Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowe życie kompresora olejowego

life27 07 May 2017 17:44 1580923 6850
e-mierniki
    patrykbas
    Level 10  
    Witam,

Czy ktoś wie jakie powinny być wymiary czopa wału (tam gdzie montowane są korbowody) w sprężarce 1.13.7B ze smarowaniem rozbryzgowym? Oraz pasowania między tłokiem a cylindrem, duży tłok 133 oraz mniejszy 72 (jeżeli dobrze pamiętam) Panewki korbowodowe są w opłakanym stanie, cylindry dość dobrze wyglądają bez progów.
    Na panewkach oznaczenie to Bimet 13125 i oznaczenie 3H/3C (czy to oznacza 3 szlif?)
    Jeżeli można wiedzieć to jak jest koszt kompletu panewek?

Pozdrawiam
  • e-mierniki
    vcc
    Level 35  
    Jeżeli chodzi o moje pompki to wan jak w oryginale 3kW a skot 2.2kW
    SKM 1964
    Level 33  
    Do VCC . Nie wiem czy dobrze zrobiłeś przy skocie dając przewód elastyczny ( guma zbrojona płótnem ) na samym wyjściu ?? Miałem tak przy swoim ikarusie i to z chłodzeniem wodnym . Bardzo mocno się nagrzewał i zamieniłem na rurę stalową . :|
    dzikilopez
    Level 14  
    Kolega robi WIELKIE generalne porządki i wykopał coś takiego, generalnie chce się tego pozbyć za cenę złomu + dobrej flaszki.
    Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego

Silnik typu 132 7kw sprężarka na moje coś może Airpol albo coś podobne.
    Z tego co mówił stuka panewka, silnik po zmierzeniu raczej sprawny . Stoi to pod wiata osłonięte od deszczu, na szczęście wszytko się lekko kręci. Jeśli ktoś widzi w tym potencjał to dam namiary na PRIVa.
    dzikilopez
    Level 14  
    Godziszka woj. Śląskie dokładny namiar 49°42'54.5"N 19°06'15.8"E
  • e-mierniki
    Katoo
    Level 17  
    Panowie, mam pytanko czy dało by radę do kompresora użyć sprężarki rotacyjnej? Jakie mają wydajność ? Osobiście posiadam hs18 1 do 1 z silnikiem 3kw. Zastanawiam się nad czymś bardziej cichym:D Co sądzicie o takiej z klimatyzacji?

Pozdrawiam.
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    mychaj wrote:
    Śrubowe czy rotacyjne są ok - na pewno maja wyższą wydajność z kW i lepszą kulturę pracy, tu troche o rotacyjnych :Link
    Jakich ,,rotacyjnych"? Pomyrdało się Koledze i tyle :cry: . Tamten temat traktował o kompresorach - lodówkowcach, a one z definicji są tłokowe.
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    @mychaj Kolego Drogi i Szanowny. To jest nowość Panasonic'a, silnik pracujacy falownikowo na 6.000 rpm...etc. Czy Kolega wyobraża sobie zastosowanie takiego kompresora do ,,maszynki do pompowania opon" czyli kompresora DIY ?? Bo ja nie.
    User removed account
    User removed account  
    vcc
    Level 35  
    @SKM 1964 niech się grzeje, już kilka sprężarek miałem tak połączonych i nic się nie działo.
    mychaj
    Level 33  
    Quote:
    Panowie, mam pytanko czy dało by radę do kompresora użyć sprężarki rotacyjnej? Jakie mają wydajność ? Osobiście posiadam hs18 1 do 1 z silnikiem 3kw. Zastanawiam się nad czymś bardziej cichym:D Co sądzicie o takiej z klimatyzacji?

