Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowe życie kompresora olejowego

life27 16 Jul 2018 17:31 1580767 6846
Bosch
    GDN60
    Level 11  
    Dzisiaj w końcu zrobiłem próbny test sprężarki.
    Od 0-6 Bar 40s
    Od 0-8 Bar 52s
    Butla 60L,obroty na sprężarce 2840.
  • Bosch
    GDN60
    Level 11  
    Mam gdzieś butlę 60l i 100l,tak się zastanawiam nad podłączeniem którejś jako dodatkowy zbiornik.
  • Bosch
    malimaro
    Level 4  
    Witam wszystkich, poleci mi ktoś butle około 100 l i kompresor np Ikarus lub jelcz nie drogi. Brat chce zbudować podobny do mojego (jeszcze nie skończonego z braku czasu) kompresor i nie bardzo wie gdzie coś znaleźć ( wiadomo, nie drogo) może ktoś chce się czegos pozbyć, lub poleci co najlepiej wybrać ?
    GDN60
    Level 11  
    Z niedrogich to HS17 lub HS19,ikarus dosyć drogo cenią ,a kupując i tak trzeba rozebrać sprężarkę i zobaczyć jaki jest jej stan,i wymienić co konieczne. Butla to najtaniej LPG wychodzi.
    Parę postów wyżej masz jak ja zrobiłem na HS17,jak masz jakieś pytania pisz PW.
    elektryku5
    Level 39  
    U siebie zastosowałem chińską Z2070, kiedyś dało się ją lekko taniej dostać, ale wciąż nie ma tragedii, szczególnie biorąc pod uwagę to, że kupując np starego Ikarusa konieczny może okazać się remont kapitalny i wtedy wcale taniej być nie musi, przy HS do tego dochodzi jeszcze więcej zabaw w przeróbki.
    Nie wiem jak będzie z trwałością, gdyby się rozleciała, to dam znać, ale przynajmniej na razie w ogóle olejem nie pluje, poprzednia KP1 pod tym względem to była tragedia.

Całkiem spoko są butle LPG, zawsze można dać 2, albo jedną jako zbiornik dodatkowy/zewnętrzny (bo duże pojemności może być ciężko znaleźć).
    vcc
    Level 35  
    Jak by ktoś szukał silnika 3 kW to nie polecam ol..... ID ogłoszenia: 469522457 na miejscu brak 3 faz, ok bylem przejazdem to wziąłem w domu podpinam i po 5 min silnik cieplutki, i wycieczka 100km gratis. Na miejscu dziadek podpina silnik pod 230 i kreci za wałek aby silnik się rozbujał i na koniec - no przecież się kreci widać pan źle podpinasz. Panie ja sie znam, silnik 220/380 ale panie podłącz go pan pod włącznik Y/D to będzie lekko startował w pile.....
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jakbyś spojrzał pewnie raz na tabliczkę znamionową, a dwa na tabliczkę zaciskową, to byś i pewnie się zorientował czemu silnik się cieplutki zrobił.
    vcc
    Level 35  
    Chyba kolega nie myśli że puściłem go w trójkącie 3F? chyba po minucie by odparował, tylko w gwieździe w sieci publicznej. Zastanawia mnie jeszcze jedno bo gość mówił że to silnik od hydroforu ale jak założyli wodę to mu niepotrzebny? Może z jakimś pakietem kondensatorów chodził na 230V bo kilka kondensatorów u niego widziałem.
    Gżehó
    Level 21  
    Dawno nic nie pisałem, za to niedługo będę relacjonował przegląd Airpol'a N50 z 2005 roku 😉 Kupiony w ciemno, tak że będą "emocje" po powrocie z urlopu 😂
    vcc
    Level 35  
    U mnie też zastój, W AHS miałem zajrzeć do zwrotnego bo puszcza ale postawiona stoi i czeka na lepsze czasy.
    vcc
    Level 35  
    Znaczy się już do niego zaglądałem i było ok tylko później czyściłem wylot z głowicy i pewnie jakiś syf podszedł i teraz czuć że ucieka a wcześniej też schodziło tylko powoli. całkiem uszczelnić się nie da to bo zawór metal-metal.
    elektryku5
    Level 39  
    Nie dałoby się jakiegoś współczesnego zamontować?
    tomek-1980
    Level 13  
    Witam, panowie pytanie z typu, może i bez sensu, ale tak mi przyszło do głowy.
    Mianowicie:
    Czy zaworki tłoczne mogą, muszą, czy powinny mieć, taką samą przepustowość, jak zaworki ssące ?

