochody
    Czujnik ciśnienia jest gdzieś koło pompy a pompa jest z przodu silnika pod przerywaczem czyli poniżej wału na którym jest wentyltor, dostępny raczej tylko od dołu albo i nie bo obudowa wentylatora chyba wszystko zasłania z tego co pamiętam. Łatwiej chyba będzie sprawdzić przez odłączenie wzbudzenia od alternatora, ten cienki kabel. Całkiem możliwe że to właśnie ładowanie niedomaga a na tym wskaźniku na desce tego nie zobaczysz bo on powoli reaguje na zmiany napięcia.
    Citroen 2CV6 - ladowanie czy cisnienie oleju?
    czujnik ciśnienia oleju wydaje mi się że jest w miejscu gdzie pokazuje strzałka
  • Poziom 33  
    Niestety to chyba cisnienie oleju. Odlaczylem wzbudzenie alternatora i kontrolka sie nie zapalila. Czujnik cisnienia oleju jest faktycznie chyba jakos ukryty. Niedlugo jednak i tak autko idzie do mechanika z hamulcami to przy okazji zobaczy gdzie ten czujnik jest i czy lampka jest od niego.
    Dam znac
    Dziekuje za pomoc.
  • Poziom 34  
    Czyli to ładowanie, a podłącz ten przewód od wzbudzenia do masy, powinna sie wtedy zaświecić.
  • Poziom 33  
    Podlaczylem, polecial bezpiecznik i dalej nie wiem od czego ta lampka czerwona...
    Czujnik cisnienia oleju chyba znalazlem - jest z drugiej strony ale jak ten przewod zdejme to bez zdejmowania pokryw juz go nie zaloze. Bardzo trudny dostep.
  • Spec od Falowników
    Przetnij przewód czujnika gdzieś dalej albo wkłuj się igłą i zmierz napięcie.
  • Poziom 33  
    Na 100% jest to kontrolka cisnienia oleju. Niestety trzeba bedzie sie z tym przejechac do jakiegos mechanika.
    Temat uwazam za zamkniety, wszystkim dziekuje za wspolprace i zainteresowanie.