Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe życie kompresora olejowego

life27 16 Cze 2020 15:09 1437478 6399
    adams-sl
    Poziom 2  
    vcc napisał:
    @adams-sl
    kwestia jak jest rozwiązane smarowanie i układ korbowo-tłokowy

Posiada wbudowaną grzałkę oraz pompkę oleju (rysunek z opisem), stojan również jest zalany olejem, rekomendowany olej to Shell 22-12. Nie wiem gdzie taki olej można dostać i czy jest niezbędny akurat taki, w układzie nie będzie czynnika.
  • HelukabelHelukabel
    kulawy_ziom
    Poziom 9  
    Mam zrobione smarowanie ciśnieniowe do hs 31 i hs 18.
    Pompa od wspomagania i zasilanie do jednej i drugiej.Powrót też połączony razem i do pompy a jest z zbiornikiem. Tylko że jedna i pompa sa na tej samej wysokości a druga jest niżej i z tej nizej robi się tzw. zbiornik. Nie wraca olej do pompy powrotem. Jak temu zaradzić?
  • HelukabelHelukabel
    vcc
    Poziom 34  
    Niestety olej musi spływać grawitacyjnie do zbiornika
    kulawy_ziom
    Poziom 9  
    To musza być na tym samy poziomie ??? Nie ma innego rozwiązania?
    vcc
    Poziom 34  
    Jeżeli dolna pompa nie posiada odpowietrzenia skrzyni to smarowanie plus przedmuchy na pierścieniach powinny przepchnąć olej do góry, to teoria a w praktyce jest jak u ciebie
    kulawy_ziom
    Poziom 9  
    Testy były na nie pracującej sprezarce.

Dodano po 6 [minuty]:

Dodano po 39 [minuty]:

kulawy_ziom napisał:

Dodano po 6 [minuty]:

I może przez to olej nie wracał powrotem?

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

Pompa tłoczy olej i musi on wrócić nie zależnie w jakim jest położeniu sprezarka to tak jak z silownikiem.
    vcc
    Poziom 34  
    Niby 2 tłoki więc pulsowanie oleju nie będzie duże plus wspomniane przedmuchy i olej powinno wypchnąć. Kwestia czy nie będzie się go za dużo zbierać w sprężarce, testy pokażą.
    trance123
    Poziom 21  
    Witam w końcu upolowałem swojego WAN-a w całkiem rozsądnych pieniądzach i bliziutko, przywiozłem go wczoraj czeka go na pewno serwis ale ogólnie jest nieźle. To wersja ES więc mniejsze obroty i wyższe ciśnienie( docelowo chyba zwiększę obroty i będzie pompować do max 8 bar) . Zastanawia mnie bo jest dorobiony mały zbiornik za fabrycznym odwadniaczem i podłączony jest odprężnik w sumie super ale działa dopiero jak nabije do zadziałania wyłącznika ciśnieniowego a gdy wyłączę ją wcześniej to nie. Pytanie czy te sprężarki miały fabrycznie odprężniki ? Jakie polecacie filtry powietrza ? Czy warto dorobić odpowietrzenie skrzyni korbowej do filtra powietrza tak jak widziałem w tym temacie Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego
    bearq
    Poziom 37  
    Ja osobiście nie spotkałem się z odprężnikiem w tych sprężarkach. Jeśli chodzi o filtr powietrza to raczej nic tańszego i prostszego do zbudowania nie będzie niż filtr od Fiata 126p czyli malucha. Akurat filtr pasuje w sam raz na rurę bodajże 3/4 cala o czym było pisane kilka stron wcześniej. Sam taki zastosowałem i jestem zadowolony.
    vcc
    Poziom 34  
    W wanie silnik jest trochę na wyrost dlatego nie potrzeba odprężnika, rura 5/4pasuje do filtra z malucha.
    U mnie póki co zastój, sprężarka litewska chodzi bez problemu, chociaż więcej stoi niż pracuje.