Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha AX-900 - problem z lewym kanałem

nvomit 09 Sep 2007 07:32 1700 4
    nvomit
    Level 1  
    Witam,

Niedawno kupilem Yamahe AX-900. Wzmacniacz, ktory kupilem zachowuje sie dosyc dziwnie, tzn. lewy kanal gra pelnia mocy dopiero gdzies od godziny 8. Na niskich poziomach glosnosci dzwiek po prostu zanika w jednym kanale (najczesciej w lewym), a przy minimalnej glosnosci gra tylko prawy. Co ciekawe, gdy pokretlo glosnosci jest maksymalnie sciszone, to gra cicho prawy kanal. Wzmacniacz milknie dopiero, gdy pokretlo glosnosci jest troche wyzej. Dodatkowo oba kanaly graja jak nalezy tylko w trybie CD Direct, po wylaczeniu tego trybu w lewym w ogole nie ma basu. Na szczescie wiekszosc czasu uzywam CD-Direct, jednak wolalbym miec mozliwosc odsluchiwania rowniez bez niego - dla swietego spokoju i wygody.
    ALTON
    Level 38  
    Zabrudzone/zaśniedziałe styki przełączników jak i przekaźników protectu i directu - standardowa usterka w praktycznie każdym wiekowym sprzęcie. Naprawa nie wymaga dodatkowych kosztów, natomiast wymaga naprawde dużej wprawy i cierpliwości. Wzmacniacz trzeba rozebrać na czynniki pierwsze. Wylutować większość przełączników/ przekaźników. Rozebrać i czyścić indywidualnie.
    Lizak86
    Level 16  
    Witam
    Posiadam również ten wzmacniacz i mam ciut inny problem. Otóż od jakiegoś czasu w jednym z kanałow podczas cichego sluchania zaczyna mi wydobywac sie z kolumny głosnikowej zniekształcony dziek(popiarduje) Zauważyłem ze jak pokrece potencjometrem od balance lub jak w niego lekko pukne to dzięk wraca do normy. Rozebrałem wzmacniacz tak aby miec dojscie do potencjometrów i za pomoca strzykawki z igła "nakarmiłem" wszystkie benzyna ekstrakcyjna. Myślałem ze ten zabieg pomoze, bo były brudne, lecz znowu to sie dzieje. Czyżby potencjometry były do wymiany? A moze jest sposob, zeby je zregenerowac, bo raczej takich nie dostane:(
    pozdrawiam
    paweldziadoszxxx
    Level 14  
    benzyna ekstrakcyjna moze jedynie odtluscic i wysuszyc potraktuj je czyms przeznaczonym do konserwacji potencjometrow jest tego duzo na rynku ..proponuje cos w sprayu
    Lizak86
    Level 16  
    No nic sprobuje tym kontaktem pr bo niby jest do regeneracji potencjometrów

Zauważyłem przed chwila ze jak zaczyna muza przyciszac sie lub byc znieksztalcona w jednym kanale to po wylaczeniu i zalaczeniu wzmaka uspokaja sie. tym razem lekie pukniecie w potencjometr nic nie dało. Raczej to bedzie wina przekaźnika jak wspomniał Alton