Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tibia jak ją zablokować w TD-W8901G

Andzrzej 09 Sep 2007 08:33 11081 29
Optex
    Andzrzej
    Level 18  
    Witam.
    Mam pewien problem: jestem ojcem 13-letniego chłopaka który zaraził się w/w grą.
    Z natury jestem wyrozumiały ale zacząłem obserwować pewne objawy uzależnienia.
    Chciałbym zablokować tą grę na swoim komputerze oby syn nie był w stanie jej uruchomić.
    Zakładałem mu już hasło na konto ale to z różnych powodów nie funkcjonuje, blokowałem również dostęp w firewallu, ale syn bardzo szybko wpadł na to że może firewall wyłączyć i już wszystko gra.
    Chciałbym tą grę zablokować w ten sposób aby nie dało się jej uruchomić nawet po przeinstalowaniu.
    Ucieszyłem się gdy znalazłem w necie taki sposób http://www.alpha-zone.za.pl/tibia/sposoby.php
    zrobiłem wszystko tak jak tam jest opisane i jakież było moje zdziwienie gdy syn zasiadł do kompa i jakby nigdy nic odpalił grę i grał w najlepsze:(
    Może ktoś z szanownych kolegów na sprawdzony sposób na skuteczną blokadę.
    Dodam że mam win XP prof.
    Pozdawiam
  • Optex
  • Helpful post
    Brick_G
    Level 28  
    Polecam program Beniamin i poblokowac serwery - instaluje sie miedzy interfejsami sieciowymi a protokolami i jest praktycznie niemozliwy do wylaczenia. Co wazniejsze - jest on darmowy. Firmowany nazwiskiem Giertych :D

http://www.beniamin.pl/

Polecam strasznie to upierdliwe i praktycznie nie do pokonania. Jesli twoj dzieciak to pokona powinienes zainwestowac w jego studia informatyczne czy cos w ten desen :)
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Optex
    Brick_G
    Level 28  
    Quote:
    Program Benjamin, sposób obejścia;

1. Zakończ proces "TGuard.exe".
    2. Uruchom "msconfig" i wyłącz z autostartu TGuard.exe.
    3. Uruchom program "lspfix" (znajdź sobie w Google)
    4. Po kliknięciu "I know what I'm doing", przenieś "bnmndrv.dll" do "Remove"

oj chyba dawno nie grzebales w tym programie :)
    User removed account
    User removed account  
    Brick_G
    Level 28  
    Zwracam honor :) Ostatnio probowalem sie dobrac do tego z konta z ograniczeniami :P Takze Bart - masz racje :]
    User removed account
    User removed account  
    Brick_G
    Level 28  
    Prosty i genialnie chamski sposob - sam sobie zaloz konto na tibii i zacznij grac - za multikonta sa bany :D Twoj dzieciak moze sie bardzo powaznie podlamac gdy to nastapi.

Bart - ta sztuczka dzialala zawsze ale potrzebowales miec zainstalowana ta sama wersje Beniamina i utworzyc sobie konto z wlasnym haslem lub bez - edycje rejestru da sie zablokowac - takze nie bedzie jak sie do niego dobrac.

Pozostaje sposob ktory podales powyzej z LSP Fixem.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Stingerek
    Level 28  
    A ja bym poprostu zainstalował zone alarma, i zablokował połączenia z internetem przez klienta tibii.
    User removed account
    User removed account  
    Filip
    Level 23  
    moze kupic modem z firewallem sprzetowy, zablokowac porty, zahaslowac firewall i komisyjnie wyrzucic stary od neostrady.
    2. wyslac mlodego do psychologa, albo nauczyc grac w pilke
    charm_spider
    Level 22  
    Może trochę nie na temat, ale jak już napisał filip, trzeba by porozmawiać z synem, ewentualnie skorzystać z pomocy psychologa. Nie ma zabezpieczenia, którego przy odpowiednim nakładzie chęci/wysiłku/czasu nie dało się złamać.
    Aczkolwiek ja zablokowałabym możliwość instalowania czegokolwiek (konto z ograniczeniami, i długie hasło administratora, +ew beniamin), i porozmawiała z synem, że jeśli Cie przekona, że zasługuje na Twoje zaufanie, że nie zainstaluje tibii, to wtedy próbnie można odblokować.
    Jarek.b1
    Level 19  
    Można w prosty sposób zablokować program wystarczy go wpisać do rejestru jakie aplikację ma blokować i zabronić użytkownikowi edycję rejestru żeby nie mógł zmienić.
    Jeżeli wybranemu użytkownikowi chcesz zablokować możliwość uruchamiania niektórych aplikacji w kluczu:
    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
    dodaj wartość DWORD RestrictRun i przypisz jej 1.
    Teraz utwórz podklucz (nie myl z utworzoną już wartością DWORD):
    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer \RestrictRun]
    W prawym oknie dodaj kolejne wartości ciągu (typu REG_SZ) definiując aplikacje, które chcesz zablokować np:
    Podobną funkcję pełni wartość DWORD DisallowRun, z tym że może ona odnosić się także do wskazanych plików, a nie tylko

