Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłaczenie głosników do alton 80

09 Sep 2007 14:03 1768 5
  • Level 9  
    Mam problem kupiłem kolumny alton 80 bez głośników gdm i gdwt. Nie wiem, którą parę kabli podłączyć do którego głośnika tzn pozostały dwie pary: biało niebieska, biało zielona. Wstępnie podłączyłem biało niebieską parę do gdm i gra tylko chciałem się upewnić czy zrobiłem prawidłowo. Biały jako -. Jeden z kabli, którego podłączyłem jest przylutowany do tego większego kondensatora i tym się sugerowałem, bo znalazłem na forum schemat od mildtonów 80. Ten mniejszy kondensator ma 2,2 uF, a tego większego nie da się odczytać, powinien mieć 4,7 uF (trzeba byłoby go wylutować). Nie jestem elektronikiem dlatego moze temat jest banalny, ale odpowiedź by mnie uspokoiła i miałbym pewność.
  • Level 14  
    Biało zielona para musi być podłączona gdwk.
  • Helpful post
    Level 19  
    a biało niebieska do gdm. ale biały to jest masa .pamiętaj i w basie i w średnim i wysokim masa jest biały kabelek. proponuje jak jesteś przy bebechach to wymień kable od terminalu do zwrotnicy. oraz kabel do gdn. ja polecam 2 x 1,5mm^2. myślę że nie ma sensu grubszego, to nie spawarka. a do gdm możesz dać 1mm^2. ja tak zrobiłem i jest lepiej. nie będę pisał ze teraz trzęsie okolica to nie www.allegro.pl ale słychać minimalna poprawe. koszt kabla to parę złotych a masz spokojne sumienie. a właśnie zamierzasz wymieniać kondensatorki????
  • Level 9  
    Przepraszam, że po takim czasie odpisuję. Oczywiście dziękuję za odpowiedzi. Kable również wymieniłem, ale kondensatorów nie, ponieważ aktualnie już nie posiadam tych kolumn, gdyż koszt ich uruchomienia w pełni po pewnym czasie uznałem za zbyt wysoki. Zakupiłem nowe gdm-y oryginalne tonsil;, zregenerowałem jeden gdn, ale była to moja pierwsza regeneracja i nie poszło tak jak myślałem tzn. wymieniłem tylko zawieszenie a to ponoć najtrudniejsza wersja regeneracji i niepolecana, dlatego niestety jako, że nie byłem w tym wprawiony nie udało mi się wkleić go idealnie tak aby po późniejszym wyschnięciu nie było czuć ocierania się cewki podczas ruchu membrany. Co prawda podczas słuchania muzyki przy umiarkowanej głośności nie słyszałem efektu ocierania się cewki, ale sama świadomość, że nie jest to tak jak powinno być nie dała mi spokoju. Stwierdziłem, że zakup nowych głośników gdn to zbyt wysoki koszt, a tylko wówczas byłbym zadowolony, dlatego postanowiłem się ich pozbyć i zakupić coś innego (tonsil cz@t, z których jestem b. zadowolony, a wyszły niewiele drożej niż zakup nowych gdn-ów do altonów).
  • Level 10  
    A szkoda bo Altony i Mildtony to świetna seria Tonsila sam użytkuje Mildtony80 z 89'r (Oczywiście je regenerowałem) Ale zamieniłbym je tylko na Altusy albo Polaris 300 piękne brzmienie. Pozdrawiam
  • Level 9  
    Zgadzam się, że to dobre kolumny pomimo tego, że często można spotkać się z opiniami, że są dobre na imprezy, a nie do słuchania muzyki dobrej jakości. Ja nie jestem osobą, która ma b. wybredny słuch. Wszystko zależy od tego co kto lubi. Przyznam jednak, że te czaty jakoś bardziej mi odpowiadają. Po pierwsze zajmują mniej miejsca (są wąskie i wysokie), po drugie czytałem przed zakupem informacje na ich temat i faktycznie te midwooferki, które tam są zamontowane to super sprawa jak na głośniki o tej średnicy (bas jest wystarczający i ma zupełnie inny charakter niż w kolumnach typu alton, altus). Kolumny grają jak na moje potrzeby b. dobrze i nie zamierzam się ich pozbywać, chociaż mam sentyment do konstrukcji typu alton i zakupiłem ostatnio tonsil space. Będą mi chociaż przypominać wygląd charakterystyczny dla altonów, chociaż wiadomo, że to nie to samo. Jedna kolumna nadaje się do regeneracji głośników, bo w drugiej już je wymieniono na nowe. Ja chyba do tej drugiej również kupię nowe oryginalne tonsile. Tutaj koszt jest mniejszy bo powinien się zamknąć w granicach 50 zł za gdn i 30 zł za gdm, a wówczas kolumny będą jak nowe. ewentualnie wymiana kabli, bo nic więcej nie ma raczej sensu w nich zmieniać, bo z tej konstrukcji nie da się zrobić czegoś "super", a szkoda również funduszy na zmiany, które mogłyby spowodować tylko niewielką poprawę nieadekwatną do zainwestowanych pieniędzy.