Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe życie kompresora olejowego

life27 18 Lut 2018 19:26 1390666 6000
  • Relpol przekaźniki
    vcc
    Poziom 34  
    Kupione okazyjnie i wyremontowane czekają na nowego nabywcę. Ostatnio jak policzylem to z 20 tys jest w towarze. Heh wiec taka kosztowna ta moja zabawa.
    Jak tak teraz patrze na te zdjęcia ikarusa to chyba go masz z mojej kolekcji.
  • Relpol przekaźniki
    malimaro
    Poziom 10  
    To od Ciebie go kupiłem ? Tam ktoś miał wystawione jeszcze noweczki nie używane. No to jeżeli jest z tego hajs to fajnie. Kiedyś pewnie cena ich wzrośnie bo nie będzie już takich kompresorow :p

Dodano po 2 [minuty]:

Znajomy ostatnio kupił hondę sprowadzona z Japonii jak obliczył to za hondę zapłacił 20 bez silnika, a cena jej tylko rośnie. Już teraz mówi że z silnikiem dostał by coś około 50
    vcc
    Poziom 34  
    Jak byly jeszcze 3 szt nowki to moje. Jak byś się przypucowal ze z forum to jakieś kolo pasowe by wynalazł. Miałem robić z ikarusa sprezarke ale stały z 3 miesiące 2szt i poszły na olx. Jedna wziął koleś co chciał 2 pompy na jednym zbiorniku a druga ty.
    roberto7727
    Poziom 22  
    Pewnie jak każdemu aby nie słuchać babskiej paplaniny o niczym albo tzw przydasie .
    tomek-1980
    Poziom 12  
    Witam, panowie co sądzicie o sprężarce z z tej serii ?
    https://airpress.pl/kompresory/pompa-sprezark...MIqeXJg6S12QIVTS4YCh3lbAi_EAAYASAAEgIDR_D_BwE

Kolega ma to coś, na zbiorniku 500l i do 11bar nabija w 7min lub troszeczkę krócej. Nie miałem stopera, żeby dokładnie zmierzyć. Wychodzi jakieś 785l/min. Dość fajna wydajność.
    Dziwię się dlaczego w linku podają zaniżoną wydajność bo 653l/min ?

Pozdrawiam.
    vcc
    Poziom 34  
    Bez stopera to tak trudno zmierzyć, to tak jak ja ostatnio pytałem o sprężarkę, to szybko nabija, a jak się okazało, to szybko wyszło 5 min.
    malimaro
    Poziom 10  

Ktoś ma pomysł, jaką rurkę dać do tego małego wejścia?
    tomek-1980
    Poziom 12  
    vcc napisał:
    Bez stopera to tak trudno zmierzyć to tak jak ja ostatnio pytałem o sprezarke to szybko nabija a jak się okazało to szybko wyszło 5min

Witam, może źle się wyraziłem paczyłem na zegarek i włączyłem, jak przeskoczyła minuta, nie wiem dokładnie tylko kiedy się wyłączyło, ale na pewno około 7minutach. Jak będzie okazja, to sprawdzę dokładnie, nosze ze sobą stoper. :P

Chciałem się dowiedzieć, czy może ktoś taką użytkuje i czy warto by było coś takiego nabyć ?
    Pozdrawiam.
    malimaro
    Poziom 10  
    Czy ten przewód Tekalan, mogę połączyć z zaworem zwrotnym i presostatem tym: Złączka TEKALAN do przewodu 6/4mm M12x1.5?
    vcc
    Poziom 34  
    W zaworze zwrotnym jak i w presostacie masz baryłkę z nakrętką którą zakładasz na przewód i dokręcasz
    elektryku5
    Poziom 38  
    Pytałem o rurkę/wąż na wyjściu sprężarki, zastosowany został przewód zbrojony teflonowy, po kilku nabiciach na razie było ok, dodatkowo zawór zwrotny typowo pod kompresor, ale też nie taki z najtańszych i znacznie ciszej teraz kompresor chodzi (wcześniej był bodaj hydrauliczny i niestety nieźle dzwonił).

To ta sama sprężarka, do której dokładałem tulejki na sworzniu.
    vcc
    Poziom 34  
    Zawór wodny się rozkręca i podklada oring od strony sprężyny na trzpień aby otwierający się zawór nie uderzał metalem o metal.
    elektryku5
    Poziom 38  
    Dzięki za ten patent, może wypróbuję przy następnej dmuchawce, do jakiej wydajności można zastosować taki typowy zawór mosiężny 1/2" do wody? Podejdzie pod 2070?

Powoli coś tam organizuję do tego sprzętu i jeśli pogodzić się z 900RPM zamiast 1000RPM, to mógłbym wstawić koło pasowe na silniki fi 180mm, a takie już można nieco taniej niż 200mm dostać, wtedy silnik 1400RPM byłby ok. Niby dla rozbryzgowego smarowania małe obroty to nie jest najlepsza opcja, z tym że nie jest to wielka różnica w porównaniu do tego co podają w opisach aukcji...
    elektryku5
    Poziom 38  
    Fi 180 1x13 (idealnie byłoby 185, ale to nietypowy wymiar), szajbę mogę pomierzyć dopiero jak uda się wydostać silnik 3JW60 z piwnicy.
    vcc
    Poziom 34  
    Walek na silniku 22 ? Musze poszukać ale chyba nie będę miał.
    Tomasz2708
    Poziom 8  
    Witam ,ukończyłem dmuchawkę . Knorr Bremse ,silnik 3 kw 1450 obr/min ,zbiornik 90L ,czas 8 bar/1minuta dwadzieścia sekund . Zauważyłem szybkie zużycie paska po pięciu razach ,pasek standardowy 17 , Czy są paski bardziej wytrzymałe ? https://youtu.be/H8r7EAR3ZkA
    vcc
    Poziom 34  
    Jak idealnie ustawisz silnik i kompresor w osi to jak najbardziej
    malimaro
    Poziom 10  
    Tak myślę że jak włożę w to silnik i kompresor to nie powinno być dużego problemu, no ale to pewnie wyjdzie w praniu z metodą prób i błędów
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    malimaro
    Poziom 10  

Ktoś bawił się już czymś takim ? Jak to się sprawdza w praktyce ?