Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czemu komputer nie wykrywa portów USB?

Ficek007 08 Sep 2007 18:05 3101 6
    Ficek007
    Level 14  
    Posiadam płytę microstara MS 7173 na chipsecie ATI 410

System xp zainstalowany na świeżo sądziłem właśnie że to jego wina ale jest na nowo postawiony z SP2

Podczas podpinania Pendrive raz je wykryje a raz pisze iż sprzęt nie rozpoznany i nie zainstalowany.

Gdy je już wykryje widzi w Mój Komputer pendrive klikam dwókrotnie na zawartość flaszki i nic ikona zajętośći i tyle. Podpina innego pendrive i podobnie

Sprawdzałem już w menadzerze urządzeń i wszystko działa poprawnie tak w teorii.

Drukarka podpięta pod różne porty USB też szwankuje

Chciałbym wiedzieć jak mogę sprawdzić USB

Bios raczej ustawiony okay USB Legancy na Enabled i reszta również
    technikt
    Level 12  
    Miałem identyczny problem z tym że USB było na PCI ,i pomogło przywrócenie systemu ghostem,przeinstalowywanie sterowników nic nie dawało.

Spróbuj zainstalować inne sterowniki niż od MS jeśli są.

Działa ten pendrive pod linuxem ? Jeśli masz dostęp do jakiegoś live cd które to obsłuży to tam sprawdź czy działa by mieć pewność że USB nie jest uszkodzone.
    Ficek007
    Level 14  
    Którego Live Linux byś polecał ?

Dodano po 1 [minuty]:

dodam że robiłem tego kompa z 6 miesięcy temu i nie pamiętam by robił takie problemy więc to raczej nie problem sterów

Dodano po 4 [minuty]:

tak mi się jeszcze wspomniało iż zanim zainstalowałem pakiet 100MB sterów pod magistralę systemową od MSI komp po zainstalowaniu systemu biegał ale pendrive też nie obsługiwał dlatego sądziłe iż właśnie powodem jest brak tego oprogramowania.

Ale nadal wydziwia raz nie może zidentyfikować sprzętu a raz go widzi tylko nie czyta poprawnie
    krzysiek12sos
    Level 27  
    Ustaw sobie w BIOS - ie i powinno USB działać.
    User removed account
    User removed account  
    Ficek007
    Level 14  
    Przecież pisłąem iż BIOS w porządku dlaczego piszesz iż mam sobie to ustawić ?

Postaram się dziś jeszcze rzeczywiście sprawdzić zasilacz, może rzeczywiście ma spadki napięcia na koncentratorze

Dodano po 14 [minuty]:

niestety na inny zasilaczu podobnie

widzi że jest podpięty pendrive ale nie może go rozpoznać
    waldekg
    Level 28  
    Witam.Podepnij huba USB aktywnego z zasilaczem,może wydajność prądowa gniazda USB jest zbyt mała /500mA/.