Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

blaupunkt z Peugeta 206 , zmieniarka do niego

jurek1980 15 Nov 2003 19:17 4452 19
 • #1
  jurek1980
  Level 26  
  Mam problem. Kumpel kupił peugeota 206 s16 z zamontowanym seryjnym radiem blaupnkta. punkt pierwszy to nie mam do niego kodu, i nawet nie wiem czy jest potrzebny. Punkt drugi to podpięcie tego radia do auta, czy możan do niego np podpiąć zmienarkę. Wogóle słyszalem że w tej wersji auta zmieniarki powinny być seryjnie montowane.
  Nie wiem jaki to model. Na nim napisane jest: Blaupunkt Peugeot 206 N2
  96 422 268 80. A zboku radia Peugeot T1 Niv2 Bp 814618728038 i jeszcze jeden numer 7 648 146 392.
  Jeśli ktoś może mi pomóc to z góry dziękuję. :(
 • #2
  edziu
  Level 29  
  tak w tym jest kod widze że tu zaczyna sie roić (sepy) od gości co chca gotowy kod
  przeciez to proste radykjo na 25LC160 smd
 • #3
  jurek1980
  Level 26  
  Ok Edziu dzięki za fachową i rzeczową odpowiedź to co jest dla ciebie proste nie musi być dla wszystkich. Ja mam to radio poraz pierwszy w ręku i nie mogę go odpalić bo auto rozbite ściągnięte z Francij i nie można go jeszcze odpalić. Jęsli chodi o kod to Proszę czytaj posty zanim dasz bzdurne odpowiedzi bo nie pytałem się o gotowy tylko czy takowy jest. a jak jesteś taki kozak to może odpisz czy da się do tego podpiąć zmieniarkę?
  \
 • #4
  seweryn
  Level 16  
  Wiatam
  prawdopodobnie podejdzie blaupunktowska zmieniarka tylkoz odpowiednią wtyczką.
  A co do kodu to jest na pewno.
  O ile dobrze pamietam to radio radio pracowało ok 20 minut ale po tym czasie zawołało kod.W razie czego pomoge.
 • #5
  edziu
  Level 29  
  jurek1980 wrote:
  .....a jak jesteś taki kozak to może odpisz czy da się do tego podpiąć zmieniarkę?

  widzisz seweryn mnie wyprzedził najprawdopodomnie da sie zmieniarkę Blaupunkta odpowiednim przewodem
 • #6
  jurek1980
  Level 26  
  No wszystko fajnie ale z tego co mówił mi kumpel bo on wypinal to radio z auta to ta trzecia kostka jest zajęta i podpięte są do niej zegary, bo radio samo w sobie nie ma wyswietlacza. Kumpel więc staje przed dylematem czy wyjąc to radio i położyć na pólce bo jest bez wyświetlacza i o specyficznych kształtach i zastosować go w innym aucie raczej nie możana- odpada sprzedaż, czy też założyć kenwooda z odtwarzaczem mp3 ktorego ma w innym aucie. Problemem jest też ewentualne podpięcie wzmacniacza do tego blaupunkta no bo nie ma wyjść. Natomiast dużym plusem jest to że takiego radia nie trzeba wyjmować i programować stacji po każdym włożeniu itd. każdy zna to z obdukcij a zostawiać auto w środku Warszawy z radiem to jakby samemu prosić się o wybicie szyby. Generalnie to opcją jest ten blaupunkt ze zmienarką i ewentualnie wzmacniaczem lub ten kennwod. Może i tu coś doradzicie?
 • #7
  jurek1980
  Level 26  
  Napewno ktoś podłączał juz takie radio i wie jak to wygląda. Pytam się jeszcze raz czy da się do niego podlaczyć zieniarkę (proszę o ewentualne podanie modeli) i czy da się do niego podpiąć wzmacniacz jak tak to czy do wyjścia glośników czy też trzeba dorabiać jakieś złącza?
 • #8
  djlj24
  Car audio specialist
  Tylko puszka Peugeot absolutnie nic standardowego. Peugeot/Citroen zaczął dbać o swoje interesy. Co ciekawe po podłączeniu puszki musisz jeszcze pojechać do serwisu i ją aktywować.
 • #9
  Tdv
  Level 34  
  djlj24 wrote:
  Tylko puszka Peugeot absolutnie nic standardowego. Peugeot/Citroen zaczął dbać o swoje interesy. Co ciekawe po podłączeniu puszki musisz jeszcze pojechać do serwisu i ją aktywować.


  Co masz na myśli? Ja sobie sam podłączylem radyjko (SANYO) w p206 i chodzi bezproblemowo (trzebabyło pokrosować kablki, ale to jest opisane w instrukcji), oczywiście radio ma swój wyświetlacz :D
 • #10
  djlj24
  Car audio specialist
  To mam na myśli: "Napewno ktoś podłączał juz takie radio i wie jak to wygląda. Pytam się jeszcze raz czy da się do niego podlaczyć zieniarkę (proszę o ewentualne podanie modeli) i czy da się do niego podpiąć wzmacniacz jak tak to czy do wyjścia glośników czy też trzeba dorabiać jakieś złącza? cyt. jurek1980"
 • #11
  Tdv
  Level 34  
  OK, bo myślełem że musze jechać do serwisu bo mogłem coś pochrzanić...
 • #12
  djlj24
  Car audio specialist
  Jak nie podłączyłeś się do multiplexu to jest ok, jak się podłączyłeś to po włączeniu zapłonu masz ERROR i jest bardzo nieprzyjemnie.
 • #13
  Tdv
  Level 34  
  Masz jakis widoczny error na myśli? Bo całość działa, żeby się tylko nie okazało, że pozornie a głębiej coś się chrzani...
  Możesz więcej sczegółów podać? BYłbym wdzięczny.
 • #14
  djlj24
  Car audio specialist
  Od razu masz błąd jak styk A2 lub A3 do masy ściągniesz i próbujesz zapalić - dlatego radio inne niż fabryczne podłączać trzeba przez przelotki. Jak masz błąd to nie uruchomisz pojazdu.
 • #15
  ivan
  Level 15  
  radio t1 niv 2 nie posiada komunikacji z autem. komunikuje się tylko z wyświetlaczem.zmieniarka jest tylko jedna clariona o oznaczeniu pu2145b i inna nie będzie działała.pozdrowienia
 • #16
  jurek1980
  Level 26  
  "radio t1 niv 2 nie posiada komunikacji z autem. komunikuje się tylko z wyświetlaczem.zmieniarka jest tylko jedna clariona o oznaczeniu pu2145b i inna nie będzie działała.pozdrowienia"-----
  Czyli mam rozumieć że do radia blaupunkta mam podłączyć zmieniarkę clariona. Sam już nie wiem kumpel znalazl gdzieś coś za 300 zl zmieniarka na 5 płyt blaupunkta, podobno z peugeota 206 ale wraz nie mamy jak sprawdzić całości.
 • #17
  djlj24
  Car audio specialist
  Ta na 5CD to do nowszego modelu. Szczerze mówiąc taki miałem na myśli a ten śmiga już na multiplexie. Ten NIV jest starszy. Acha puszka tylko ta i nic innego.
 • #19
  ivan
  Level 15  
  jak znajdziesz zmieniarkę o tym symbolu(tylko pu 2145 b) co tobie podałem napisz to pomogę połączyć.pozdrowienia
 • #20
  mamwi
  Level 13  
  ivan ma świętą rację. co ja się nakombinowałem z podłączeniem zmieniarki Blaupunkta, to moje. A i tak nie działa. Tylko ta jedna jedyna. Pozdro