Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe życie kompresora olejowego

life27 02 Lis 2019 11:08 1385605 5976
 • Relpol przekaźniki
 • #5972
  Zigus
  Poziom 14  
  Witam,

  Potrzebuje pomocy przy HS 21, nie umiem złożyć zaworu ssącego. Jak rozbierałem stary, to blaszki były na krzyż tylko nie wiem w jakiej pozycji w sensie czy przecięcia blaszek maja być na przeciw siebie?

  lub

  Przyszły gotowce z Łodzi gdzie blaszki były ułożone jedna na drugą i też nie wiem czy przecięcia mają być naprzeciw siebie.

  Dodaje zdjęcia.

  Z góry dziękuje za pomoc.
  Nowe życie kompresora olejowego
  Nowe życie kompresora olejowego
 • Relpol przekaźniki
 • #5973
  vcc
  Poziom 34  
  Blaszka na blaszkę aby siła sprężystości była większa, co do ułożenia to bez różnicy bo blaszki są luźno więc i tak się obrócą.
 • #5974
  bearq
  Poziom 36  
  vcc napisał:
  @bearq chyba za małe średnice w takim zaworze?

  Za małe? Myślę że w przypadku dekompresji głowicy nie ma to żadnego znaczenia a sam zawór w żaden sposób nie dławi sprężarki. Ewentualny problem może być z podłączeniem, nigdy tego nie testowałem więc mogę się mylic stad pytanie do bardziej doświadczonych.
  Swoją drogą ostatnio udało mi się kupić nowy typ Wana, wleci na butlę z aspy 3jw60, opłaca się zostawiać oryginalne chłodnice z aspy i wpiąć je za oryginalnym odwadniaczem kolumnowym Wana? Nowe życie kompresora olejowego
 • #5975
  roberto7727
  Poziom 22  
  Ma rację vcc ułożenie bez znaczenia ,jedynie nie rozginać blaszek by były mocniejsze bo raz że ciężej powietrze ma zasysać a dwa że szybciej wyklepuje się płytka .
 • #5976
  Zigus
  Poziom 14  
  Jak daje blaszkę na blaszkę i dmucham w otwór w zasysania to powietrze idzie w dwie strony, a jak dam blaszki na krzyż to już powietrze idzie tylko w 1 stronę.

  Wydaje mi się że muszę to zrobić jak w oryginale, chociaż dalej mogę się mylić ponieważ Państwo macie większe doświadczenie.
 • #5977
  roberto7727
  Poziom 22  
  Kładziesz gniazdo z uszczelką na to płytkę zaworową na nią kładziesz te blaszki np obrócone przecięciami o 180 st i chyba tam szła jeszcze podkładka a na koniec zakręcasz tę konicznykę czyli nakrętkę .Podczas skręcania musisz pilnować by nie przesuwała się płytka zaworu w taki sposób że ją przyciśniesz nakrętką . Musi być na środku .Ja to robię pół obrotu tą koniczynką i poprawiam płytkę i te sprężynki i tak dalej aż dokręcę do oporu i płytka i sprężynki są na środku gniazda .