Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowe życie kompresora olejowego

life27 22 Sep 2021 08:20 1544959 6726
Metalwork
    vcc
    Level 34  
    Pewnie się da, kwestia wytrzymałości ciśnienia i przepływu.
  • Metalwork
    Dioduss Electric
    Level 14  
    Gandziorz wrote:
    chłodnicę oleju jako chłodnicę powietrza?

Myślę że jak najbardziej można :) Jeśli przyłącza Ci pasują, lub jeśli masz możliwość łatwo przerobić/dopasować, to śmiało :)
  • Metalwork
    bearq
    Level 38  
    W Polmo AHS na HS11/17 mam oryginalny osuszacz powietrza który składa się z kulek węglowych albo z czegos podobnego. Odkąd złapał wilgoci to systematycznie rzuca wodą z pistoletu. Ten wkład się jakoś wymienia, może suszy?
    hastla
    Level 10  
    Chciałbym zasięgnąć opinii. Ze szwagrem wyciągnęliśmy z garażu kompresor który przeleżał tam nie używany co najmniej 20 lat. Po uzupełnieniu oleju w sprężarce włączyliśmy ją na próbę, ale okazało się, że pęknięty jest tłoczek zespołu filtrująco redukcyjnego i na razie pełne uruchomienie czeka na odpowiedź producenta, czy są jeszcze dostępne zestawy naprawcze.
    Nigdzie nie znalazłem pojemności skokowej sprężarki (HS-24)która jest zamontowana w tym kompresorze i nie wiem jakiej spodziewać się wydajności. Czy ktoś mógłby powiedzieć jakiej wydajności mogę spodziewać się po tym kompresorze? (Tabliczka znamionowa jeszcze przed myciem)
    hastla
    Level 10  
    Odnośnie HS-11 instrukcja obsługi ursus mówi "do górnej kreski wskaźnika prętowego" - pojemność układu 65ml.
    Na forum rolniczym przeczytałem 160ml. HS17 ma 110ml.
    Szczerze na bagnecie jest mi ciężko odczytac poprawny poziom oleju i ostatnie pytanie. 65ml to właściwa ilośc oleju do tej sprężarki?
    vcc
    Level 34  
    hastla wrote:
    Czy ktoś mógłby powiedzieć jakiej wydajności mogę spodziewać się po tym kompresorze?

Na tabliczce masz podane 5.5m3/h, mam sprężarkę na takim zbiorniku i ten reduktor na wyjściu puszczał mi powietrze, w jego miejsce dałem złączkę do pneumatyki.