Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe życie kompresora olejowego

life27 18 Lis 2020 20:26 1465732 6461
    misiu125cm
    Poziom 12  
    Witam tak właśnie myślę zeby kupić gotową płyte będzie szybciej. Czy robiłeś próbę wodną zbiornika? Mój jest z 1976 roku
  • HelukabelHelukabel
    bearq
    Poziom 38  
    misiu125cm napisał:
    Witam tak właśnie myślę zeby kupić gotową płyte będzie szybciej. Czy robiłeś próbę wodną zbiornika? Mój jest z 1976 roku

Te podstawy nie są drogie, wystarczy przyspawać płaskowniki do zbiornika i mamy gotowe. Nowa podstawa w WAN Gdynia kosztuje 140zł/neto + koszt wysyłki więc weź to pod uwagę kupując ewentualnie używkę bo niektórzy życzą sobie ponad 200zł...
    Próbę robiłem ponieważ po jego otwarciu na dole miałem dużo płatów rdzy, po ich usunięciu były mocne wżery w zbiorniku. Zrobiłem próbę dwa razy na bodajże 20 i 25 bar i prócz nieszczelności na oryginalnym spawie więcej nie stwierdziłem. Ciśnienie w zbiorniku utrzymywałem około 30 min za każdym razem.
    vcc
    Poziom 34  
    Takich przeróbek jest sporo bo jednak aspa to popularny kompresor. Nieraz trafiam na takie w ogłoszeniach Ale niektórzy to mają wizje w przerobkach.
    Szukam dalej zbiornika do zlozenia oststniego kompresora jednak póki co nic ciekawego w okolicy. W planach mam odcięcie podstawy od starej butli i do nowej zamontować na plaskownikach aby można było wszystko rozmontowac.
    misiu125cm
    Poziom 12  
    Poszukam podstawy do Wana i osłony pasowej. Silnik raczej zastosuję od 3jw60 myślę żę da sobie radę. Niestety czeka mnie szlif wału korbowego od Wana ale temat jest znany bo przerabiałem to w pierwszej sprężarce.
  • HelukabelHelukabel
    Dioduss Electric
    Poziom 13  
    Cześć :D Dawno mnie nie było :D
    adams-sl napisał:
    Shell 22-12

Jeśli sprężarka nie wraca do pierwotnego przeznaczenia czyli pracy z czynnikiem, to śmiało zamiast Shell 22-12 możesz dać Mobil 10w40. Do pracy z powietrzem może być, ja tak robię i jest ok :) Też korzystam ze sprężarek chłodniczych i pracują latami :) (przewiń temat kilka stron do tyłu i gdzieś tam wstawiałem film) ;)
    bizon_126
    Poziom 29  
    Witam jako ze Mikołaj się zbliża szukałem koła pasowego do nowego projektu [hs19 + silnik 1,5kw] natrafiłem na WAN-a aw miałem wziąć tylko kolektory ale zaszalałem i kupiłem całą sprężarkę
    Tutaj pytanie jak to jest z fabrycznym filtrem powietrza bo do kolektora przykręcona jest kryza z 4 otworami i co dalej ?
    Chciałbym zamontować do swojego bo u siebie mam 3x filtr powietrza 126p
    bearq
    Poziom 38  
    bizon_126 napisał:
    Tutaj pytanie jak to jest z fabrycznym filtrem powietrza bo do kolektora przykręcona jest kryza z 4 otworami i co dalej ?

Przecież w tym temacie jest mnóstwo zdjęć WAN'a AW. Siedzi tam filtr od 1HC102/S15
    vcc
    Poziom 34  
    W wanie na kolektorze jest gwint bodajże 5/4cala i na niego nakręcony jest zawór do blokowania ssania. Na nim jest kryza z blachy jako podstawa filtra A pokrywka czyli garczek jest zakładany na krociec doprowadzajacy powietrze do zaworu pod spodem nakrętka na górze. W razie potrzeb mogę rozkręcić i foto foto.
    misiu125cm
    Poziom 12  
    Witam zrobiłem dziś test wydajności sprężarki Wan tej którą posiadam oryginalną i tak:
    Butla 115 litrów
    Czas nabicia od 0 do 7 barów 1.45 minuty.
    Czas dobicia z 5 do 7 barów 20 sekund.
    Zobaczymy jaką będzie miała ta druga którą zabuduję na Aspie.