aplikacji. Zasady jej tworzenia (z podkluczem włącznie) są identyczne jak w przypadku RestrictRun.

Blokada alternatywnego dostępu do instalacji i uruchamiania
    Użytkownicy z ograniczonymi prawami nie mogą instalować większości programów samodzielnie. Mogą jednak skorzystać okna alternatywnego dostępu i zainstalować program jako Administrator lub członek grupy Administratorzy (oczywiście jeśli znają parametry logowania). Opcję tę można całkowicie wyłączyć. W tym celu w kluczu:
    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
    należy dodać bądź zmodyfikować istniejącą wartość DWORD NoRunasInstallPrompt i przypisać jej 1.
    Podobna wartość DWORD PromptRunasInstallNetPath zezwala na instalację z sieci. Jednak w tym przypadku aby zablokować alternatywny dostęp trzeba jej przypisać 0.
    charles1991
    Level 14  
    Najpewniejszym sposobem jest odłączenie na stałe komputera od internetu. Z podanynymi zabezpieczeniami można sobie poradzić przez reinstalacje systemu. Wystarczą nawet cd z linuxem live i klientem tibii, które wkłada się do napędu podczas uruchamiania komputera. Można by też usunąć/zablokować directx/opengl, które są raczej potrzebne do uruchamiania gier. Jeżeli chodzi o uzależnienie, to w tym nie ma reguły. Kazda gra może uzależnić tak samo. Chyba, że ktoś nie lubi jakiegoś typu gier. W tym wypadku uzaleźniła gra MMORPG, ale np. matka mojego kumpla jest uzależniona od gry "kulki", potrafi grać w to godzinami. Pozdr.
    marek216

Level 43  
    Quote:
    podanynymi zabezpieczeniami można sobie poradzić przez reinstalacje systemu.

Quote:
    Wystarczą nawet cd z linuxem live i klientem tibii

Przesadziłeś :!:

Blokada BIOS i z wcześniejszym wyłączeniem bootowania z innego dysku niż hdd, blokada instalowania czegokolwiek na koncie i twój pomysł jest bezużyteczny.

Ogólnie to chyba popadamay w skrajności.
    Stingerek
    Level 28  
    Quote:

wątku instalował firewall'e, które zostały ominięte przez syna.

Nie bez celu powiedzialem o zone alarmie.
    Ten program startuje automatycznie z windowsem.
    Mozna zablokowac go haslem w efekcie nei da sie o bez hasla wylaczyc ani odinstalowac. Nawet usuniecie katalogu z programem podlaczajac dysk do innego komputera nie pozwala na calkowite pozbycie sie problemu.
    Widocznie autor pytania stosowal "marne " firewalle.
    Zone alarm bez hasla nie pozwoli na wylaczenie, deinstalacje, zmiane ustawien czy cokolwiek innego.

Instalka zajmuje nie duzo, jest 14 dniowa darmowa wersja testowa (ktora mozna odnawiac za darmo instalujac ponownie) prosze sprobowac.

Co najciekawsze to w ZA (Zone Alarm) mozna nawet zabić proces klienta tibii tak że podczas proby uruchomienia chlopak dostanie komunikat o braku uprawnien i skontaktowaniu sie z adminem.

Polecilem zone alarm bo jest nie do obejscia tradycyjnymi metodami.
    Andzrzej
    Level 18  
    Witam.Zacząłem od sprawdzenia metody polegającej na wpisach w rejestrze.I tak coś namieszałem że teraz nic nie mogę uruchomić na swoim koncie ani wejść do rejestru aby wykasować wprowadzone wpisy( konto syna działa poprawnie).Powiedzcie mi proszę czy mogę uruchomić komputer i z poziomu konta które działa poprawnie wprowadzić zmiany w rejestrze konta które nie działa.
    A do blokady TIBI zainstalowałem program "Beniamin" jak narazie osiągnąłem zamierzony efekt, nie wiem jaka będzie reakcja syna jak zobaczy co mu zrobiłem.

