Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SABA M51130 RI SIGNAL.=0 brak reakcji po wł.na bodźce zewn.

08 Wrz 2007 16:28 1718 5
  • Poziom 23  
    chassis TYPE 629/TX807c EU ponoć to jest to samo co jakiś THOMSON,ale nie wiem chwilowo jaki.
    Telewizor trafił do mnie bez oryginalnego trznzystora linii ,wstawiłem coś mocnego na całej linii +B wszystko OK
    ...no właśnie do tego płytka w okolicach trafa WN była pęknięta.Połatałem,elementy SMD OK.Nie wiem czy w ogóle ten telewizor przed usterką tj.pęknięciem był sprawny...?
    Po połataniu ścieżek i wstawieniu tranzystora włączyłem,telewizor nie reagował tylko dioda standby mrugała regularnie około co 1s.
    Nie mam oryginalnego pilota a w owym sprzęcie jest tylko vol+- i prog góra dół.
    W takim razie starym indiańskim sposobem(niepolecam) wziąłem go na "palca" i tel.radośnie odpalił,pojawił się ładny niebieski ekran z napisem :
    SIGNAL.=0 ,przełączanie kanałów działa,volume też i nic więcej nie mogę zrobić.
    Próbowałem pilotem uniwersalnym wyłaczyć tel.metodą próby znalezienia przez wyłączanie(chyba jasne?).
    Nie wyłaczył się to jedna usterka,po włączeniu na Video In nie łyka sygnałów z wejść,do wszystkiego należy dołaczyć problem kompletnej olewki głowicy na podawane sygnały z anteny.Głowica jest zasilana +5 i 30V.
    Główny proc.w tym modelu to :
    Philips TDA 9554PS/N1/1I0674
    No ok ja szukam jakiegoś pasującego schematu(a jest ich cała kopa do tych modeli),a Wy pomóżcie w miarę możliwości
    Czyli 3 główne problemy(może są powiązane :
    Brak reakcji na pilota
    Video in nieczynne
    głowica prawdopodobnie nie czuje sygnału...hmmm....?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Z takim chassis i procesorem jest THOMSON 21MF15ET pilot to RCT100. Proponuje podstawienie pamięci z dobrym wsadem.
  • Poziom 23  
    Tak właśnie zakupiłem pilot(za jakieś3 dni go dostanę), i też myślałem o pamięci.Tylko nie wiem czy coś zwojuję wstawiając pamięć bez pilota...?
    Kilka własnie tematów przeczytałem i tam własnie pomagała wymiana tej kostki.Nie mogę znaleźć oryginału 22c04 można coś za nią podstawić?
    No i chyba bede musiał wejść w tryb serwisowy?
    (opis sobie znajdę)
    Zobaczymy jak to bedzie to bedzie pomógł,chociaż jak właśnie mówię męczyła mnie ta pamiątka...
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Za 22W04 podstawiałem 24C04 i działało. Wklepalem w google 22W04 i wyszło że 22W04=ST24C04. Jeśli masz MAKa to kod dla RCT100-1272. Powodzenia.
  • Poziom 23  
    mam jakiś wynalazek bez symboli stary,na środku ma przycisk SET trzeba go wcisnąć i przytrzymać np TV1 albo TV2 i wyłaczając szukać ,instrukcję zgubiłem i w ogole masakra...
  • Poziom 23  
    OK jest już pozytywnie,pilot dotarł.
    Próby włączenia telewizora z pilota nie dawały efektu,ale udało mi się wejść w tryb serwisowy,nawet nic nie zmianiałem i wyszedłem z trybu serw.Od tej pory tel.zaczął reagować na pilota.
    Wszystkie funkcje działają.obeszło się bez wymiany pamięci 24c04.Dzięki wszystkim za pomoc.
    Temat uważam za zamknięty.PZDR