Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z nagrywarka w komputerze

08 Wrz 2007 18:40 1567 19
  • Poziom 20  
    Witam mam taki problem z nagrywarka Samsung.Mogę normalnie nagrać plyty cd a jak probuje nagrac plyte dvd to pokazuje czas nagrania jakies 3 min i ten czas sie konczy a plyta nagrana jest w 4% i po uplywie tego czasu pojawia sie nowy ze plyta nagywac bedzie sie 30 min lub wiecej a wczesniej bylo wszystko ok.Teraz cos sie popsulo a komputer ma 4 miesiace.Czekam na jakies porady.]
  • Poziom 43  
    DMA wlaczone?
    Dzieje sie tak z wszystkimi plytami DVD?
  • Poziom 17  
    A ja czekam na odpowiedź jakim programem Kolega nagrywa i na jakim systemie...
  • Poziom 29  
    Nero często tak robi i jest to zabieg specjalny. Czas zawsze jest szacowany, jednak służy on przede wszystkim uspokojeniu użytkownika, który widzi, że przecież zaraz się nagra. A nawet, jak się pasek stanu dosunie do końca, to jeszcze coś potrafi dogrywać, finalizować ( czy to nie jest denerwujące? ;-) )

Z jaką prędkością nagrywa się DVD. Co to za model nagrywarki, system, program do nagrywania? Jaka płyta (firma i rodzaj - R, RW) i z jaką prędkością może być nagrywana. I sprawdź czy masz włączone DMA.
  • Poziom 20  
    System to Windows XP a program to nero 6.Sprawdzilem tez na nero 7 i dzieje sie tak samo.
  • Poziom 29  
    Na sterowniku kontrolera (w managerze urządzeń - zobacz sobie widok 'według połączeń'), do którego jest podłączona nagrywarka.
  • Poziom 20  
    Dzieje sie tak z wszystkimi plytami dvd. Wchodze w Nero klikam nero info tols i w configuracji jest tak:Master:TSSTcorpCD/DVD SH-S182D
    DMA off
    Autorun on
  • Poziom 28  
    Na dzień dobry włącz DMA - może w BIOS także masz wyłączone dla danego kontrolera/kanału/urządzenia - najpierw jednak sprobuj z poziomu menedżera urządzeń wymusić tryb DMA dla napędu.
  • Poziom 20  
    W menadżer urządzeń jest tak.
    Sorry że tak szczegółowo ale nie jestem obeznany z komputerami więc prowadzcie mnie za rączke jak bobasa haha.
    Kontrolery IDE ATA/ATAPI
    Klikam w podstawowy kanał IDE, wybieram Ustawienia zaawansowane i mam taka tabelkę:
    Urządzenie główne
    Typ urzadzenia-Automatyczne wykrywanie
    Typ transferu- Tylko PIO lub MDA jeżeli dostepne (te dwie opcje do wyboru)
    Ustawiłem tam DMA jeżeli dostepne czy to o to chodzi?
  • Poziom 28  
    Tak wlasnie tak i pozniej upewnij sie ze zmienilo sie dla napedu - czyli w jego wlasciowsciach - albo tego kontrolera / kanalu dla ktorego zmieniasz ta opcje ma sie pojawic DMA

pozdrawiam
  • Poziom 19  
    A jak dla mnie to jeszcze powiedz jakie płyty używasz bo jeśli jakies hawki czy inne buble to nie dziew sie że nie nagra ci a i jakie to płyty plusowe czy minusowe
  • Poziom 20  
    No i zmienilem.W tryb transferu jest MDA jezeli dostepne,natomiast nizej jest bierzacy typ transferu, ale tam jest typ PIO i tego zmienic sie nie da.Czekam na dalsze podpowiedzi.
  • Poziom 28  
    interesuje cię tylko ten kanał kontrolera do którego przypięta jest twoja nagrywarka - jeśli ona pracuje w trybie DMA wszystko powinno zacząć działać jak należy - sprawdź i odezwij sie
    Proszę poprawić post.
    TONI_2003
  • Poziom 20  
    Jak kupilem komputer jakies 4 miesiece temu wszystko bylo ok.Nagryal super wszystkie plyty dvd+r dvd-r bez znaczenia,choc teraz testowalem na +r moze sprobuje na -r

Dodano po 45 [minuty]:

I nadal nic,ciagle dlugo nagrywa:(

Dodano po 7 [minuty]:

Zainstalowalem nowe nero 6 pl i w info tools programu nero nadal widnieje Master TSSTcorp CD/DVD SH-S182D
    DMA off
    Autorun on
    W menadzerze urzadzen w kontrolerach zmienilem gdzie sie dalo na DMA

Trzeci raz prosimy kolegę o wyeliminowanie błędów ze swoich postów. Jest to ostatnia prośba.
    [jankolo]
  • Poziom 29  
    Możesz spróbować zainstalować jeszcze raz sterownik kontrolera. Usuń go i niech windows o resztę zadba.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    W managerze urządzeń klikasz prawym klawiszem myszy na kontroler, który może sprawiać problemy i wybierasz 'usuń sprzęt'. Po jakimś czasie, lub po uruchomieniu ponownym komputera powinno znowu znaleźć ten sprzęt i sie wszystko 'ładnie - pięknie' zainstaluje.
  • Poziom 20  
    Ok.Spróbuje moze się coś uda z tym zrobić.
  • Poziom 16  
    Znajomy miał ten sam problem co ty
    okazało się że problemem była taśma

sprawdź!!!
  • Poziom 20  
    Kolego Dexi dzięki za rade.Twój sposób mi pomógł wszystko pięknie chodzi.