Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe życie kompresora olejowego

life27 09 Wrz 2020 18:49 1453693 6428
  • AdexAdex
  • AdexAdex
    Jordan97
    Poziom 10  
    Witam
    Posiadam 2 sprężarki Polmo typ 440, HS21/HS31. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób był spasowany sworzeń tłokowy z tłokiem.
    Czy może się on delikatnie obracać? czy ma być na sztywno osadzony z tłokiem?
    W moim przypadku korbowód ma możliwość suwliwego poruszania się po sworzniu, nie ma luzu na nim, lecz gdy zachwiejmy go przód tył, sworzeń w tłoku potrafi się delikatnie obrócić.

Pozdrawiam
    bearq
    Poziom 37  
    bizon_126 napisał:
    Odnośnie chińczyka mam mieszane uczucia

Korzystam z chińczyka teścia zamiast ze swojego AHS bo jest na 1f i bije o wiele szybciej butle niż moja AHS za sprawą dwa razy większych obrotów. Do niczego innego jak przedmuchiwanie czy pompowanie koła się on nie nadaje ponieważ kilkuminutowa ciągła praca doprowadza do przegrzania się silnika ale u mnie przy właśnie takim dmuchaniu jest idealny. Takiego chinola można kupić za przeszło 300zł więc nawet mając silnik, pompę i zbiornik wychodzi "średnio" biorąc pod uwagę zakup drobnicy. Taka luźna propozycja ;)
    vcc
    Poziom 34  
    @bearq kupiłem takiego (chyba) chinola właśnie coś koło 300zł
    Nowe życie kompresora olejowego Nowe życie kompresora olejowego
    silnik 2.2kW padnięty, założyłem nasz silnik 1.5kW i śmiga na tym samym przełożeniu, jak dłużej pochodzi to czuć że ciepły ale do okazyjnego dmuchnięcia wystarczy czy nawet raz z frezem go pomęczyłem
    bizon_126
    Poziom 29  
    Mam w garażu 2x hs 11 - daje radę ale potrzebny mi mniejszy aby zmieścił się między szafką a ścianą długość max 90 cm
    nawet ahs się nie mieści
    Dodatkowy wymóg musi pompować 8 bar

Dodano po 3 [minuty]:

Silnik kupiłem z kołem pasowym jak nowy za 100
    Nowy wyłącznik ciśnieniowy lca za 50
    Manometr też się jakiś znajdzie
    Styczników mam całe wiaderko
    Więc na finał nie wyjdzie jakoś bardzo drogo
    vcc
    Poziom 34  
    Ktoś się orientuje ile może być warta przystawka do sprężarki ZWAR 350L czyli koło pasowe z wałkiem i korpus co się przykręca sprężarkę 3JW ? dostałem kiedyś w kpl i leży.

W garażu wpadła sprężarka od ikarusa, jest po remoncie ale korci mnie żeby ją rozdłubać bo między korpus a cylinder jest dorobiona flansza dystansowa z 8mm i aż mnie korci czemu to miało służyć, może tłoki od jakiejś innej są założone i były wyższe?