Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sonel PAT 86Sonel PAT 86
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe życie kompresora olejowego

life27 18 Maj 2020 12:55 1431808 6385
    vcc
    Poziom 34  
    Jak leżak to należało go sprawdzić, być może jakiś syf był na stykach i go usmażyło.
  • Sonel PAT 86Sonel PAT 86
    elektryku5
    Poziom 38  
    Ja kiedyś kupowałem stare styczniki nieużywane i nawet multimetrem nie miały przejścia, przez te kilkadziesiąt lat leżenia styki pokryły się tlenkami, ale wyczyszczenie pomogło.
  • Sonel PAT 86Sonel PAT 86
    elektryku5
    Poziom 38  
    Dokładnie, srebro było już czarne, ale "Kontakt" i potem izopropanol do jego zmycia pomogły (kontaktu nie polecam zostawiać na stykach, bo jeszcze bardziej śniedzieją).
    vcc
    Poziom 34  
    Nie mam zdjęcia ale jednemu fachmanowi nie chciało się stycznika rozbierać to popryskał zmywaczem i załączył D: gdyby nie DTR to nie wiedział by jaki stycznik tam siedział D:D:

UP
    Narodził się pomysł co by litewska pompę posadzić na zbiornik 250 litrów, dziś zrobię przymiarkę ale powinno wszystko pasować.
    Jurasik201
    Poziom 8  
    Tak odnośnie tej co-7b to jaką ona ma wydajność ?
    Miałem taką kupować w styczniu na olx za 250 ale ktoś mi sprzątnął z przed nosa i kupiłem GKW w sumie to nawet dobrze
    vcc
    Poziom 34  
    Przy nominalnych 1000obr idzie wycisnąć ponad 600 litrów. Moja kręci się niecałe 800 i dmucha 510L.
    Posadzilem ja na zbiorniku 250 Ale ile zabawy. A to na długich paskach bardzo trzeslo A to w zawor zwrotny coś wlazlo i puszczal. Póki co trzyma ciśnienie i muszę ja na jakiś gumach postawić ci by drgań nie przenosila.
    Jurasik201
    Poziom 8  
    Fajna pompa nawet tylko te panewki nadlewane haha
    partyzancik
    Poziom 18  
    Ale mi stary termik załatwił silnik w KP 2Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego
    elektryku5
    Poziom 38  
    Tak jak pisaliśmy wyżej o starych stycznikach i ogólnie stykach, ale starość to nie reguła, bo widziałem nowe wyłączniki silnikowe no name, gdzie 1 tor potrafił nie przewodzić.

Ja miałem w KP1 silnik, który dymił kilka minut, a po odłączeniu i ochłodzeniu działał, ale to był jeszcze taki żeliwny wynalazek.
    partyzancik
    Poziom 18  
    Całe szczęście zwarcia do obudowy ani zwojowego żadnego nie było. Dopiero jak po włączeniu olejaka z którego zasilane są gniazda siłowe w garażu silnik zamiast uruchomić sie buczał to się za to zabrałem . Widocznie podczas pracy od wibracji zaczynał nie łączyć a nastawa termika też była na max podkręcona bo przy niższych nastawach dobranych do parametrów silnika nie dało się wcisnąć przycisku.Polepione na prędce z tego co było pod ręką i na razie wygląda to tak choć mam obawy co do skuteczności tego P16R. Nowe życie kompresora olejowego
    vcc
    Poziom 34  
    Jurasik201 napisał:
    te panewki nadlewane haha

W swojej testuje dorabiane panewki i póki co kilka razy napompowała 250L bez problemu, nic nie tłucze.
    Jurasik201
    Poziom 8  
    Witam,panowie może mi ktoś pomóc i napisać którym pokrętłem ustawiam złączanie w tym chińskim presostacie ?
    Wyłącza mi się przy ciśnieniu 8bar a załącza się przy 4,5bara a chcę żeby załączał się na 6barach
    elektryku5
    Poziom 38  
    Może być jeden od ciśnienia, jeden od histerezy, ale nie dam sobie niczego uciąć, bo moje presostaty miały trochę inną konstrukcję.
    vcc
    Poziom 34  
    @Jurasik201 powinno być opisane przy pokrętłach ale 2 będzie od zadanego ciśnienia a 1 histereza
    Co do panewek to rura miedziana od CO, testuje ile wytrzyma.
    vcc
    Poziom 34  
    Trzeba z tym się pobawić, z Condorem tym starszym też kiedyś z 20min siedziałem

