logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Reanimacja ZX Spectrum - Czy to możliwe ???

spazz4 15 Lis 2003 17:34 1672 3
  • #1 400924
    spazz4
    Poziom 16  
    Jakiś czas temu w moje ręce wpadł ten komputerek 8O , grałem na nim i na emulatorze.
    Niestety pewnego parszywego dnia nastąpiło przebićie na sieci energetycznej i z dymem poszła kochana siostra ULA :lol: .
    Niestety dostać ją graniczy z cudem lub ogromnym wydatkiem.

    Ale Przyszła mi do głowy myś :D : Po co kupować ULA skoro można zbudować mikrokomputer który sam w sobie będzie emulował kochanego 8 bitowca. Dzisiaj nie stanowi to problemu i każdy elektronik który tak jak ja zakochał się w tej maszynce na pewno chciałby obudzić ją z snu.

    Moja wiedza nie jest wystarczająca aby tego dokonać, ale każdemu który będzie chciał pomuc przy narodzinach maszynki udostępnie wszystko co mam na jego temat (Romy schematy i dokumentacje).

    Czekam na wasz odzew. :)
  • #2 400993
    elektryk
    Poziom 42  
    A nie ma przypadkiem emulatora na PC??? Ciekawym projektem byłoby zmieścić cały projekt (łącznie nawet z pamięcią) w postaci jednego układu FPGA. Napewno by to miało świetne walory edukacyjne ale czy od strony ekonomicznej byłoby opłacalne?
  • #3 400999
    spazz4
    Poziom 16  
    Nie umiem określić ile by to kosztowało ale jkestem pewny że ram mnożna wyporzyczyć z starych PieCetów.
    A procesor wrzaz z romem w 1 układzie programowalnym.
  • #4 401024
    spazz4
    Poziom 16  
    Mimo wszystko uważam że gra jest warta świeczki 8)

    Czy ktoś sie tego podejmie ? :D
REKLAMA