Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Waga RADWAG WPT-60, problem z kalibracją

09 Wrz 2007 17:07 9113 13
 • Poziom 13  
  Posiadam wagę WPT-60 o parametrach:
  Max=60kg, e=20g, d=20g
  (jednostki kg, dwa miejsca po przecinku, legalizowana)

  Błąd przy sprawdzeniu masą 60kg wynosił +0,04kg. Ponieważ mam dostęp do odpowiednich odważników zdecydowałem się na kalibrację.

  Nie posiadając dostępu do instrukcji serwisowej ustaliłem doświadczalnie, iż parametry konfiguracyjne mogą mieć wartości:

  Pbi = 4 pozycja punktu dziesiętnego
  AuE = 1 uśrednianie
  Con = 9 kryterium stabilnego pomiaru
  Uni = 2 jednostki
  Aut = 1 autozero
  2on = 5 przedział autozera
  bod = 5 prędkość RS232
  nu = 1 wartość ostatniej cyfry 1-1, 2-2, 3-5
  d = 6050 działki wagi
  c = 6000 wartość odważnika kalibracyjnego w działkach
  C = 0001 ?
  L = 6000 krok kalibracji przy korekcji liniowośći w działkach

  Uzyskałem dwupunktową (0kg,60kg)kalibrację na zakres 60.00kg z działką 10g.
  Jak uzyskać działkę 20g z tabliczki wagi? Doświadczalne przekładanie odważników 2*25kg,1*10kg nie należy do przyjemności.

  Dodam, że gdy ustalę nu=2 waga chce się kalibrować masą 120.0kg.
  Prawdopodobnie chodzi tu o parametr C (jakie ma znaczenie, funkcję?).
  Być może ktoś widzi już rozwiązanie...

  Pozdrawiam forumowiczów
 • Poziom 23  
  Witam, jaki program ma waga ? (ADT 5......19, LAT300.....444) i z którego jest roku ?, Na podstawie tych wiadomości mogę pomóc określić parametry wskazanych funkcji
  pozdrawiam
  grzeban
 • Poziom 13  
  Waga zgłasza po wejściu do trybu kalibracji 'Adt 7'.
  Roku nie jestem w stanie określić precyzyjnie,
  ponieważ w tej chwili nie mam wagi przed sobą.

  Płytka zasilacza umieszczona w górnej części obudowy, natomiast wzmacniacz pomiarowy na tylnej części obudowy. Całość spięta taśmami IDC.
  Nie jest to waga WPT60.2, którą rozbierałem dziasiaj (ta zawiera całą elektronikę z zasilaczem na jednej płytce i zgłasza Adt 10).
 • Poziom 23  
  Poi = 4
  AuE = 0
  Con = 6
  Uni = 2
  Aut = 5
  Zon = 5
  bod = 3
  nu = 2
  d = 3009
  c = 3000 dla 60kg lub 2500 dla 50kg
  C = 6
  L = 1000 liniowość co 20 kg

  pozdrawiam
  grzeban
 • Poziom 13  
  Niestety nie mogę już zweryfikować ustawień podanych wyżej.
  Waga została poddana legalizacji i dodam że ją przeszła jedynie przez nieuwagę urzędnika. Skupił się tylko na odchyłce a nie na działce elementarnej. Dziwne. Legalizował kilka wag, w tym dwie WPT.

  Nurtuje mnie jeszcze parametr C. Dlaczego C=6?.

  Dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie tematem.

  Uwagi:
  Wagę ustawiłem na 6000 działek (patrz wyżej) zamiast 3000. Kiedy ustawiłem 3000, waga prosiła przy kalibracji o odważnik 30.00kg, ustawiła Max=30,00kg, działkę 10g. Wartość 3009 ma wpływ na sygnalizację przekroczenia zakresu 'Full-2', co zaobserwowałem w drugiej WPT. Sygnalizowała 'Full-2' po przekroczeniu zakresu o 0,18kg (3000+9 ziałek).
  Koszt legalizacji wymienionej wagi w terenie to około 40PLN, wydanie świadectwa dodatkowo 50PLN.
 • Poziom 23  
  Witam, parametr ( C ) odpowiada za - Ustawienie poprawki zaokrąglania wyniku np. dla działki 10 g zaokrąglenie do góry(do 10) nastąpi przy 6g (dla 20g przy 12g czyli przy 0,6 d itd.), a co do wartości 30 kg przy 3009 działkach to jest proste, program sam rozpoznaje jaki ma być zakres wagi na podstawie parametru ( nu ) -ustawienie ostatniej cyfry ( działki ,dekady) dlatego przy tych samych ustawieniach (ilości działek , punktu dziesiętnego itp. zmieniając wartość nu -1 zakres wagi będzie 30 kg , dla nu-2 60 kg , a dla nu-3 150 kg, jest to trochę może dziwne , ale jest to prawidłowość i zależność do której ze względu na brak ogólnodostępnej dokumentacji dochodziłem doświadczalnie wiedząc że większość wag pracuje z rozdzielczością 3000 działek lub dokładniejsze 30 000 działek zmieniając położenie punktu dziesiętnego i zaokrąglenia można dowolnie ustawiać zakres ważenia i masę kalibracyjną, tak,że jak będziesz miał możliwość to sprawdź to zmieniając Poi,Uni, nu,
  pozdrawiam
  grzeban
 • Poziom 13  
  Witam.
  Teraz rozumiem przeznaczenie C. Co do nu myślę, że dużo wygodniej jest programowo zrealizować obliczenie zakresu przez mnożenie działek przez nu niż obliczać i skalować odwrotnie (problem z "ułamkowymi" działkami).