UP
    Porządki w garazu i coś takiego powstało
    Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego

Silnik 1F 1.5kW 2800obr sprezarka IFA kręci się niecałe 1300obr. Wydajność 165L/min. Zbiornik 110 do 7.5 Bara pompuje 5min więc wieczność. Myślę.co by jakiegoś.ikarusa poszukać albo jakaś 2 tłokowe.
    Kamilo89
    Poziom 15  
    Dzień dobry,
    Posiadam poczciwy kompresor ze sprężarką KP 1 odkryłem ostatnio, że niewielki wyciek oleju występuje od strony koła pasowego, jak je zdjąć jest tam wbity klin. Wystarczy użyć ściągacza trójramiennego, czy jakoś inaczej to jest osadzone? Przypuszczam, że jest tam jakiś simering albo o-ring i w wolnej chwili warto to wymienić po tylu latach
    Zdjęcie pożyczone
    SKM 1964
    Poziom 33  
    Poszukaj od jelcza HS 31 . Do tego zbiornika by pasowała .
    Ale ten silnik do niej jest za mały . :|

Dodano po 12 [minuty]:

Co do KP1 użyj ściągacza o ile jest tam wpust .
    Jeżeli siedzi prawdziwy klin jak mówisz , to będzie ciężko .
    Kliny posiadały zgrubienie na na końcu do ich wybicia .
    Najpierw ściągało się klin , potem koło . :|

Dodano po 5 [minuty]:

Ktoś wie dlaczego te koło nie pasuje do Ikarusa ?
    Nie wiem dlaczego ale jeśli chodzi o wymiary stożka
    to są faktycznie za duże . przed chwilą mierzyłem
    na IKARUSIE . :|
    Może do 3P były 2 rodzaje ?
    elektryku5
    Poziom 38  
    Ja kiedyś rozłożyłem KP2 i nie było tam simeringa a jedynie coś na kształt filcu, koło dało się normalnie wybić, ale było widać, że ktoś już je musiał ściągać, więc jakoś zeszło...
    Kamilo89
    Poziom 15  
    SKM 1964 napisał:

Co do KP1 użyj ściągacza o ile jest tam wpust .
    Jeżeli siedzi prawdziwy klin jak mówisz , to będzie ciężko .
    Kliny posiadały zgrubienie na na końcu do ich wybicia .
    Najpierw ściągało się klin , potem koło . :|

elektryku5 napisał:
    Ja kiedyś rozłożyłem KP2 i nie było tam simeringa a jedynie coś na kształt filcu, koło dało się normalnie wybić, ale było widać, że ktoś już je musiał ściągać, więc jakoś zeszło...

Kompresora używam sporadycznie, wyciek jeszcze tak uciążliwy nie jest, więc pewnie to poczeka kolejne lata, chyba, że zacznie naprawdę lać, a szkoda roboty. Jeśli faktycznie to jakieś rozwiązanie na filcu to tym bardziej nie chce mi się kombinować. Dzięki za podpowiedzi.
    tomek-1980
    Poziom 12  
    Kamilo89 napisał:
    Dzień dobry,
    Posiadam poczciwy kompresor ze sprężarką KP 1 odkryłem ostatnio, że niewielki wyciek oleju występuje od strony koła pasowego, jak je zdjąć jest tam wbity klin. Wystarczy użyć ściągacza trójramiennego, czy jakoś inaczej to jest osadzone? Przypuszczam, że jest tam jakiś simering albo o-ring i w wolnej chwili warto to wymienić po tylu latach
    Zdjęcie pożyczone

Witam, jeśli masz dostęp do prasy, to ja bym dobrze podstawił i próbował to na prasie zrobić.
    Pozdrawiam.
    vcc
    Poziom 34  
    malimaro napisał:
    Ktoś wie dlaczego te koło nie pasuje do Ikarusa ?

Aż wezmę i sprawdzę w domu bo mam koło od 3P jak i od ikarusa i zarzucę na hs11 bo to ten sam stożek