Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy RackSzafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe życie kompresora olejowego

life27 05 Gru 2019 18:12 1397293 6027
  • Szafy RackSzafy Rack
    bearq
    Poziom 36  
    Panowie czy próba wodna zbiornika całkowicie rozwiązuje temat przydatności butli? Sprawdzałem ostatnio zbiornik od aspy, w środku na dnie było trochę mułu i korozji, wszystko odbiłem mechanicznie i nie było widać jakiejś tragedii. Sprawdziłem zbiornik trzykrotnie na ciśnieniu 18-20 bar i prócz jednej nieszczelności na oryginalnym spawie nic złego nie zauważyłem, każda próba trwała około 1 godziny. Czy można taki zbiornik uznać za całkowicie zdolny do dalszej eksploatacji biorąc pod uwagę że będzie pracował na 8 barach bo luźne płatki rdzy na spodzie trochę mnie zmartwiły.
    wnoto
    Poziom 32  
    Nikt nie da Ci gwarancji na podstawie opisu.
    Tak sprawdzają butke do lpg a autach. Ale tam ślad korozji dyskwalifikuje butle.
    vcc
    Poziom 34  
    @bearq po takiej próbie śmiało możesz składać.

A mi podczas porządków w garażu wyszło coś takiego
    Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego

Silnik 1F 0.85kW po jakiejś betoniarce a reszta walała się po pólkach, wydajność to zawrotne 100L./min ale do jakiegoś dmuchnięcia pierdnięcia wystarczy
    partyzancik
    Poziom 18  
    Witam. Jaki wydatek oleju i ciśnienie powinna zapewniać pompa olejowa do ciśnieniowego smarowania sprężarki dwutłokowej z ciężarówki?
    vcc
    Poziom 34  
    Tyle co w samochodzie, z tego co mi wiadomo 3 bary są wystarczające do smarowania sprężarki
    bizon_126
    Poziom 29  
    Prace przy Wan-ie trwają
    Wpadłem na pomysł aby zmienić olej
    Zlałem w miarę czysty ale bardzo gęsty
    Teraz co wlać ?
    5w40 /10w40 /mineralny?
    Nie pisać o oleju dedykowanym do sprężarek bo na mrozie robi się z niego smalec
    W pracy chińczyk lata na 5w30
    Druga sprawa
    Składam szafkę sterowniczą
    Pytanie odnośnie styczników
    Nowy mogę mieć za 60 zeta-spać spokojnie
    Używkę za 30-ciąć koszty
    Brać nowy/używany?
    bearq
    Poziom 36  
    Do jakiej sprężarki? Ja tam lałem syntetyk/półsyntetyk i nie miałem problemów. Jeśli chodzi o styczniki to bierz nowe, będziesz miał z głowy.
  • Szafy RackSzafy Rack
    trance123
    Poziom 21  
    Jak masz jakieś zabezpieczenie typu wyłącznik silnikowy to dawaj używki przecież wymienić to nie problem. Zresztą w tym roku u nas szafa sterownicza skończyła 50 lat i nie wszystkie styczniki są wymienione bo po co jak działają a w razie awarii to jakiś super problem nie jest. Znam firmy które po x godzinach wymieniają wszystkie styczniki ( te dobre idą na złom-marnotrawstwo) a byłem w takiej gdzie mechanik je regenerował ( szlifował styki itp) chore przy obecnej cenie.
    partyzancik
    Poziom 18  
    vcc napisał:
    Tyle co w samochodzie, z tego co mi wiadomo 3 bary są wystarczające do smarowania sprężarki

Bardziej chodzi mi o objętość oleju która przepływać ma przez sprężarke . Nie wiem ile oryginalnie płyneło w silniku DAFa ale tam dzielił sie strumień na magistralę turbinę itp.
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    partyzancik napisał:
    oryginalnie płyneło w silniku DAFa ale tam dzielił sie strumień na magistralę turbinę it

Proste tyle płynelo ile przez panewki uszlo.
  • Szafy RackSzafy Rack
    bizon_126
    Poziom 29  
    Jeszcze jedno co mnie zastanawia
    Co powinno się znaleźć w skrzynce sterowniczej wan-aw?
    Póki co mam
    Układ gwiazda trójkąt na 3 stycznikach czasówce
    Wyłącznik wraz z termikiem
    Lampki kontrolne
    Myślę nad czujnikiem zaniku fazy [jaki? dowolny? może być f&f? ]
    Coś jeszcze?
    vcc
    Poziom 34  
    U siebie mam f&f zaniku i kierunku wirowania w jednym, u siebie mam 2 czasówki tak jak w DTR, na poprzedniej stronie wrzucałem skrzynkę, jako bonus mam licznik czasu pracy
    vcc
    Poziom 34  
    @Grzegorz_madera odpukać jakoś jeszcze żaden nie zdechł mimo iż nie chwalą sobie
    bearq
    Poziom 36  
    Próbował ktoś może cynkować ogniowo butlę? Biorąc pod uwagę ewentualną korozję w jej środku to po takim zabiegu była by na całe życie. Wiem że stare polskie sprężarki (AHS) były na pewno malowane jakąś minią w środku na czerwono.
    bizon_126
    Poziom 29  
    bearq napisał:
    Próbował ktoś może cynkować ogniowo butlę? Biorąc pod uwagę ewentualną korozję w jej środku to po takim zabiegu była by na całe życie. Wiem że stare polskie sprężarki (AHS) były na pewno malowane jakąś minią w środku na czerwono.

Zbiornik pionowy 500L który kupiłem tez jest malowany w środku na czerwono
    Dioduss Electric
    Poziom 10  
    Cześć :) A wtrącę się i pokażę jaki zrobiłem sobie kompresor (jeden z wielu), który działa już długo i jestem bardzo zadowolony :) A w tej chwili robię dwukrotnie większy od tego więc za jakiś czas również będę mógł podzielić się informacjami ;) Miłego dnia :)

Link

----------- edit

Tutaj - jak zbudowałem sobie mniejszą sprężareczkę z klimy (niby zabaweczka ale w wielu sytuacjach wystarczająca i cicha)

Link

A tutaj porównanie z jeszcze mniejszą z zamrażarki :D (to już całkiem zabaweczka, ale jest lekka i mega cicha więc też czasem się przyda)

Link
    andrey178
    Poziom 8  
    Witam, mam pytanie dotyczące próby wodnej, zbiornik z aspy 180l, środek zbiornika pordzewiały ale bez tragedi, pracować ma na ciśnieniu 8 bar, rozumiem że zalewam do pełna wodą i wpuszczam powietrze, jak długo sprawdzać pod ciśnieniem, godzina, dwie?
    Następne pytanie do ilu ją nabić i czym, mam małego chinola 25l, mogę go podkręcić na większe ciśnienie presostatem?
    bearq
    Poziom 36  
    Sprawdzaj ciśnieniem 1.5-2 krotnością ciśnienia pracy czyli 12 bar lub 16 bar. Próbę najlepiej wykonać "lodówkowcem". Osobiście polecam obserwować butlę przez godzinę i powtórzyć test kilkukrotnie. Moja aspa wytrzymała próbę 3 krotnie ciśnieniem 18-20 bar. Każda próba trwała około godziny.
    andrey178
    Poziom 8  
    Dzięki za cenną poradę, musze gdzieś dorwać lodówkę i będziemy testować.