  WPT trochę mnie zaskoczyła już przy pierwszej próbie wejścia w tryb kalibracji - pięknie wykasowała stare dane, a na LED ujrzałem 'Full-2' lub 'Err3'. Dodam, że w krótkim czasie miałem przygotować dwie zupełnie nieznane wagi: WPT-60 i TP-150/1 FAWAGU. A odważniki ciężkie....

  Mogę pomóc w pokrewnym zakresie: wagi dla materiałów granulowanych, sypkich - RADPAK, WEBER. Kilka lat temu spotkałem się z Schenck Intecont, izotopową Berthold, lecz niewiele już pamiętam. Każda z nich zawsze zawierała unikalne rozwiązania.

  Pozdrawiam kruskal
 • Poziom 11  
  Witam!

  Mam taką samą wage WPT-60 o parametrach:
  Max=60kg, e=20g, d=20g

  Oprogramowanie ADT16 i podobny problem z kalibracją.

  Próbowałem wpisywać te parametry które były podawane we wcześniejszych postach i nie pasują. Są straszne rozbieżności. Czy może udało się ustalić jakie powinny być właściwe parametry?

  Mam jeszcze problem z zatwierdzeniem tych parametrów. Po wyłączeniu wagi z prądu i ponownym załączeniu pokazuje się -NULL-. W jaki sposób zatwierdza się wprowadzone dane do pamięci?

  Będe wdzięczny za pomoc.

  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Witam
  Nie kalibrowałem wagi z Adt16. Najbardziej prawdopodobny błąd to brak czekania na 'calibr' i wynikający z tego błąd kalibracji. Przejdź całe menu do końca bez wyłączania wagi.

  Opierając się na 'Adt 7':
  w menu 'dac832' poczekać aż pojawi się 'calibr'
  PRINT
  'noCal' , 'load'
  PRINT
  'unload'
  TARE
  F
  ...
  F
  praca wagi

  Pozdrawiam Kruskal
 • Poziom 11  
  Kruskal program Adt 7 jest bardzo starym programem ta waga musi być z lat 90 - tych. Prawdopodobnie możesz przekalibrować swoją wagę jeszcze raz mimo naklejek na niej. Nie musisz jej rozkręcać można to zrobić inaczej pod warunkiem, że nie zostało to zablokowane podczas ostatniego programowania. Mogę ci pomóc ale tylko prywatnie. Jak by co to podaj maila do siebie a ja się z tobą skontaktuję.
  Przepraszam wszystkich ale są pewne tajemnice zawodowe.


  boysmen tobie tez mogę pomóc w ten sam sposób.
 • Poziom 12  
  A ma może ktoś program- ustawienia do WPT 150 C3
  oraz WPT 30 c3
  Strasznie dużo tam dodatkowych parametrów i nie mogę sobie poradzić
  Pozdrawiam
  Andrzej Kołobrzeg
 • Poziom 23  
  Witam, podaj jakie zastosowano do nich programy np. podczas testu wyświetli się LDL 5.....16, DLU lub inny to postaram się coś dopasować
  pozdrawiam
  grzeban
 • Poziom 9  
  Trochę odkop ale mam problem z wagą właśnie Radwag WPT 60H (Max= 60kg e=d= 20g. W wadze był uszkodzony bezpiecznik, który po wymianie nadal wywalało. Wymieniłem kondensator przy transformatorze i transformator ponieważ były uszkodzone. Głowica uruchamia się i waży w miarę dobrze jednak po włączeniu wagi pokazuje 0.36 kg w plusie i tak za każdym razem po uruchomieniu. Próbowałem kalibrować już na kilka różnych sposobów ale nic nie pomogło.

  Może problem leży w samej kalibracji. Program wagi to ADT 19. Ustawień do tego programu nie znalazłem więc próbowałem kilku ustawień. Użyłem również parametrów z poprzednich postów z tematu tj.:

  Poi = 4
  AuE = 0
  Con = 6
  Uni = 2
  Aut = 5
  Zon = 5
  bod = 3
  nu = 2
  d = 3009
  c = 3000 dla 60kg lub 2500 dla 50kg
  C = 6
  L = 1000 liniowość co 20 kg

  Czy jest jakiś parametr, który określa to że waga wtarowuje sobie przy włączeniu wszystko co jest na pomoście czy może oznacza to że elektronika kończy już swój żywot. Belka jest sprawna, nie pływa nie siada. Dla pewności podpiąłem drugi nowy czujnik i nic się nie zmieniło.

  Problemem jest również to że tara jest zblokowana mimo że przycisk nie ma zwarcia i wciska się bez problemu. Przy procesie kalibracji przycisk ten również działa poprawnie.
 • Poziom 23  
  C 0 lub rAn - 1

  masz tyle dokumentacji i to z opisami, musisz tylko poszukać i poczytać

  pozdrawiam