A o co on się pyta? Jak ma dostęp do takiej to co zabronicie mu spróbować ją wykorzystać?
    Dwa posty wcześniej ktoś twierdził że takie nie istnieją - a jednak istnieją.
    Jeżeli to rzadkość to ktoś musi być pierwszy i przetrzeć szlak.
    User removed account
    User removed account  
    mychaj
    Level 33  
    A kto tu pisze o wykorzystaniu ,,przemysłowym"? Ciężko z czytaniem ze zrozumieniem?
    Quote:
    Czy tym bardziej próbować wykorzystać jakieś 'rotacyjne' od klimatyzacji, czy to to jakieś łopatkowe czy 7 tłokowe osiowe od osobówek żadna nie nadaje się do sprężania powietrza dla normalnych zastosowań

Co to jest normalne zastosowanie?
    Jak lodówkowiec cichutko pod biurkiem tłoczy i pozwala na używanie aerografu w mieszkaniu to dla mnie jest to normalne zastosowanie.
    Quote:
    . Do zabawy na działce może być jak popracuje godzinę w ciągu roku.

A nie wiedziałem że to forum tylko dla przemysłu ciężkiego i produkcji wielkoseryjnych.
    Nikt ci nie każe stosować takich patentów ale nie odbieraj innym możliwości chociaż spróbowania czy zadziała czy nie :
    Jeśli myślisz, że czegoś nie da się zrobić:przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi.
    bearq
    Level 38  
    Kolega nie twierdzi że tego się nie da zrobić, tylko że nie ma to najmniejszego sensu w czasach gdzie fabryczny kompresor Polmo starej daty kosztuje 400 zł...
    mychaj
    Level 33  
    Pozwól określić sensowność użytkownikowi - to akurat najmniejszy problem, tym bardziej że szuka czegoś cichszego niż tłokowa, a nawet nie napisał do czego chce ją wykorzystać.
    Nie popieram zasady - po co się męczyć lepiej kup nowe, w taki sposób zabija się inwencje i wyobraźnię.
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    @mychaj Jutro wrzucę tu foty mojego ,,lodówkowca". Mimo że mu zrobiłem separator oleju w obiegu zamkniętym, to zbyt zadowolony z niego nie jestem, a sprężarka nowa ze sklepu. Wydajność + smród oleju w spreżanym powietrzu. Zasilał niewielki układ pneumatyczny w maszynie i od wydechu z siłowników operatorzy ,,do stolicy Łotwy" :D podróżowali. :cry: Bezsens kompletny.
    mychaj
    Level 33  
    Ja to rozumiem - jednak jest wiele lodówkowców które swoim użytkownikom odpowiadają,
    ja mam i pompuje kółka do taczki, roweru czy samochodu i wystarcza.
    Do zastosowania w firmie , na maszynę bym kupił jakiegoś kurdupelka marketowego.
    A tak na marginesie - widział ktoś śrubę mniejszą niż 3kW?
    bearq
    Level 38  
    Najmniejsza z jaką się spotkałem to 2,2 kW i mniejszych raczej nie produkują nie licząc zapewne jakiś wyjątków.
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    bearq wrote:
    Najmniejsza z jaką się spotkałem to 2,2 kW i mniejszych raczej nie produkują nie licząc zapewne jakiś wyjątków.
    Precyzja wykonania komór, śrub, uszczelnień etc. Koszty.
    User removed account
    User removed account  
    Krzysztof Kamienski
    Level 43  
    mychaj wrote:
    takie 1.1 do 2.2 są za mało trwałe
    Taak ? Sprężarka dwucylindrowa V z silnikiem 1,2 kW bezolejowa, o wahliwych tłokach uszczelnionych teflonem, produkcji fmy. Schultz (Brazylia) przepracowała (i pracuje) mi w maszynie Heidelberg Speedmaster już 11 tys. godzin bez zmian parametrow. Oryginalna niemiecka rozpadła się po 2,5 tysiącu godzin. Więc?
    Katoo
    Level 17  
    Dziękuje za odpowiedzi, pytam bo na złomie widziałem 2 klimatyzatory i chciałem je wymontować. Podłączyć pod butle 100 po lpg i chciałem do malowania frontów drewnianych, nie ukrywam że jest tani, oraz cichy. Posiadam hs18 1;1 z silnikiem 3kW i pracuje dobrze ale strasznie hałasuje. Dlatego chciałem go zastąpić własnie klimatyzatorami.

To mój kompresor.