Pozdrawiam.
    Gżehó
    Level 21  
    N50 po pierwszym uruchomieniu, działa wyśmienicie, 3 minuty i 40 sekund bije zbiornik kp400 😉

Nowe życie kompresora olejowegoNowe życie kompresora olejowego
    Gżehó
    Level 21  
    Panowie, może ktoś z was ma i chciałby upłynnić za gotówkę. Potrzebuję zawory hoerbiger na drugi stopień, kołnierz 46x51 nowe oczywiście. Potrzebuję również tulejkę z tworzywa pod czujnik ciśnienia oleju, w pompie gwint m12x1,5. Jeśli ktoś ma dostęp do dobrych cen na pierścienie primy to może bym też reflektował za jakiś czas 😉
    bizon_126
    Level 30  
    malimaro wrote:
    Witam czy ktoś malował kompresorem ściany w domu ? Czytałem na forach że nie jest to dobre rozwiązanie. Co myślicie o takim pistolecie.

https://www.toolon.pl/narzedzia/narzedzia-pne...LZ9BuDDoIMdSpog3gyyu-4pRrFRENhdxoCKLMQAvD_BwE

Mam taki w domu służy do malowania wapnem pomieszczeń do chowu zwierząt Jakość nie powala jeśli chodzi o zapotrzebowanie powietrza ikarus daje radę
    malimaro
    Level 4  
    a czy ktoś malował już ściany kompresorem ? Z tego co widzę to pistolety hvlp różnią się średnica dyszy, i chyba ta średnica ma dużo do tego jak będzie malowac. Wydaje mi się że powierzchnia ściany po malowaniu natryskiem powinna się lepiej prezentować jak wałkiem.
    vcc
    Level 35  
    @Gżehó widać że młody, chyba w ostatnich wersjach montowano silniki Siemensa i to na kołysce?
    Gżehó
    Level 21  
    No dosyć nowa konstrukcja. Ogólnie nowsze roczniki jeszcze mają zmieniony filtr powietrza i z tego co tutaj jeden z kolegów pisał nieco inaczej rozwiązane zabezpieczenie olejowe.
    Natomiast to co mi się bardzo podoba, to ta rurka odprężnika wracająca na pierwszy stopień. To się właśnie jakoś w tych latach chyba pojawiło i przyznam, że super sprawa. Przy rozruchu nawet nie słychać, że odprężnik jest aktywny. Z czasu pompowania zbiornika też by wynikało, że jakimś cudem wydajność jest lepsza niż mojej starej A50, ale to jeszcze zweryfikuję bo oryginalny manometr jest lekko uszkodzony i może przekłamuje. Muszę go wymienić, ale nie wiem jeszcze jakie ma przyłącze, myślę że calowe, ktoś wie? :-)
    Gżehó
    Level 21  
    Nowe życie kompresora olejowegoNowe życie kompresora olejowego

Pomału sobie dłubię, koła do zbiornika kupione i zamontowane, również nowy manometr glicerynowy 100mm do zbiornika. Niestety zrobiłem wczoraj kuku. Szukając problemu ( ktoś grzebał w skrzynce) zrobiłem małe zwarcie i spaliło bezpieczniki szklane, po wymianie niestety brak sterowania, kontrolki nie świecą 😪 Szukam też ew. zdjęć skrzynki podobnej do mojej żeby zobaczyć co jest pozmieniane...

Nowe życie kompresora olejowegoNowe życie kompresora olejowegoNowe życie kompresora olejowegoNowe życie kompresora olejowego
    vcc
    Level 35  
    Ale takie sterowanie to się robi intuicyjnie. Bezpieczniki jak wszystkie dobre to trzeba posprawdzać napięcia zasilania ew czy nie wypaliło przekaźnika koło transformatora. F2 to też chyba bezpiecznik.
    Gżehó
    Level 21  
    No dzisiaj to sobie przeglądnę na spokojnie. Ten klocek F2 to zabezpieczenie silnika, ale możliwe że z tego jest zasilane sterowanie. Kurde delikatne te skrzynki, te stare były bezstresowe :-)
    vcc
    Level 35  
    Zacznij od płytki z transformatorem, czy ścieżki nie upaliło pod spodem, czy jest napięcie stałe za mostkiem, jak coś to PW i będziemy zdalnie naprawiać :D
    Gżehó
    Level 21  
    To jest wszystko okej, na pierwszy strzał sprawdzałem. Jak zrobię zwore na czujniku olejowym to zapala olej więc śmiga, gdzieś kurde ucieka faza na K1 K2 i szukam...
    vcc
    Level 35  
    no to jak robisz zworę i świeci to znaczy się że upaliło styki w czujniku
    Gżehó
    Level 21  
    Ale tylko zapala lampkę z oleju :-) Natomiast wróciłem 4 raz do płytki olejowej i okazało się, że jest zimny lut na przekaźniku... Miernikiem mierzyłem i było dobrze, bez komentarza 😂
    Faza jest i chodzi. Ale przez te rzeźby nie pracuje zabezpieczenie olejowe. Tak ktoś namieszał że nie wiem jak to odbuduje, całe szczęście oryginalne kable zakończone rurkami to wiem, które połączenia są nieoryginalne. Niestety ciężko, jak człowiek nie ma z takimi rzeczami większego doświadczenia 🙄