Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alarm TOPSAFE20 dioda świeci się cały czas nic nie reaguje

Pioro33 09 Wrz 2007 20:06 2403 4
  • #1 09 Wrz 2007 20:06
    Pioro33
    Poziom 19  

Witam!
    chodzi o alarm w transporterze T4 TOPSAFE20 1998rok posiada kostkę 14 pinową dwu rzędową po 7 pinów i wychodzące dwa przewody z obudowy alarm nie działa nie włącza sie ani nie wyłącza świeci się tylko czerwona dioda cały czas i mryga gdy naciska sie przyciski w pilocie a po kazdym włączeniu zapłonu syrenka wyje na 1 sekunde może 2 i to tyle pomyślałem może że alarm jest wyłączony czy raczej do wymiany jest centralka proszę o pomoc pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 09 Wrz 2007 20:29
    pkhenr
    Poziom 32  

może się okazać że wymiana nie jest głupim pomysłem bo on może mieć już 9 lat ,a tak to wygląda na to że jest w trybie serwisowym ,nie wiem jak jest wtym typie ale może na włączonej stacyjce naciśnij na dłużej jeden albo drugi albo dwa razem --przyciski--może wyjdzie z tego trybu

0
  • Pomocny post
    #3 09 Wrz 2007 21:20
    renqien
    Poziom 32  

W instrukcji napisane:

Tryb serwisowy
    W przypadku, kiedy chcemy pozostawić samochód w zakładzie naprawczym bez oddawania pilota obsłudze warsztatu należy system alarmowy wprowadzić w stan serwisowy. W tym celu przekręcamy kluczyk w stacyjce, rozbrajamy system antynapadowy* a następnie naciskamy równocześnie oba przyciski pilota. System będąc w trybie serwisowym nie reaguje na próby uzbrojenia ,a każde włączenie stacyjki sygnalizowane jest piknięciem syrenki bądź buzera*. Powtórne włączenie stacyjki i równoczesne naciśnięcie obydwu przycisków pilota powoduje wyjście ze stanu serwisowego autoalarmu.

0
  • Pomocny post
    #4 09 Wrz 2007 21:31
    pkhenr
    Poziom 32  

ja sie domyśałem a renqien wyłożył Ci .....prawdę

0
  • #5 09 Wrz 2007 22:12
    Pioro33
    Poziom 19  

dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie

0