Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Legend CS9228 i uszkodzony przkaźnik blokady rozruchu?

myrcin 07 Wrz 2007 22:32 1831 4
  • #1 07 Wrz 2007 22:32
    myrcin
    Poziom 16  

Witam!
    Posiadam samochód Renault Laguna 97 z alarmem Legend CS9228. Niestety dzisiaj przy próbie odpalenia niespodzianka. Auto zachowywało się jakby akumlator się rozładował tj. kontrolki się ledwie paliły, alarm się załączał i wyłączał. Akumlatro jednak to nie jest na 100% - próbowałem odpalić auto przy pomocy kabli z innego auta. I co ciekawe, czasami na parę sekund wszystko działało poprawnie - kontrloki świeciły ok, radio i światła działały. Jednak przy próbie odpalenia wszysko gasło i auto już nie odpaliło.
    Przeglądałem schemat podłączania lego alarmu i jest tam przekaźnik blokady rozruchu, czy on mógł "nawalić" czy raczej to będzie któryś z przekaźników Laguny? Może coś innego...?
    Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc

0 4
  • #3 09 Wrz 2007 21:51
    myrcin
    Poziom 16  

Uszkodzony jednak był akumulator. Co ciekawe był on sprawny, 15 minut postoju pod jednym z hipermarketów i padł. Żeby nie było wątpliwości - w grę nie wchodziły pozostawione światła lub coś innego. Mierzyłem też pobór prądu przez auto z nowego akumulatora przy wyłączonym silniku - ok. 50 mA. Nigdy nie słyszałem że akumulator może tak "paść". Na ogół są wcześniejsze objawy jego złego stanu. Tym razem było inaczej. Akumulator padł w jednej chwili. I co ciekawe jeszcze przez chwilę na chwilkę "zaskakiwał" bo kontrolki na desce rozdzielczej raz czy dwa razy zaświeciły normalnie (to mi zasugerowało uszkodzenie alarmu i przekaźnika).
    To odpalenie z innego auta wprowadziło mnie w błąd. Najprawdopodobniej kable były uszkodzone, albo uszkodzony akumulator robił zwarcie.
    Opisałem tą historię może ku przestrodze to nie, ale warto mieć na uwadze że akumulator może robić takie "cyrki".
    Dzięki za zainteresowanie.

0
  • #4 10 Wrz 2007 18:19
    pkhenr
    Poziom 32  

akumulator w przeciwienstwie do baterii rozładuje sie gwałtowniej ,natomiast to że kontrolki się świeciły normalnie to tez nie jest dziwne sam zapłon Acc nie jest takim obciążeniem dla aku jak rozrusznik ,ale to też nie jest koniecznie koniec Twojej drogi -sprawdź na nowym ładowanie idzie zima ...

0
  • #5 10 Wrz 2007 18:35
    awysoki
    Poziom 17  

Rowniez mialem taki przypadek w swoim aucie , ze aku padl mi doslownie z minuty na minute .Siadly dwie cele - mial 8V . Nie masz wyscia kup mowy aku jednak jak kolega wyzej sugeruje koniecznie zmierz ladowanie .Pamietajmy ! , to , ze gasnie kontrolka od ladowanie wcale nie oznacza , ze ladowanie jest ok .

0