Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LJ 5L poważne pytanie do serwisantow

mhyjek 15 Lis 2003 13:25 3225 5
  • #1 15 Lis 2003 13:25
    mhyjek
    Poziom 13  

Witam.
    Trafila mi sie do naprawy HP 5L, a ze z laserowkami malo mialem do czynienia wiec moge troche niejasno.
    Drukarka w bardzo zlym stanie ogolnym (wizualnie, widoczne zuzycia niektorych elementow). Uszkodzeniu (folia rozdarta na flaki) ulegl walek utrwalajacy jak sadze ( walek obciagniety czarna folia z przodu drukarki).
    Na drugim walku ponizej (silikonowy walek spelniajacy jak sadze jedynie role podajnika papieru czy czegos w tym stylu) widac jakgdyby slady dzialania podwyzszonej temp. nieznaczne pomarszczenia na powierchni. Pozatym jest w nim dziurka (1mmx1mmx1mm) wywalana jak domniemam zacieciem sie kartki ktora wyjalem po rozebraniu drukarki.

Co to za walek i czy powyzsze uszkodzenia sa istotne ?
    Nie wiem czy dobrze okreslilem przeznaczenie owych elementow ? Po drugie czy naprawa tej drukarki jest oplacalna ?! Drukarka wg. zeznan klienta drukowala calkiem niezle i byl z niej zadowolony. Jesli oplaci sie ja naprawiac - prosze o przyblizony koszt - to gdzie moge dostac czesci.

• #2 15 Lis 2003 14:17
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

no coz czy naprawa drukarki jest oplacalna sam ocen co do uszkodzen to : folia ktora sie porwala o folia teflonowa i nie mozna jej dostac w oryginale jako czesc, trzeba kupic aly fuser ktory kosztuje ok 190 netto do tego dodaj ok 120 netto za walek silikonowy (bez wymiany tych dwoch rzeczy nawet nie ma co myslec o naprawie) sa wprawdzie nieoryginalne foli ale za jakosc ich nie recze i kosztuja ok 90-120 netto zalezy gdzie kupisz, poza tym nalezy wymienic separator ok 20 netto czyli suma sumarum koszt czesci to ok 330 netto + twoja robocizna, czy to sie oplaca sam ocen...
    pozdrawiam

• #3 15 Lis 2003 16:16
    mhyjek
    Poziom 13  

Ok. Poczytalem troche tu i tam i jestem uswiadominy co do nazewnictwa i przeznaczenia owych elementow. Poszperalem w necie i poogldalem ceny roznych (oryginalnych i nie) czesci. Na allegro owe drukareczki -SPRAWNE - kosztuja ok 500 zl. Problem przedstawie klientowi zobaczymy co powie.
    Fuser trzeba bedzie chyba raczej caly (odpada wymiana folii) bo toner sie przyjaral na elemencie grzewczym i obok, nie wiem czy to sie da wyczyscic i czy po tym czyszczeniu bedzie spelniac swoja role jak nalezy ?!

Niemniej jednak wszelkie sugestie bardziej doswiadczonych kolegow beda mile widziane.

Pozdrawiam
    Marcin

• #4 18 Lis 2003 21:58
    jques!
    Poziom 2  

Witam
    Jezeli listwa grzejna sie nagrzewa...zanczy sie jest OK i nie bedzie jej trzeba wymieniac wystarczy porzadnie wyczyscic z "usmazonego" tonera..posmarowac silikonem i zalozyc nowa folie. Co do walka silikonowego to w miejscu gdzie jest dziurka..na wydruku moze odpadac ci tekst, Ale klientowi moze to nie przeszkadzac..Poprostu trzeba to sprawdzic..

pozdrawiam

• #5 19 Lis 2003 08:31
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Co do "nowych" drukarek z allegro to zaloze sie ze za jakis czas pewnie i tak bedziesz musial zmienic te czesci ktore mowilem... sprawa druga na zdieciach z allegro nie widac czy walek silikonowy jest ok. bo ten walek jak juz raz zaczol "łapac" toner to na pewno po jakichs dwoch ryzach znow tbedzie nim zanieczyszczona (czesc ktora sie zuzywa po prostu po wydrukowania ilus stron) a tu maz wlazone nowe nieuzywane... poza tym ta drukarka nie ma licznika wydrukowanych stron wiec na dobra sprawe kupujesz kota w worku i tylko na slowo sprzedajacego sie zdajesz... no chyba ze zapeani cie on ze takie czesci jak walek silikonowy, separator i rolke pobierajaca papier zmieni... ale watpie
    Pozdrawiam
    PS ale wolna wola klienta... oczywiscie bedzie wybieral miedzy wyborami jakie my mu damy a rezygnacja z naprawy :)

• #6 30 Lis 2003 19:50
    Kazik
    Spec od drukarek

Z autopsji wiem że czyszczenie pressure roller (ten gumowy) w drukarka z serii LJ żadko przynosi efekty (zwłaszcza jeśli jest b.brudny). Ja osobiście proponuję wymianę na nowy (koszt zakupu ok. 100PLN). Za folię i wałek zapłacisz ok. 180 PLN, do tego jeszcze separation pad kit - 25 PLN i może rolka (ok. 25 PLN). poza tym pełna konserwa wnętrza i obudowy. Tak więc koszt elementów ok. 240 PLN + robocizna - o ile nic nie padnie to klient ma spokój na jakiś rok.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME