Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gitarowy ze starego wzmacniacza!!

15 Lis 2003 00:11 1420 4
  • Poziom 10  
    Witam!
    Moj problem przedstawia sie nastepujaco!
    Posiadam gitare najprostsza gitare! i nie mam do niej pieca!
    Mam kolumny(oczywiste) no i 3 stare wzmacniacze! zaden z nich nie ma gniazda jack! tylko dimy! Probowalem przelutowac gniazda ale to tesz nie dalo pozytywnych rezultatow! Moze gdzes zrobilem bledy! Wiem ze nic nie wyszlo! Nie bylo wzmocnienia!!

Prosze o pomoc!!!!!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Nie dimy ,tylko DIN'y.
    Nie podłączysz gitary do zwykłego wzmacniacz domowego.Po prostu mają za małą czułość.
    Jutro postaram się Ci podrzucić jakiś schemacik preampa do gitary.
    Pozdrawiam. :wink:
  • Poziom 28  
    najprostszą metodę masz tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic81270.html
    preampH.gif zasilanie 9V ponieważ domowe kolumny i wzmak mają stanowczo za szerokie pasmo od "dołu" ,trzaba kondek przy Pr-ku dac nie elektrolityczny a zwykły- kilka/kilkadziesiąt nF (dobrać na ucho), na wyjściu (żeby gwizdków nie zjarać w kjolumnach) dodać ogniwo RC - rezystor w szereg np, 10 kOhm, kond. za nim do masy 2 do 4,7 nF (też dobrać) - i ostrożnie z mocą wzmaka- bo roztrzepiesz głośniki.Tak naprawdę to powinien być głośnik gitarowy-o TWARDYM ZAWIESZENIU. Jak nie masz kasy to zmontować można z rozpaczy jakąś paczkę np. ze starych głośników eliptycznych za starych TV-dobrze by identycznych (głośników oczywiście nie TV)
  • Poziom 43  
    może wogule nie działają a wtedy nawet jak je bedizesz srebrem lutował to nie zadziała. W kazdym sklepie ze sprzetem głośnikowym za 2,50 zł dostaniesz przejściówki gotowe Jack - din które wpinasz w miejsce din mi masz dogodne gniazdo.

KB - gitare można wpiąć do zwykłego wzmacniacza - ale bedzie bardzo cicho, jesli posiada coś takiego jak fuzz, procesor dxwieków z preampem no to będzie ładnie grało (oczywiście jesli jakośc tych wzmacniaczy jest czego warta) Jesli tego nie bedzie to jeśli się cokolwiek wychyli to bedzie sukces. Ale wracając do tego że układy są stare to jak na inne standardy raczej nie oczekujmy za dużo.
  • Poziom 10  
    Nie no wzmaki sa sprawne! bo najednym slucham muzy i radzi sobie dobrze!! Nie mam kasy na dobry piec gitarowy! wiec kombinuje cos z nimi!!
    PozdrO
    ps w moim wiejskim miesce (kolbuszowa w dole mapy) nie ma takich przejsciowek. wogule nie ma sklepu elektronicznego!!