Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe życie kompresora olejowego

life27 02 Paź 2019 15:20 1381270 5962
    trance123
    Poziom 21  
    Mam tą sprężarce na sprzęgle bezpośrednio z silnikiem na 1450 obr/min. Wentylator założony elektryczny , dmuchał górą na głowice i górną część cylindra. Oryginalny wylot sprężonego powietrza z radiatorem był na tyle gorący przy pierwszych próbach, że rozlutował przyłącze wykonane z miedzi także zadbaj o dobre chłodzenie.
  • Relpol przekaźniki
    tomek-1980
    Poziom 12  
    misiu125cm napisał:
    Ja w swojej sprężarce WAN CE mam założony filtr S307 od WANA AW bądź silnika S320 i zamierzam jeszcze pomiędzy filtr a glowicę zamontowac tłumik szmerów ssania od malucha. Jestem ciekaw jak to wpłynie na głośność sprężarki.

Witam, daj jakieś foty tego filtra i jak to masz rozwiązane ?
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
    trance123
    Poziom 21  
    Deerpowicz napisał:
    @trance123 jaki silnik zastowales ile kW?

220V 15,3 A /380V 8,9A tylko tyle na tabliczce się udało odczytać. Przy takich obrotach sprężarka jest strasznie głośna nie da się w warsztacie słowa zamienić jak się włączy. Zamiary są aby wrócić do oryginalnego koła i napędu na pas, albo zainwestować w WAN CE ale tej "3-wersji" od kiedy VCC pokazał go tutaj jak cicho chodzi na 950 obr to jestem zauroczony. Póki co w warsztacie milion innych projektów i nie ma się jak ruszyć a też co raz jest coś innego do zrobienia niż grzebanie czyli norma.
    PS. Wpadł jako "dodatek" do szafy prostownik 3-fazowy tyrystorowy 300A z napędu prądu stałego i zastanawiam się co z tym zrobić bo ma metr wysokości ze 70 na 30 w podstawie i zajmuje przejście....
    partyzancik
    Poziom 18  
    A totoło nadaje sie na sprzężąrkę? Z jakiej cieżarówki to pochodzi ? Ktos kojarzy model i naprowadziłby na dane techniczne ? Kożystał ktoś z tego modelu do przeróbek na sprężarkę?
    Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego

Dodano po 8 [godziny] 1 [minuty]:

trance123 napisał:
    PS. Wpadł jako "dodatek" do szafy prostownik 3-fazowy tyrystorowy 300A z napędu prądu stałego i zastanawiam się co z tym zrobić bo ma metr wysokości ze 70 na 30 w podstawie i zajmuje przejście....

jakaś tabliczka jest ? zasilane z sieci bezpośrednio czy przez jakieś frafo ? jaki zakres regulacji napięcia ?
    vcc
    Poziom 34  
    trance123 napisał:
    jak cicho chodzi na 950 obr to jestem zauroczony

chyba 650 obr, ale faktycznie zaworki listwowe tylko cykają.
    kamilos ms
    Poziom 14  
    Mam pytanie odnośnie koła pasowego silnika.
    Na sprężarce 2000obr średnica 25cm, silnik jakim dysponuje to 1420 obr/min 1,5 KW,380V.
    Jaką średnice koła powinienem zastosować?
    vcc
    Poziom 34  
    @kamilos ms koło 352mm, skłaniał bym się poszukać silnik 2800 obr
    kamilos ms
    Poziom 14  
    Mogę wiedzieć jak to obliczyłeś?
    Mam koło 32cm mógłbym go użyć?
    tomek-1980
    Poziom 12  
    Witam, liczymy to w taki sposób średnica koła pasowego silnika mnożymy, przez obroty i dzielimy przez średnicę koła pasowego sprężarki, wychodzą nam obroty na sprężarce.
    Pozdrawiam.
    vcc
    Poziom 34  
    Wczoraj byłem na awarii/serwisie 3210, kumpel stwierdził że z dnia na dzień coraz gorzej startuje i silnik nie ma siły się rozpędzić. Na miejscu rzeczywiście przy 1.5 bar w zbiorniku silnik w gwieździe rozpędza się do polowy nominalnych obr i w trójkącie już szarpnięcie i kręci normalnie. Przy starcie napięcie spadało do 199/200V na fazie a przy pompowaniu było 208V, powiedziałem kumplowi że musi przejrzeć wszystkie puszki i złączki ale mnie tknęło i poszedłem do garażu do mufy, między mufa a puszką przewód jeszcze ciepły :D. Usunęliśmy mufę z tym przewodem który już swoje przeżył i przy pompowaniu napięcie utrzymywało się w granicy 217V, oczywiście silnik przy 4 barach nie ma problemu przy starcie. Kumpel ma jeszcze przejrzeć resztę połączeń.
    vcc
    Poziom 34  
    @partyzancik chyba one są jednorazowe, po prostu przebijasz go i wydłubujesz i później zabijasz nowe.
    partyzancik
    Poziom 18  
    I tak sie zastanawiam czy nie zainwestowac przy reanimacji w zestaw naprawczy . Silnik od karchera HD690 (ze 4kW i 2900obr) by stykł czy za mało?
    jero11
    Poziom 13  
    Jakie powinny być luzy na zamkach pierścieni w sprężarce airpol A170? chodzi o 1 stopień tłok 155.
    tomek-1980
    Poziom 12  
    tomek-1980 napisał:
    bearq napisał:
    Panowie jak jest teraz z jakością i żywotnością nowych zaworów w WAN'ie K/CE/ED, nadaje się to do czegoś? Nie wiem czy wymieniać komplet nowych (około 200zł) czy zostawić stare? Może upolować nowy typ głowicy z zaworami listkowymi? vcc może wiesz czy nowy typ pasuje rozstawem śrub do starego typu głowicy na okrągłych zaworach?