Sprostowanie:"Beniamin" nie zablokował gry Tibia lecz wszystkie strony internetowe zawierające to słowo.HELP jak mam użyć tego programu?
  • Helpful post
    Jarek.b1
    Level 19  
    Stwórz nowe konto administracyjne i będziesz miał nowe ustawienia rejestru a jeśli chodzi o rejestr to musisz wpisy zrobić na jego koncie nie ruszaj swojego że by poćwiczyć stwórz sobie konto i na nim przeprowadzaj eksperymenty a jeżeli chcesz to mogę ci przygotować skrypty które tylko odpalisz i osiągniesz efekt powiedz tylko co chcesz zablokować i jakie programy chcesz aby się nie odpalały podaj tylko nazw plików uruchomieni owych.
    Pozdrawiam
    Stingerek
    Level 28  
    Napisalem zeby zainstalowac Zone Alarm... ale nieeee... za wszelka cene kazdy proboje pytajacemu utrudnic zycie !
    Andzrzej
    Level 18  
    Witam.Zainstalowałem Zone alarm-a.proszę mi wytłumaczyć jak mam zablokować Tibie w tym programie?Może głupie pytanie ale nie jestem informatykiem.
    Stingerek
    Level 28  
    W zakladce Program Kontrol znajdz aplikacje ktora jest klientem Tibii, i masz kilka opcji do wyboru ale polecam jedna z dwoch:
    - zablokowac klientowi dostep do sieci
    - zablokowac mozliwosc uruchomienia klienta.

Zaby zablokowac klienta trzeba kliknac lewym myszki w zakładce Trust Level i wybrac opcję KILL.
    O w ten sposob:
    Tibia jak ją zablokować w TD-W8901G

Lub w zakladkach Access i Server wybrac opcje Deny czyli czerwony X.
    A potem zabezpieczyc program hasłem... Overview >> Preferences >> Set Password... ustawiasz hasło , dajesz Logout i już nikt nie uruchomi Tibii.
    kaczy99
    Level 23  
    Nie ma 100% skutecznej metody na zablokowanie tibii, jak mówi staropolskie przysłowie "na sposoby są sposoby". Nie zdziwię się jak za parę dni jakiś 13-latek utworzy temat "RATUNKU!!! tibia mi nie działa!" I na pewno ktoś wymyśli sposób na odblokowanie programu.
    lucius
    Level 10  
    to teraz ja wam zapodam tekst.
    mam brata który także się w to bawi, problem jest tylko taki,
    po zblokowaniu portów zainstalował sobie program do przekierowywania portów w tibii i klops, ten sposób odpada,
    blokadę programu w firewallu czy innym programie omija przez zmianę nazwy pliku tibia.exe na tibia2.exe itd, dalej gnida gra,

poszedłem dalej zainstalowałem mu keyloggera, zalogowałem się na konto i pozmieniałem hasła, zajeło mu 10 min odkręcenie tego, do usunięcia konta potrzebne mi jest jeszcze jego adres mailowy i hasło do niego, tyle że tego nie znam.

chyba naprawdę zacznę grać i załatwię mu bana
    kaczy99
    Level 23  
    No to cię rozczaruje, mam chyba ze 2 albo nawet 3 konta, stałe ip zewnętrzne i jeszcze mi sie ban nie oberwał, a bywało że przekazywałem rzeczy z jednego na drugie, (ostatnio grałem parę dni na początku wakacji) i obydwa były włączone w tym samym czasie. (w tibie grałem parę miesięcy z 4 lata temu, na konta wchodzę raz na pół roku żeby mi ich czasem nie usunęli, kwestia sentymentu)
    Stingerek
    Level 28  
    Quote:

blokadę programu w firewallu czy innym programie omija przez zmianę nazwy pliku tibia.exe na tibia2.exe itd, dalej gnida gra,

Zone alarm blokuje aplikacje nawet po zmianie nazwy pliku ! Bo liczy sume kontrolną pliku a nie nazwe !

Dlaczego ja podałem juz gotowe proste i latwe rozwiazanie a ludzie nadal szukają dziury w całym ?
    Andzrzej
    Level 18  
    Zablokowałem Tibie programem Zone Alarm.Póki co jestem zadowolony.Jak mój syn to obejdzie to Was powiadomię.Wszystkim Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i pomoc.Pozdrawiam