Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe życie kompresora olejowego

life27 12 Wrz 2018 09:16 1416586 6209
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    Wiechec
    Poziom 11  
    wbzi napisał:
    Witam! Sporo osób jak widzę posiada sprężarki od Skota czyli Jikov typ 77. Faktycznie rozwinięciem jej są sprężarki Jikov 4122 i 4123. Nie ma też dostępnych w necie danych technicznych konkretnie tego modelu.

Tu masz dane do 4122 4123

jikov.pdf Download (403.5 kB)

wbzi napisał:
    co do kierunku obrotów i wg tego ta 4122 kręci się w prawo, a 4123 w lewo, więc pewności co do kierunku jikov 77 nie ma.

U mnie jest w lewo, tak mam zaznaczone.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    vcc
    Poziom 34  
    Miałem jednego skota co ktoś zrobił na uniwersalny :D jeden czerpak w prawo drugi w lewo, dobrze ze niby był po przeglądzie i po złożeniu nie pracował więc po zakupie warto zajrzeć czy ktoś poprawnie złożył.
    bearq
    Poziom 37  
    Posiada może ktoś z was schemat budowy HS 11 lub instrukcję obsługi w formie elektronicznej?
    vcc
    Poziom 34  
    Jak potrzeba mogę cyknąć fotkę bo mam katalog na sklepie.
    bearq
    Poziom 37  
    Dziękuje za informację. Katalogu potrzebuje do zamówienia części a dość z pamięcią jest różnie i mogę coś ominąć to w dodatku często sprzedawca jest tylko sprzedawcą i nie ma pojęcia nawet jak ta sprężarka wygląda.
    vcc
    Poziom 34  
    Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego

Proszę bardzo

źródło - katalog części URSUS C-330
    bearq
    Poziom 37  
    vcc napisał:
    źródło - katalog części URSUS C-330

Wstyd a byłem przekonany że tego nie ma, zapewne w nowym typie to dodali.
    Dziękuje
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    vcc
    Poziom 34  
    Co do czerpakow to 4 śrubki od spodu i widać czerpak.

U mnie pojawiło się światełko w tunelu co do następnej sprężarki.

Pierwsze koty za płoty, można skladac.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    vcc
    Poziom 34  
    Dać sobie po razie i będzie spokój :D

Powraca temat sprężarki 3100, może ktoś z forum taką kupił/u kogoś widział, w planach jest napęd silnikiem 7.5kW
    vcc
    Poziom 34  
    Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego
    Jak na załączonym obrazku poskladalem z tego co znalazłem w gratach. Sprezarka puszczona na 1550 obr bo akurat takie kolo miałem na silnik. Wydajność to 190L/min wiec jak na 1 tłok to bardzo znośnie.

Jak polski urlop to trzeba się dalej bawić.

Zbiornik od KP silnik 2.2kW poskladalem na szybko zwrotny wodny ale będzie typowy do sprezarek. Obecnie dmucha 290L/min. Ogólnie bardzo cicho pracuje. Jak się nie sprzeda to zostanie jako domowa.
    partyzancik
    Poziom 18  
    jakie to ma parametry i jaką może mieć wartość ?http://www.cynkomet.pl/images/sprzedaz/Spr%C4%99zarak%20t%C5%82owkowa-kompresor_zmie%C5%84%20rozmiar.jpg
    Gżehó
    Poziom 21  
    Wan AW, ale starszy typ z tego co kojarzę, głowica dwu zaworowa i wydajność zdecydowanie niższa niż te nowsze. Gdybyś przewertował temat to znajdziesz info bo była już chyba o tym mowa. Vcc jak będzie to Ci napisze ile dokładnie to dmucha 😉
    uzumymw46
    Poziom 9  
    Witam , ,mam pytanie posiada ktoś z Panów informacje na temat tej sprężarki: Pomet V1.13.7 B? Z jednej strony ma koło pasowe a z drugiej wentylator z chłodnicą. Posiadam taką i chciałbym zrobić z niej kompresor tylko przeglądając forum wszystkie mają koła pasowe większe od mojej i tu rodzi się pytanie jak dobrze dobrać koło pasowe do silnika. Dziękuję za odpowiedź.
    Gżehó
    Poziom 21  
    7,5kW i docelowo 1250obr na wale przy 1MPa maks, kwestia raczej prostych obliczeń.
    uzumymw46
    Poziom 9  
    A lepiej by było zastosować silnik 1450 obr/min czy 2900?
    Gżehó
    Poziom 21  
    To masz sprężarkę kolejową i z tego co kojarzę mają bardzo małe koła pasowe, więc ja dałbym 1450. W postach tego tematu podawałem wymiary kół pasowych w kilku kompresorach pomet/Airpol to sobie możesz zobaczyć jak wielka jest różnica.
    vcc
    Poziom 34  
    Pisze z tel i nie widzę tego wana ale jak ma kolektory skręcanie na mufki to jest to starsza wersja z 2 zaworami i ma 60m/godz i raczej bym jej nie brał chyba że w dobrym stanie i za śmieszne pieniądze.
    wan-es
    Poziom 11  
    Włącznik ciśnieniowy steruje stycznikiem przekaźnik czasowy prawdopodobnie przy rozruchu otwierał elektrozawór aby był lżejszy rozruch silnika .
    uzumymw46
    Poziom 9  
    To silnik 7.5kw startował zaraz w trójkącie?