Witam, postaram się troszeczkę pomóc.
    Głowice starego typu i nowszego typu mają nieco inny rozstaw śrub mocujących, coś około pół otworu.
    Mam w swoich zbiorach wana starego typu, czyli na zaworkach bezwładnościowych.
    Na ori zaworkach przy 650obr/min miała wydajność 266l/min, gdzie przy tych samych obrotach sprężarka Wan-a nowszego typu miała wydajność 436l/min.
    Po zastosowaniu zaworków ssących z ursusa c-330-360, a wydechowe zostały ori starego typu, wydajność wzrosła do 393l/min.
    Zbiornik 400l do 8bar nabija w 8,08min, mam jeszcze jakieś nieszczelności.
    Po ich usunięciu powinno się jeszcze troszkę poprawić.
    Mam jakiś problem z telefonem, nie mogę zrzucić zdjęć na kompa. kiedy to ogarnę postaram się wkleić foty jak to rozwiązałem. :wink:
    Pozdrawiam.

Witam, po dość długiej przerwie udało mi się w końcu zapodać foty przerobionego zaworka od ciągnika URSUS C-330-360 do WAN-a starego typu:
    Pozdrawiam.
    partyzancik
    Poziom 18  
    SKM 1964 napisał:
    Dekielki wyglądają jak broki w kadłubie silnika , więc są jednorazowe .
    Silnik 4kw 2900 1/min tak , ale na przekładni 1÷2 . :|

A żeby tak bezpośrednio z silnika szybkoobrotowego to ile kW trzeba? Ewentualnie moge jeszcze próbować do ciągnika na WOM przez skrzynie i zostawić na wolnych obrotach
    misiu125cm
    Poziom 11  
    tomek-1980 napisał:
    misiu125cm napisał:
    Ja w swojej sprężarce WAN CE mam założony filtr S307 od WANA AW bądź silnika S320 i zamierzam jeszcze pomiędzy filtr a glowicę zamontowac tłumik szmerów ssania od malucha. Jestem ciekaw jak to wpłynie na głośność sprężarki.

Witam, daj jakieś foty tego filtra i jak to masz rozwiązane ?
    Pozdrawiam.

Filtr przyłączony za pomocą rury 0,5 cala; do filtra dorobiona przejściówka ze starej mufy 0,5 cala i stalowego krążka. Jakość filtracji powietrza w porównaniu do oryginału jest o wiele lepsza. Spróbuję jeszcze w pionie pomiędzy kolankiem a filtrem zamontować tłumik szmerów ssania od malucha.
    trance123
    Poziom 21  
    Mam możliwość kupna pometa A50 stał długi czas w stodole silnik nie oryginalny 7,5 kW (niestety tylko trójkąt), 1250 obr/min koło 23cm , nie działają zawory od odprężenia itp. Podłączony przy tych obrotowych (koło na kompresorze to 52,5cm) nabił w 230 sec butle 240 L do 8 bar czyli jakieś ~500 L( na pewno ze 30,40 mniej). Ogółem w przydasiach jest wszystko, żeby ogarnąć sterowanie i odprężanie (czasówki, zawory, styczniki) silnik jakieś 5 kW może bym też znalazł. Teraz pytanie czy warto się pchać w coś takiego czy nie bo za darmo tego też nie chce oddać i ile takie coś jest warte.